Depilacja laserem
MAGDALENA TRAWIŃSKA • dawno temuWiązki światła odmładzają, usuwają niewielkie bruzdy, blizny, zmarszczki, tatuaże i przebarwienia skóry, zamykają naczynka krwionośne. Dzięki laserowi, który emituje światło o dużym natężeniu, możesz się pozbyć zbędnego owłosienia. Emitowany strumień uwalnia potężną energię, a skierowany na wybraną część ciała działa bezpośrednio na nią. Wnika w warstwę komórek i wykonuje swoje zadanie.
Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z laseroterapii, poszukaj dobrego, doświadczonego lekarza. Użycie lasera jest metodą mało inwazyjną, ale przynoszącą efekty porównywalne z ingerującym w ludzkie ciało skalpelem. Posługiwanie się laserem bez szkody dla ciebie wymaga od lekarza precyzji.
Wiosną laser wykorzystywany jest głównie do usuwania zbędnego owłosienia: na nogach, rękach, pod nosem, pachami i w okolicach bikini. Na urlop nie trzeba już wtedy zabierać ze sobą pianki do golenia, maszynek, depilatora, pęsety, wosku i balsamu po depilacji. Po kilku seansach skóra w depilowanych miejscach jest bardzo delikatna, a kobieta może cieszyć się tą delikatnością i brakiem włosków nawet do dwóch lat.
Lekarz w gabinecie dokładnie obejrzy skórę. Przed emitowaniem światła schłodzi ją strumieniem halocarbonu. Specjalnie do tego używany gaz ma za zadanie zmniejszyć ból, który jest porównywalny z ukłuciem komara, z tą różnicą, że jest to całe stado komarów. Poza tym halocarbon chroni skórę przed uszkodzeniami. Jeśli to twój pierwszy zabieg, poproś lekarza o dodatkowe znieczulenie miejsc, z których będą usuwane włoski. Lekarz posmaruje ci nogi, okolice bikini lub pachy specjalnym żelem znieczulającym. Zabieg laserem będzie wtedy zupełnie bezbolesny, dzięki temu milej go zapamiętasz i chętniej skorzystasz ponownie. Wiązki światła wnikną w mieszki, z których wyrastają włosy, i zniszczą je. Depilacja laserem usunie wszystkie ciemne i twarde włosy. Ważne jest założenie ochronnych okularów. Podczas zabiegu powinien je mieć na sobie lekarz i pacjentka. Jeśli skorzystasz z laseroterapii w profesjonalnym gabinecie, na pewno takie dostaniesz. Specjalne okulary chronią wzrok przed światłem lasera.
Laserowe usuwanie owłosienia nie jest niestety tanie. Jedna wizyta to koszt od 800 zł wzwyż. To nie jest jednorazowy wydatek. Jeden zabieg nie wystarczy, by cieszyć się gładkimi nogami bez odrastających po dwóch dniach włosków. Niechciane owłosienie zniknie dopiero po kilku zabiegach, a ich niezbędna liczba to indywidualna sprawa, w zależności od predyspozycji pacjentki. Należy pamiętać, by przyjść na zabieg z odrośniętym owłosieniem. Jedna wizyta nie usunie wszystkich włosków, ponieważ gdy jedne są w fazie wzrostu, inne jeszcze „nie wykiełkowały”. Gdy urosną kolejne, zabieg trzeba powtórzyć i tak do skutku, bo na ciele jest kilka milionów mieszków włosowych. Potrzebnych będzie od 4 do 7 zabiegów, byś mogła się cieszyć niezwykle delikatną i gładką skórą na nogach przez najbliższy rok. Zabiegi powinny być wykonywane w tygodniowych odstępach.
Na usuwanie owłosienia wybierz się najlepiej pod koniec zimy lub na początku wiosny, by nie wystawiać ciała po zabiegu na słońce. Opalanie jest zabronione przez kilka tygodni po depilacji. Skóra wystawiona na słońce może zareagować na nie przebarwieniami, uczuleniem, pieczeniem, wysypką i zaczerwienieniem.
Mimo że usuwanie zbędnego owłosienia laserem jest już bardzo powszechne i popularne, niestety nie wszyscy mogą z tej metody skorzystać. Osoby, których skóra skłonna jest do przebarwień i bliznowacenia, powinny z niej zrezygnować. Do zabiegu nie nadaje się opalona w solarium lub na plaży skóra. Ponadto niektóre leki powodują uczulenia na światło lasera. Powinnaś przeczytać ulotkę dołączoną do leku, który zażywasz, lub zapytać swojego lekarza, czy przyjmując dany specyfik, możesz poddać się działaniu lasera. Z laseroterapii nie korzystaj w ciąży i podczas menstruacji. Przeciwwskazaniem są też wszelkie zapalenia skóry i choroby skórne, a także nawet drobne rany i oparzenia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze