8 owadów, które... zjadasz

10. Robaki przysmakiem w niektórych krajach?Czy wiedziałeś, że robaki stanowią przysmak niemal 113 krajów na całym świecie? Insekty mogą stanowić źródło pełnowartościowego białka, a ich hodowla nie ma negatywnego wpływu na środowisko.
Zdjęcie autorstwa PetrJank / CC BY

10. Robaki przysmakiem w niektórych krajach?
Czy wiedziałeś, że robaki stanowią przysmak niemal 113 krajów na całym świecie? Insekty mogą stanowić źródło pełnowartościowego białka, a ich hodowla nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

9. Owady na kolację?To zaskakujące, ale w ciągu całego swojego życia nieświadomie zjadamy owady. Mogą one wkradać się w trakcie snu do naszych ust lub ukrywać się w niektórych produktach spożywczych. Zastanawiasz się, na zjedzenie jakich owadów jesteś narażony w ciągu całego swojego życia?
Zdjęcie autorstwa Josch13 / CC BY

9. Owady na kolację?
To zaskakujące, ale w ciągu całego swojego życia nieświadomie zjadamy owady. Mogą one wkradać się w trakcie snu do naszych ust lub ukrywać się w niektórych produktach spożywczych. Zastanawiasz się, na zjedzenie jakich owadów jesteś narażony w ciągu całego swojego życia?

8. WciornastkiWciornastki to maleńkie, skrzydlate pasożyty, które żywią się sokami zawartymi w tkankach roślin. Można je niekiedy nieświadomie spożyć podczas jedzenia warzyw z puszki czy mrożonek, takich jak szparagi, brukselka czy brokuły.
Zdjęcie autorstwa Jean and Fred / CC BY

8. Wciornastki
Wciornastki to maleńkie, skrzydlate pasożyty, które żywią się sokami zawartymi w tkankach roślin. Można je niekiedy nieświadomie spożyć podczas jedzenia warzyw z puszki czy mrożonek, takich jak szparagi, brukselka czy brokuły.

7. Szkodniki kukurydzyW obrębie świeżej kolby kukurydzy można zaobserwować wiele szkodników. Na szczęście żywią się one głównie częścią liściastą tego warzywa i można je szybko usunąć poprzez oddzielenie kolby z ziarnami kukurydzy od liści.
Zdjęcie autorstwa Jing / CC BY

7. Szkodniki kukurydzy
W obrębie świeżej kolby kukurydzy można zaobserwować wiele szkodników. Na szczęście żywią się one głównie częścią liściastą tego warzywa i można je szybko usunąć poprzez oddzielenie kolby z ziarnami kukurydzy od liści.

6. MszyceMszyce to robaczki niewielkich rozmiarów, które mogą niszczyć kwiaty i warzywa. Często można je znaleźć w brokułach, szpinaku oraz brukselce. Warto przed spożyciem tych produktów dokładnie opłukać je w wodzie, aby pozbyć się tych pasożytów.
Zdjęcie autorstwa PollyDot / CC BY

6. Mszyce
Mszyce to robaczki niewielkich rozmiarów, które mogą niszczyć kwiaty i warzywa. Często można je znaleźć w brokułach, szpinaku oraz brukselce. Warto przed spożyciem tych produktów dokładnie opłukać je w wodzie, aby pozbyć się tych pasożytów.

5. LarwyMogą się one znajdować w grzybach oraz konserwach, takich jak pomidory z puszki czy przyrządzone z nich koncentraty. Można nawet zaobserwować ok. 20 larw na każde 100 gramów grzybów. Z kolei w konserwach pomidorowych można znaleźć 1 do 5 larw na 500 gramów produktu.
Zdjęcie autorstwa miniformat65 / CC BY

5. Larwy
Mogą się one znajdować w grzybach oraz konserwach, takich jak pomidory z puszki czy przyrządzone z nich koncentraty. Można nawet zaobserwować ok. 20 larw na każde 100 gramów grzybów. Z kolei w konserwach pomidorowych można znaleźć 1 do 5 larw na 500 gramów produktu.

4. Muszki owocoweW niezwykle szybkim tempie mnożą się one w pobliżu fermentujących owoców. Przyciągają je również produkty takie jak wino, dżemy oraz ocet. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że często są one niezauważalne i spożywane przez nas wraz z winem czy konfiturą owocową.
Zdjęcie autorstwa nuzree / CC BY

4. Muszki owocowe
W niezwykle szybkim tempie mnożą się one w pobliżu fermentujących owoców. Przyciągają je również produkty takie jak wino, dżemy oraz ocet. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że często są one niezauważalne i spożywane przez nas wraz z winem czy konfiturą owocową.

3. Słonik orzechowiecNależy do rodziny chrząszczy ryjkowatych o niewielkich rozmiarach. Jego larwy można znaleźć wewnątrz orzechów leszczyny, czyli w popularnych orzechach laskowych.
Zdjęcie autorstwa Patrizia08 / CC BY

3. Słonik orzechowiec
Należy do rodziny chrząszczy ryjkowatych o niewielkich rozmiarach. Jego larwy można znaleźć wewnątrz orzechów leszczyny, czyli w popularnych orzechach laskowych.

2. RoztoczeRoztocze to pajęczaki o mikroskopijnych rozmiarach. Są one obecne w kurzu domowym, a do organizmu mogą się przedostawać poprzez układ oddechowy lub pokarmowy.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

2. Roztocze
Roztocze to pajęczaki o mikroskopijnych rozmiarach. Są one obecne w kurzu domowym, a do organizmu mogą się przedostawać poprzez układ oddechowy lub pokarmowy.

1. PająkiNiemal każdego na myśl o zjedzeniu pająka przechodzą ciarki. To niechciani lokatorzy naszych domów i mieszkań, którzy ukrywają się w zaciemnionych kątach domu. W ciągu nocy często wychodzą one ze swojej kryjówki w celu poszukiwania pożywienia. Niestety czasem trafiają one bezpośrednio do naszych ust.
Zdjęcie autorstwa Josch13 / CC BY

1. Pająki
Niemal każdego na myśl o zjedzeniu pająka przechodzą ciarki. To niechciani lokatorzy naszych domów i mieszkań, którzy ukrywają się w zaciemnionych kątach domu. W ciągu nocy często wychodzą one ze swojej kryjówki w celu poszukiwania pożywienia. Niestety czasem trafiają one bezpośrednio do naszych ust.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Poczuj wiosnę! Kasztanowiec w terapii żylaków Czy zdrowe jedzenie może nas zniszczyć? Wyraz twarzy a stan zębów. Jak nie wyglądać głupkowato? Figa - najsłodszy i najzdrowszy kwiat świata Wzmocnij swoje włosy Powikłania po aborcji Fibryna bogatopłytkowa - biostymulująca innowacja i jej ginekologiczne zastosowanie Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach Stylizacja włosów – jak uniknąć błędów Makijaż XXI wieku. Technika „Powietrznego pędzla” Żywność dla zestresowanych