Pasta z makreli
KAROLINA • dawno temuDowiedz się, jakie dania możesz przygotować z makreli, a także poznaj przepis na pyszną pastę rybną!
Obok warzyw, owoców, produktów mlecznych i mięsa bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety powinny być ryby. Kiedy myślimy o tym, żeby zjeść rybę, naszym oczom ukazuje się albo smażony filet podawany razem z surówką z kiszonej kapusty i ziemniakami, często także serwowany w nadmorskich kurortach, albo też paluszki rybne uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Oczywiście wspomnieć tu trzeba także o dość dużej popularności fishburgerów czy śledzi serwowanych w różnej postaci w związku z odmiennymi okolicznościami. Okazuje się jednakże, że ryby nie tylko są świetnym materiałem na obiad, ale równie dobrze możemy je jeść jako przekąskę albo dodatek do kanapek. Trudno nie wspomnieć tu chociażby o sałatkach z tuńczykiem, typowo polskim wynalazku, jakim jest paprykarz albo też o ciekawych w smaku pastach rybnych.
Jedną z nich jest pasta z makreli, która jest chyba najczęściej przygotowywaną potrawą tego rodzaju w naszych domach. I choć wydaje się, że doskonale ją znamy, to jednak często zapominamy o tym, że bardzo łatwo jest ją przygotować. Jeżeli szukasz sposobu na włączenie większej ilości ryb do swojej diety, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jakie dania możesz przygotować z makreli, a także poznasz przepis na pyszną pastę rybną.
Przepis na pastę z makreli
Do zrealizowania poniższego przepisu na pastę z makreli będziesz potrzebowała:
- 1 wędzonej makreli,
- 0,5 cebuli średniej wielkości albo 1 małej,
- 2 jajek,
- szczypiorku,
- soli,
- pieprzu,
- 2 łyżek majonezu.
Sposób przygotowania:
- Od makreli odrywamy płetwy, rozpoczynając od tyłu ryby, a następnie ściągamy z niej skórę. Kolejnym krokiem jest oddzielenie kawałków mięsa od ości.
- Jeżeli nie masz pewności, czy mięso zostało dokładnie oddzielone, możesz użyć blendera, by ewentualne ości zostały pokruszone.
- Następnie gotujemy jajka na twardo, które po ostygnięciu trzeba pokroić w kostkę i dodać do ryby.
- Kolejnym etapem jest pokrojenie w niewielką kostkę cebuli i odrobiny szczypiorku.
- Wszystko to dodajemy do mięsa ryby i mieszamy razem z dwoma łyżkami majonezu.
- Pastę doprawiamy zgodnie z upodobaniami solą i pieprzem.
Smacznego!
Inne potrawy z makreli
Zanim dowiemy się, jakie potrawy z makreli możemy przyrządzić, warto trochę lepiej poznać samą rybę. Jest to bardzo popularny gatunek ryby, ponieważ dość łatwo jest ją złowić, żyje bowiem w dużych ławicach, jak i stanowi produkt wdzięczny w pracach kuchennych.
Makrelę można bowiem jeść zarówno na surowo w formie sashimi, jak i wędzoną, gotowaną, pieczoną bądź smażoną. Co więcej, za jej spożywaniem przemawia bardzo duża ilość witaminy B12 stanowiącej niezwykle ważny składnik przyczyniający się do utrzymania w dobrej formie naszych kości, a także fosfatydyloseryny, które wspomagają działanie układu nerwowego.
W trakcie jedzenia chociażby pasty z makreli wędzonej, nie ma także ryzyka przyjmowania zbyt dużej ilości rtęci, odstraszającej nas od jedzenia innych ryb, do których zaliczyć można tuńczyka. Jak już wspomniałam, makrela jest bardzo wdzięcznym w przygotowaniu produktem spożywczym, który bardzo dobrze smakuje w różnych daniach.
Do potraw z makreli zaliczyć można bowiem nie tylko pasty rybne, lecz również:
- sałatki,
- zapiekanki ziemniaczane,
- zupy,
- szaszłyki, koreczki albo…
- makarony.
Są one dość łatwe w przygotowaniu, a intensywny smak makreli tak uwielbiany przez smakoszy tej ryby powoduje, że nie jest ona trudna w przyprawianiu. Jeżeli jednak nie chcesz eksperymentować, spróbuj przygotować pastę rybną z makreli. To bardzo szybki sposób na pyszne kanapki bez konieczności ciągłego jedzenia szynki albo sera. Nie trać zatem czasu i zobacz, jak zrobić pastę z makreli i jajek.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze