10 rzeczy, które zapewnią ci pewność siebie

11. To jeden z tych dniSą takie dni, kiedy patrzysz w lustro i zastanawiasz się, dlaczego twoja pupa nie wygląda tak, jak te w kolorowych magazynach – wtedy właśnie przydaje się duża doza pewności siebie. Mając pewność siebie, żadna ilość pup po Photoshopie nie jest w stanie zepsuć ci dnia, poznaj więc 10 sposobów na zdobycie pewności siebie.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

11. To jeden z tych dni
Są takie dni, kiedy patrzysz w lustro i zastanawiasz się, dlaczego twoja pupa nie wygląda tak, jak te w kolorowych magazynach – wtedy właśnie przydaje się duża doza pewności siebie. Mając pewność siebie, żadna ilość pup po Photoshopie nie jest w stanie zepsuć ci dnia, poznaj więc 10 sposobów na zdobycie pewności siebie.

10. Regularne ćwiczeniaNie chodzi tu o zamęczanie się, aby wyglądać jak modelki z pierwszych stron magazynów. Aktywność fizyczna zapewnia dużą ilość energii, wyzwala endorfiny i sprawia, że człowiek jest szczęśliwszy, co jest kluczem do pewności siebie.
Zdjęcie autorstwa marymccraft / CC BY

10. Regularne ćwiczenia
Nie chodzi tu o zamęczanie się, aby wyglądać jak modelki z pierwszych stron magazynów. Aktywność fizyczna zapewnia dużą ilość energii, wyzwala endorfiny i sprawia, że człowiek jest szczęśliwszy, co jest kluczem do pewności siebie.

9. Wystrzałowe szpilkiKażda dziewczyna musi mieć przynajmniej jedną parę szpilek, które natychmiast sprawią, że poczuje się seksownie. Jeśli nie nosisz szpilek na co dzień, możesz sprawić sobie piękne płaskie buty, które dadzą ten sam efekt. Nie można przecenić potęgi pięknej pary butów – działa ona za każdym razem.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

9. Wystrzałowe szpilki
Każda dziewczyna musi mieć przynajmniej jedną parę szpilek, które natychmiast sprawią, że poczuje się seksownie. Jeśli nie nosisz szpilek na co dzień, możesz sprawić sobie piękne płaskie buty, które dadzą ten sam efekt. Nie można przecenić potęgi pięknej pary butów – działa ona za każdym razem.

8. Ubrania dopasowane do ciebieJeśli jesteś osobą, która podąża za wszystkimi możliwymi trendami w modzie, to czas, aby na chwilę się zatrzymać i ocenić stan swojej szafy. Nie ma sensu ubierać się w ciuchy, które dobrze wyglądają na siostrze, mamie, manekinie w sklepie. Ubierając się w cudzy styl, nigdy nie będziesz czuć się swobodnie, a swoboda to klucz do pewności siebie. Przymierz ubrania ze swojej garderoby i pozbądź się rzeczy, w których nie czujesz się świetnie – nie miej litości! W momencie, w którym zaczynasz kwestionować to, jak coś na tobie leży – pożegnaj się z tym.
Zdjęcie autorstwa BEP / CC BY

8. Ubrania dopasowane do ciebie
Jeśli jesteś osobą, która podąża za wszystkimi możliwymi trendami w modzie, to czas, aby na chwilę się zatrzymać i ocenić stan swojej szafy. Nie ma sensu ubierać się w ciuchy, które dobrze wyglądają na siostrze, mamie, manekinie w sklepie. Ubierając się w cudzy styl, nigdy nie będziesz czuć się swobodnie, a swoboda to klucz do pewności siebie. Przymierz ubrania ze swojej garderoby i pozbądź się rzeczy, w których nie czujesz się świetnie – nie miej litości! W momencie, w którym zaczynasz kwestionować to, jak coś na tobie leży – pożegnaj się z tym.

7. Dobra postawa ciałaTo prosta poprawka, ale dobra postawa naprawdę działa. Głowę trzymaj wysoko i żwawo stawiaj kroki, a od razu poczujesz się bardziej pewna siebie. Kiedy chodzisz zgarbiona, wyglądasz na skrępowaną, co sprawia, że czujesz się niepewnie.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Dobra postawa ciała
To prosta poprawka, ale dobra postawa naprawdę działa. Głowę trzymaj wysoko i żwawo stawiaj kroki, a od razu poczujesz się bardziej pewna siebie. Kiedy chodzisz zgarbiona, wyglądasz na skrępowaną, co sprawia, że czujesz się niepewnie.

6. Mentalna top listaDzień ślubu czy zakończona sukcesem prezentacja w pracy – każdy moment, w którym czułaś się niesamowicie wart jest zapamiętania. Stwórz mentalną listę 5 takich momentów i kiedy poczujesz się niepewnie, przypomnij sobie o nich.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Mentalna top lista
Dzień ślubu czy zakończona sukcesem prezentacja w pracy – każdy moment, w którym czułaś się niesamowicie wart jest zapamiętania. Stwórz mentalną listę 5 takich momentów i kiedy poczujesz się niepewnie, przypomnij sobie o nich.

5. Twarzowa fryzuraJeśli twoje włosy przyprawiają cię o ból głowy, może to wpływać na twoje samopoczucie. Zanim umówisz się do fryzjera, poszukaj różnych fryzur w gazetach lub Internecie. Kiedy już wybierzesz się do salonu, porozmawiaj ze stylistą na temat tego, co ci się podoba, a co nie oraz ile czasu spędzasz na układaniu włosów. W ten sposób fryzjer dobierze najlepszą dla ciebie fryzurę.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

5. Twarzowa fryzura
Jeśli twoje włosy przyprawiają cię o ból głowy, może to wpływać na twoje samopoczucie. Zanim umówisz się do fryzjera, poszukaj różnych fryzur w gazetach lub Internecie. Kiedy już wybierzesz się do salonu, porozmawiaj ze stylistą na temat tego, co ci się podoba, a co nie oraz ile czasu spędzasz na układaniu włosów. W ten sposób fryzjer dobierze najlepszą dla ciebie fryzurę.

4. Znajdź przewodnią piosenkęWyobraź sobie, że grasz główną rolę w filmie i idziesz ulicą – jaka piosenka leciałaby w tle? Być może brzmi to tandetnie, ale taka piosenka przypomni ci, jaka jesteś wspaniała, kiedy tak się akurat nie czujesz. Pewność siebie jest głównie rezultatem wewnętrznego dialogu na temat wyglądu, a piosenka przypomni ci, aby dialog ten kierować na pozytywy.
Zdjęcie autorstwa cherylholt / CC BY

4. Znajdź przewodnią piosenkę
Wyobraź sobie, że grasz główną rolę w filmie i idziesz ulicą – jaka piosenka leciałaby w tle? Być może brzmi to tandetnie, ale taka piosenka przypomni ci, jaka jesteś wspaniała, kiedy tak się akurat nie czujesz. Pewność siebie jest głównie rezultatem wewnętrznego dialogu na temat wyglądu, a piosenka przypomni ci, aby dialog ten kierować na pozytywy.

3. Seksowna bieliznaZainwestuj w bieliznę, która nie jest beżowa czy sprana i nie przypomina czegoś, co babcia mogłaby mieć w szufladzie. Jest coś cudownego w zakładaniu pięknej bielizny – wiedza, że robisz to tylko i wyłącznie dla samej siebie.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

3. Seksowna bielizna
Zainwestuj w bieliznę, która nie jest beżowa czy sprana i nie przypomina czegoś, co babcia mogłaby mieć w szufladzie. Jest coś cudownego w zakładaniu pięknej bielizny – wiedza, że robisz to tylko i wyłącznie dla samej siebie.

2. Znaj swoją najlepszą cechęSpójrz w lustro i znajdź najlepszą cechę swojego wyglądu – tak, na pewno ją masz! Może masz piękne oczy, smukłe dłonie lub usta pełniejsze niż Angelina Jolie? Kiedy już znajdziesz najlepszą cechę, od tej pory za każdym razem ją akcentuj.
Zdjęcie autorstwa Bergadder / CC BY

2. Znaj swoją najlepszą cechę
Spójrz w lustro i znajdź najlepszą cechę swojego wyglądu – tak, na pewno ją masz! Może masz piękne oczy, smukłe dłonie lub usta pełniejsze niż Angelina Jolie? Kiedy już znajdziesz najlepszą cechę, od tej pory za każdym razem ją akcentuj.

1. Odżywiaj się zdrowoJeśli większość spożywanego jedzenia pochodzi z taśmy produkcyjnej, to nic dziwnego, że jesteś apatyczna i ociężała i brak ci pewności siebie. Jesteś tym, co jesz! Zacznij kontrolować dietę i przerzuć się na świeże owoce i warzywa. Kiedy się nad tym bardziej zastanowić, to wiele problemów z pewnością siebie można przypisać złej diecie. Problemy skórne, łamiące się włosy czy wzdęcia nie wpływają na naszą pewność siebie zbyt dobrze, a można te trudności rozwiązać za pomocą zdrowej diety.
Zdjęcie autorstwa Nick Nguyen / CC BY

1. Odżywiaj się zdrowo
Jeśli większość spożywanego jedzenia pochodzi z taśmy produkcyjnej, to nic dziwnego, że jesteś apatyczna i ociężała i brak ci pewności siebie. Jesteś tym, co jesz! Zacznij kontrolować dietę i przerzuć się na świeże owoce i warzywa. Kiedy się nad tym bardziej zastanowić, to wiele problemów z pewnością siebie można przypisać złej diecie. Problemy skórne, łamiące się włosy czy wzdęcia nie wpływają na naszą pewność siebie zbyt dobrze, a można te trudności rozwiązać za pomocą zdrowej diety.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Rozwódki wyglądają starzej Najlepsze pozycje dla kobiet Nie daj się chorobie! Jak? Konkurs "Przeziębienie Twojego dziecka" Dobierz fryzurę do swojej urody Co warto jeść, aby mieć zdrowe i białe zęby NAPOJE ENERGETYCZNE Co dziesiąta kobieta cierpi na zaburzenia odżywiania Ćwiczenia na stawy Wyposaż się w sportowy zegarek marki Adidas! Ćwiczenia na zgrabne ramiona Atrakcyjny wygląd