Jak dbać o higienę intymną kobiet? Kosmetyk czy mydło?
KAROLINA WIŚNIK • dawno temuKampania „Kobiecość niejedno ma imię” powstała, by podnieść świadomość Polek na temat własnej strefy intymnej oraz promować odważne mówienie o niej. Kampania ta ma zachęcić kobiety do prowadzenia otwartego dialogu na tematy swojej kobiecości, do umiejętnego nazwania swoich części intymnych, poznania, zaakceptowania i w pełni przeżywania własnej seksualności.
Kampania „Kobiecość niejedno ma imię” powstała, by podnieść świadomość Polek na temat własnej strefy intymnej oraz promować odważne mówienie o niej. Kampania ta ma zachęcić kobiety do prowadzenia otwartego dialogu na tematy swojej kobiecości, do umiejętnego nazwania swoich części intymnych, poznania, zaakceptowania i w pełni przeżywania własnej seksualności.
Z badań wynika, że Polki wciąż nie są otwarte, szeptem rozmawiają o swojej intymności, wciąż mają wątpliwości, jak nazwać swoje intymne narządy.
W tym temacie dużo się zmieniło i wiele kobiet ma pozytywny stosunek do swoich narządów płciowych i nie ma wątpliwości, że ta sfera kobieca jest najdelikatniejszą i najbardziej wrażliwą częścią organizmu kobiety.
Bardzo ważna jest higiena intymna, która nie jest tylko elementem pielęgnacji, ale również troską o własne zdrowie. Odpowiednie kosmetyki, wkładki higieniczne zapewniają uczucie świeżości i komfortu.
Zarówno niedostateczna, jak też przesadna higiena sprzyja infekcjom. Natura wyposażyła okolice intymne w naturalne wydzieliny oczyszczające pochwę, a także w przyjazne bakterie – pałeczki kwasu mlekowego – które utrzymując kwaśne pH, hamują rozwój bakterii. Tę naturalną barierę łatwo zburzyć nieprawidłową higieną okolić intymnych.
Jak zauważają twórcy kampanii „ kobiecość niejedno ma imię”:
– Nie ma powodu, by rezygnować z chwili rozkoszy dla ciała podczas kąpieli, ale warto pamiętać o tym, że miejsca intymne wymagają osobnej, niekoniecznie „egzotycznej” pielęgnacji i troski. Dlatego też starajmy się nie przesadzać z kosmetykami, które osłabiają naturalne mechanizmy obronne organizmu. Pamiętajmy – zadbana kobiecość to siła, która broni się sama – dodają.
Do mycia nie należy używać zwykłego mydła, ale specjalnych płynów do higieny intymnej o naturalnym pH oraz o działaniu hipoalergicznym, które nie naruszają bariery ochronnej. Środki te neutralizują nieprzyjemne zapachy, nawilżają śluzówkę i odświeżają.
Używając środków do higieny intymnej, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę nie na zapach, ale na zawartość alantoiny lub pantenolu, kwasu mlekowego oraz przeciwzapalnych wyciągów z roślin – rozmarynu, kory dębu czy tymianku.
Podstawy higieny intymnej powinny być znane każdej kobiecie już od najmłodszych lat. Są one gwarantem dobrego samopoczucia i braku kłopotów zdrowotnych.
Źródło: informacja prasowa Agata Cygan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze