Zamawiaj żywność w sieci
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuWspółczesna Polka jest bardzo zajęta, z powodzeniem łączy pracę zawodową z codziennymi obowiązkami. Niestety traci na to wszystko sporo czasu. Np. by zrobić zakupy, musi dojechać do sklepu, pokonać spory odcinek drogi między wieloma regałami, narażając się w ten sposób na różne pokusy, oraz odstać swoje w kolejce do kasy, by potem być może w korku wrócić do domu. Istnieją jednak sposoby na zaoszczędzenie czasu i fatygi. Zakupy warto zamawiać przez Internet. Jak kupować w ten sposób żywność?
Przeciętna Polka na zakupy poświęca rocznie około 160 godzin. O ile jest to czas poświęcony na wyszukiwanie oryginalnych butów czy modnych ubrań, może być przyjemnością. Kupowanie produktów spożywczych nie sprawia jednak takiej przyjemności. Powszechnie znana jest sprzedaż mebli, książek czy płyt drogą internetową, ostatnio coraz powszechniejsze są zakupu tą drogą warzyw, owoców czy wędlin.
Jak przygotować się do zakupów?
Wybierz odpowiedni sklep internetowy, porównując ceny i produkty. Sprawdź, czy e-sklepy działają w twojej okolicy. Podczas składania zamówienia, podaj kod pocztowy, a dowiesz się, czy możesz liczyć na dowóz towarów.
Upewnij się, czy dostawa zakupów jest bezpłatna — w większości sklepów dowóz towarów jest darmowy, ale uzależnione jest to od sumy wydanej na zakupy, może to być 100 — 150 złotych w zależności od sklepu. Bywa i tak, że bez względu na wysokość zamówienia niektóre sklepy doliczają nawet i 40 złotych za transport, co przestaje być często opłacalne.
Sprawdź, jakie są formy zapłaty za zakupy — najlepiej, jeżeli wybierzesz sklepy, w których będziesz mogła zapłacić dopiero przy odbiorze gotówką lub kartą. Upewnisz się wtedy, że zamówione produkty są dobrej jakości. Jeżeli nie spełnią one twoich oczekiwań, sklepy powinny uwzględnić twoje niezadowolenie i przyjąć niepełnowartościowy towar.
Dowiedz się o czas dostawy — kurier zatrudniony przez sklep umawia się z tobą na określoną godzinę. W niektórych sklepach czekasz na dostawę 7 godzin od złożenia zamówienia, a w innych co najmniej 24.
Przy wyborze produktów ważne jest, aby sklep zapamiętywał zakupione przez ciebie towary, by przy następnych zakupach nie wybierać ich ponownie i móc zaoszczędzić czas. Ważne jest także to, czy szybko i wygodnie można korzystać z ich stron www. Jeśli masz wątpliwości, dzwoń na infolinię.
Dlaczego Internet?
Z badań amerykańskiego sklepu internetowego Homegrocer.com wynika, że jabłka kupionego w tradycyjnym supermarkecie dotyka 11 osób, zanim trafi do właściwych rąk, a kupionego w Internecie 3.
Świeżość
Artykuły, które szybko się psują dowożone są do magazynu na bieżąco, aby ich zbyt długo nie przechowywać, przez co straciłyby na jakości. Poza tym przed wysłaniem do klienta produkty są trzykrotnie sprawdzane — podczas przygotowywania zamówienia oraz w dziale pakowania i wysyłki. Zakupy dowożone są samochodami wyposażonymi w zamrażarki lub przenośne lodówki. Mimo to powszechne jest przekonanie o tym, że produkty przesyłane są nieświeże. Polakom trudno zrezygnować z tradycyjnych sklepów ze względu na brak możliwości dotknięcia produktów w e-sklepach.
Oszczędność czasu
Ze 160 godzin rocznie przeznaczonych na zakupy 57% czasu stanowi dojazd, a 43% wybór towaru i stanie w kolejkach. Kupując w e-sklepach oszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć np. na relaksującą kąpiel, zabawę z dzieckiem, kino lub książkę.
Wygoda
Można zrobić zakupy nie tylko taniej, ale i szybciej. Poza tym towary w wybranym przez klienta terminie wnoszone są pod próg domu, bez konieczności dźwigania ciężkich toreb. Taka forma kupowania jest bardzo wygodna zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych i dla tych, którzy w bloku nie mają windy.
Zdaniem CBOS połowa Polaków nie znosi robienia zakupów, a 64% nie lubi centrów handlowych. W tej sytuacji warto więc pozwolić sobie na odpoczynek od tradycyjnych zakupów na rzecz wygody, bez kolejek i tłumów wzajemnie potrącających się ludzi.
Źródło: a.pl delikatesy internetowe; Adrian Łaźniewski dotPR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze