Poznaj zaskakujące korzyści z biegania

8. Nie biegasz? ZacznijJeżeli nie biegasz regularnie, koniecznie zacznij. Bieganie zapewnia korzyści zdrowotne całemu ciału. Jednakże jeśli to cię nie przekonuje, przeczytaj 7 zalet z biegania dla zdrowia i urody.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Nie biegasz? Zacznij!
Jeżeli nie biegasz regularnie, koniecznie zacznij. Bieganie zapewnia korzyści zdrowotne całemu ciału. Jednakże jeśli to cię nie przekonuje, przeczytaj 7 zalet z biegania dla zdrowia i urody.

7. Utrata wagiBieganie to świetny sposób, aby schudnąć – pomaga spalać kalorie w oszałamiającym tempie! W porównaniu z innymi formami sportu, bieganie spala kalorie już w ciągu minuty.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Utrata wagi
Bieganie to świetny sposób, aby schudnąć – pomaga spalać kalorie w oszałamiającym tempie! W porównaniu z innymi formami sportu, bieganie spala kalorie już w ciągu minuty.

6. Dobroczynny wpływ na serceJeżeli chcesz zadbać o zdrowie serca, bieganie to najlepszy wybór. Eksperci polecają bieganie wszystkim, którzy chcą wzmocnić układ krwionośny, gdyż poruszanie nogami kieruje krew do serca, które ponownie kieruje je do nóg. Natomiast szybsze bieganie sprawia, że serce szybciej pracuje, co je wzmacnia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Dobroczynny wpływ na serce
Jeżeli chcesz zadbać o zdrowie serca, bieganie to najlepszy wybór. Eksperci polecają bieganie wszystkim, którzy chcą wzmocnić układ krwionośny, gdyż poruszanie nogami kieruje krew do serca, które ponownie kieruje je do nóg. Natomiast szybsze bieganie sprawia, że serce szybciej pracuje, co je wzmacnia.

5. Lekarstwo na stresBieganie to ćwiczenia, które obniżają poziom stresu. Badania wykazały, że bieganie efektywnie działa w przypadku obniżania uczucia niepokoju. Związane jest to z faktem, że podczas biegania wytwarzana jest serotonina, co sprawia, że działa to podobnie jak w przypadku niektórych leków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Lekarstwo na stres
Bieganie to ćwiczenia, które obniżają poziom stresu. Badania wykazały, że bieganie efektywnie działa w przypadku obniżania uczucia niepokoju. Związane jest to z faktem, że podczas biegania wytwarzana jest serotonina, co sprawia, że działa to podobnie jak w przypadku niektórych leków.

4. Piękna ceraBieganie zapewnia rozświetlony, młodzieńczy i piękny wygląd skóry. Sprawia, że się pocisz, przez co wydalane są toksyny z organizmu. Co więcej, w ciele transportowane jest więcej tlenu i krwi, które przenoszą ważne składniki odżywcze dla skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Piękna cera
Bieganie zapewnia rozświetlony, młodzieńczy i piękny wygląd skóry. Sprawia, że się pocisz, przez co wydalane są toksyny z organizmu. Co więcej, w ciele transportowane jest więcej tlenu i krwi, które przenoszą ważne składniki odżywcze dla skóry.

3. Polepszenie nastrojuBieganie polepszy ci humor. Po bieganiu następuje piękne uczucie, które spowodowane jest produkcją endorfin w ciele, zwanych też hormonami szczęścia. Dlatego zapewne bieganie jest bardzo ważne dla osób walczących z depresją – badania wykazały, że jest pomocne w tym przypadku.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

3. Polepszenie nastroju
Bieganie polepszy ci humor. Po bieganiu następuje piękne uczucie, które spowodowane jest produkcją endorfin w ciele, zwanych też hormonami szczęścia. Dlatego zapewne bieganie jest bardzo ważne dla osób walczących z depresją – badania wykazały, że jest pomocne w tym przypadku.

2. Lepszy senJeżeli masz trudności z zasypianiem, bieganie może być rozwiązaniem twojego problemu. Bieganie sprawia, że fizycznie wytężamy siły, przez co wpływa na szybsze zasypianie oraz głębszy sen.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Lepszy sen
Jeżeli masz trudności z zasypianiem, bieganie może być rozwiązaniem twojego problemu. Bieganie sprawia, że fizycznie wytężamy siły, przez co wpływa na szybsze zasypianie oraz głębszy sen.

1. Zdrowie mózguBieganie wspomaga mózg, ponieważ zwiększa przepływ krwi do mózgu i pomaga dostarczyć kluczowych składników odżywczych i tlenu. Bieganie więc poprawi produktywność w pracy. To jednak nie wszystko! Bieganie wpłynie pozytywnie na zdolność uczenia się i zapamiętywanie w związku ze stymulacją wytwarzania nowych komórek nerwowych oraz wzmocnieniem naczyń krwionośnych w mózgu. To oznacza, że ćwiczenia te wspomagają rozrost mózgu, co jest szczególnie ważne, gdyż mózg przeważnie zmniejsza się z wiekiem.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Zdrowie mózgu
Bieganie wspomaga mózg, ponieważ zwiększa przepływ krwi do mózgu i pomaga dostarczyć kluczowych składników odżywczych i tlenu. Bieganie więc poprawi produktywność w pracy. To jednak nie wszystko! Bieganie wpłynie pozytywnie na zdolność uczenia się i zapamiętywanie w związku ze stymulacją wytwarzania nowych komórek nerwowych oraz wzmocnieniem naczyń krwionośnych w mózgu. To oznacza, że ćwiczenia te wspomagają rozrost mózgu, co jest szczególnie ważne, gdyż mózg przeważnie zmniejsza się z wiekiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Wczesne objawy SM. To zaniepokoi nawet 20-latka! Czy kawa powoduje choroby serca? Ćwicz mięśnie pośladków! Orzechy. Zdrowie w twardej skorupce Jak poprawić swój nastrój? Poznaj sekret szczęśliwego związku Herbaty odchudzające Osteoporoza Muszki owocówki narażone na alkoholizm Jak ograniczyć spożycie soli? Joga dla twarzy Jak pozbyć się łupieżu?