Celebryci, którzy cierpią na migrenę

9. Serena WilliamsSławna tenisistka przyznaje, że cierpi na bóle migrenowe związane z menstruacją. Badania potwierdzają, że około 60% kobiet doświadcza ataków migreny właśnie podczas miesiączki. Może być to spowodowane wahaniami hormonów w organizmie.
Zdjęcie autorstwa Doha Stadium Plus Qata / CC BY

9. Serena Williams
Sławna tenisistka przyznaje, że cierpi na bóle migrenowe związane z menstruacją. Badania potwierdzają, że około 60% kobiet doświadcza ataków migreny właśnie podczas miesiączki. Może być to spowodowane wahaniami hormonów w organizmie.

8. Ben AffleckChociaż na migrenę cierpią głównie kobiety, około 6% mężczyzn również doświadcza jej ataków. Sławny aktor i reżyser Ben Affleck należy do tych panów, którym migrena nie jest obca. Podczas reżyserowania filmu „Gdzie jesteś Amando?” cierpiał na tak silny atak, że musiał jechać do szpitala. Przyznaje, że w walce z migreną najlepiej pomaga mu sen. Również badania potwierdzają, że zdrowy sen przyczynia się do zmniejszenia i złagodzenia ataków migreny.
Zdjęcie autorstwa Erin / CC BY

8. Ben Affleck
Chociaż na migrenę cierpią głównie kobiety, około 6% mężczyzn również doświadcza jej ataków. Sławny aktor i reżyser Ben Affleck należy do tych panów, którym migrena nie jest obca. Podczas reżyserowania filmu „Gdzie jesteś Amando?” cierpiał na tak silny atak, że musiał jechać do szpitala. Przyznaje, że w walce z migreną najlepiej pomaga mu sen. Również badania potwierdzają, że zdrowy sen przyczynia się do zmniejszenia i złagodzenia ataków migreny.

7. Lisa KudrowAktorka przyznaje, że przyczyną jej migren już w dzieciństwie były silne emocje związane z rodzinnymi wyprawami. Także jej rodzina doświadczała ataków migreny. Istnieje od 50 do 75% szans, że dzieci odziedziczą migrenę po swoich rodzicach.
Zdjęcie autorstwa Lan Bui / CC BY

7. Lisa Kudrow
Aktorka przyznaje, że przyczyną jej migren już w dzieciństwie były silne emocje związane z rodzinnymi wyprawami. Także jej rodzina doświadczała ataków migreny. Istnieje od 50 do 75% szans, że dzieci odziedziczą migrenę po swoich rodzicach.

6. Janet JacksonW 2008 roku, sławna piosenkarka musiała odwołać trasę koncertową z powodu uporczywej migreny z towarzyszącymi zawrotami głowy. Ten typ migreny może sprawiać wrażenie, jakby pokój, w którym się znajdujesz, wirował. Obecność jasnego światła oraz głośnych dźwięków może dodatkowo nasilać ataki.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

6. Janet Jackson
W 2008 roku, sławna piosenkarka musiała odwołać trasę koncertową z powodu uporczywej migreny z towarzyszącymi zawrotami głowy. Ten typ migreny może sprawiać wrażenie, jakby pokój, w którym się znajdujesz, wirował. Obecność jasnego światła oraz głośnych dźwięków może dodatkowo nasilać ataki.

5. Elle MacphersonModelka, która pracuje w pomieszczeniach o dużym naświetleniu, przyznaje, że w celu ograniczenia ataków migreny stosuje akupunkturę. Badania kliniczne potwierdzają, że akupunktura rzeczywiście może zmniejszać częstotliwość ataków, a także złagodzić objawy migreny. Poprawia również nastrój, jakość snu oraz zmniejsza niepokój.
Zdjęcie autorstwa Eva Rinaldi / CC BY

5. Elle Macpherson
Modelka, która pracuje w pomieszczeniach o dużym naświetleniu, przyznaje, że w celu ograniczenia ataków migreny stosuje akupunkturę. Badania kliniczne potwierdzają, że akupunktura rzeczywiście może zmniejszać częstotliwość ataków, a także złagodzić objawy migreny. Poprawia również nastrój, jakość snu oraz zmniejsza niepokój.

4. Carly SimonZdobywczyni nagrody Grammy twierdzi, że nie ma czasu na ból. Dlatego też, aby ograniczyć ataki migreny, piosenkarka dokonała wielu zmian w dotychczasowym trybie życia. Nie pali papierosów, nie pije kawy i śpi regularnie osiem godzin w ciągu doby. Unika również alkoholu, który u niektórych osób może przyczynić się do wywołania ataku.
Zdjęcie autorstwa Helga Esteb's / Shutterstock

4. Carly Simon
Zdobywczyni nagrody Grammy twierdzi, że nie ma czasu na ból. Dlatego też, aby ograniczyć ataki migreny, piosenkarka dokonała wielu zmian w dotychczasowym trybie życia. Nie pali papierosów, nie pije kawy i śpi regularnie osiem godzin w ciągu doby. Unika również alkoholu, który u niektórych osób może przyczynić się do wywołania ataku.

3. Marcia CrossAktorka znana z serialu „Gotowe na wszystko” walczy z migreną poza światłami kamer. Przyznaje, że jej ataki bywają tak silne, że nie jest w stanie pracować. Aby pozbyć się bólu, aktorka stosuje tryptan – lek, który poprzez zwężenie naczyń krwionośnych działa przeciwbólowo oraz zmniejsza nudności.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

3. Marcia Cross
Aktorka znana z serialu „Gotowe na wszystko” walczy z migreną poza światłami kamer. Przyznaje, że jej ataki bywają tak silne, że nie jest w stanie pracować. Aby pozbyć się bólu, aktorka stosuje tryptan – lek, który poprzez zwężenie naczyń krwionośnych działa przeciwbólowo oraz zmniejsza nudności.

2. Cindy McCainSłynna amerykańska businesswoman oraz żona byłego kandydata na prezydenta USA Johna McCaina opisuje swoje ataki migreny jako torturę. Ma wtedy wrażenie, jakby ktoś uderzał ją w czoło siekierą. Ataki nasiliły się szczególnie podczas kampanii prezydenckiej w 2008 roku, kiedy często występowała w pomieszczeniach o dużym naświetleniu, pochodzącym z reflektorów.
Zdjęcie autorstwa Gage Skidmore / CC BY

2. Cindy McCain
Słynna amerykańska businesswoman oraz żona byłego kandydata na prezydenta USA Johna McCaina opisuje swoje ataki migreny jako torturę. Ma wtedy wrażenie, jakby ktoś uderzał ją w czoło siekierą. Ataki nasiliły się szczególnie podczas kampanii prezydenckiej w 2008 roku, kiedy często występowała w pomieszczeniach o dużym naświetleniu, pochodzącym z reflektorów.

1. Michele BachmannPolityk Michele Bachmann przyznaje, że cierpiała na ataki migreny podczas kampanii prezydenckiej w 2011 roku. Mówi jednak, że miała szczęście, gdyż ból dało się opanować lekami przeciwbólowymi i migrena nie przeszkodziła jej w normalnym funkcjonowaniu.
Zdjęcie autorstwa Gage Skidmore / CC BY

1. Michele Bachmann
Polityk Michele Bachmann przyznaje, że cierpiała na ataki migreny podczas kampanii prezydenckiej w 2011 roku. Mówi jednak, że miała szczęście, gdyż ból dało się opanować lekami przeciwbólowymi i migrena nie przeszkodziła jej w normalnym funkcjonowaniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Na ratunek kręgosłupom Bezgranicznie ufasz lekarzom? Uzależnienie od słodyczy - czy może być groźne? Róż ożywia Dieta śródziemnomorska Pierwsza pomoc przy zranieniach Co mówią o nas nasze włosy? Muzykoterapia Domowe sposoby na problemy nóg Strach przed bezpłodnością… Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń? Sprawdź swoją pewność siebie