10 sposobów na pokochanie siebie

10. Traktuj siebie sprawiedliwieCzy powiedziałbyś rzeczy, które myślisz o sobie samym innej osobie? Popełniaj błędy i śmiej się z nich. Potem wyciągaj wnioski i ucz się. Skoro jesteś wyrozumiały dla innych, zrób to samo dla siebie.
Zdjęcie radosnej kobiety / Shutterstock

10. Traktuj siebie sprawiedliwie
Czy powiedziałbyś rzeczy, które myślisz o sobie samym innej osobie? Popełniaj błędy i śmiej się z nich. Potem wyciągaj wnioski i ucz się. Skoro jesteś wyrozumiały dla innych, zrób to samo dla siebie.

9. Myśl pozytywnieWszystko ma swoje mocne i słabe strony. Ty skupiaj się na tych dobrych. Staraj się energicznie wykonywać wszystkie podejmowane czynności i traktuj nowy dzień jako nową szansę przeżycia czegoś wartościowego.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Myśl pozytywnie
Wszystko ma swoje mocne i słabe strony. Ty skupiaj się na tych dobrych. Staraj się energicznie wykonywać wszystkie podejmowane czynności i traktuj nowy dzień jako nową szansę przeżycia czegoś wartościowego.

8. Bądź wdzięcznyNaucz się rozpoznawać rzeczy, które dostajesz i doceniaj je. Są ludzie, miejsca i wydarzenia w życiu każdej osoby, za które warto dziękować.
Zdjęcie autorstwa cherylholt / CC BY

8. Bądź wdzięczny
Naucz się rozpoznawać rzeczy, które dostajesz i doceniaj je. Są ludzie, miejsca i wydarzenia w życiu każdej osoby, za które warto dziękować.

7. Ucz się i rozwijajZdobywanie nowej wiedzy i umiejętności sprawi, że staniesz się bardziej samodzielny, a tym samym pewny siebie. W końcu gdybyś chciał, jesteś w stanie zrobić niemal wszystko.
Zdjęcie studenta / Shutterstocka

7. Ucz się i rozwijaj
Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności sprawi, że staniesz się bardziej samodzielny, a tym samym pewny siebie. W końcu gdybyś chciał, jesteś w stanie zrobić niemal wszystko.

6. Zaakceptuj swoje dziwactwaMałe dziwactwa sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi, a przez to ciekawi. Przekuj je w coś pozytywnego.
Zdjęcie autorstwa eliasfalla / CC BY 

6. Zaakceptuj swoje dziwactwa
Małe dziwactwa sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi, a przez to ciekawi. Przekuj je w coś pozytywnego.

5. Korzystaj ze swoich mocnych stron
Wypisz przynajmniej trzy rzeczy, które naprawdę ci się udały. Może to być ukończenie szkoły, nauka obcego języka, zrzucenie kilku kilogramów, podróż do innego kraju, przyrządzenie obiadu dla całej rodziny. Tak, to naprawdę są sukcesy, a ty już udowodniłeś, że umiesz. Zastanów się, co spowodowało, że każda z powyższych rzeczy została przez ciebie dokonana. Staraj się myśleć podobnie w innych życiowych sytuacjach, bo to może być twoja recepta na sukces.

4. Życie to nie zawody
Przestań się porównywać z gwiazdami filmowymi, modelkami, gwiazdami sportu czy nawet z sąsiadem. Każdy jest odpowiedzialny za siebie. Celebryci nie myślą o tobie, bo cię nie znają. Nie trać czasu na szukanie kontrastów i daj się poznać.

3. Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałemZaakceptuj siebie i pracuj nad tym, aby twój organizm był silny i zdrowy. Rozwijaj się i przestań doszukiwać się mankamentów. Pozytywna energia upiększa – również w sensie fizycznym.
Zdjęcie autorstwa holdosi / CC BY

3. Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem
Zaakceptuj siebie i pracuj nad tym, aby twój organizm był silny i zdrowy. Rozwijaj się i przestań doszukiwać się mankamentów. Pozytywna energia upiększa – również w sensie fizycznym.

2. Zrelaksuj sięOdpoczynek to najlepsza nagroda za wszystkie starania. Wieczór z dobrą książką, kąpiel czy spacer na świeżym powietrzu pozwalają naładować baterie i odnosić sukcesy.
Zdjęcie autorstwa Eliens / CC BY

2. Zrelaksuj się
Odpoczynek to najlepsza nagroda za wszystkie starania. Wieczór z dobrą książką, kąpiel czy spacer na świeżym powietrzu pozwalają naładować baterie i odnosić sukcesy.

1. Pozwól sobie na zwycięstwoJeśli coś ci się uda, ciesz się tym. Doceniaj małe sukcesy, bo one składają się na wielkie dokonania. Skoro to ty czegoś dokonałeś, prawdopodobnie jesteś w tym dobry.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Pozwól sobie na zwycięstwo
Jeśli coś ci się uda, ciesz się tym. Doceniaj małe sukcesy, bo one składają się na wielkie dokonania. Skoro to ty czegoś dokonałeś, prawdopodobnie jesteś w tym dobry.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Opryszczka pospolita Dieta a nowotwór Rola witaminy K Syndrom Piotrusia Pana Nikotynizm i Twoje DNA Mam łojotokowe zapalenie skóry? List do dermatologa Najskuteczniejsze ćwiczenia na szczupłe uda Miesiączka w różnych okresach życia Przyprawy, które pomogą ci schudnąć Poród w domu tak bezpieczny jak ten w szpitalu Prawdy i mity o zabiegach z kwasem hialuronowym Ćwiczenia na talię osy

Popularne w tym tygodniu:

Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić? Deficyt kaloryczny – ile wynosi i jak go obliczyć?