Naturalne sposoby leczenia torbieli i mięśniaków
ANNA GAWRYLUK • dawno temuChoroby jajników mogą pojawić się w każdym wieku. Gdy z ust ginekologa usłyszysz, że masz mięśniaka albo torbiel na jajniku, to może na początku zabrzmieć jak wyrok. Nie obawiaj się - torbiele i mięśniaki dają się wyleczyć, jednak nie wolno ich lekceważyć, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia. Są znane naturalne metody na zapobieganie im i ich leczenie. Poznaj je…
Torbiel to rodzaj guza, który występuje najczęściej na żeńskich narządach płciowych: na macicy, jajnikach, pochwie. Torbiele zazwyczaj są wypełnione gęstą cieczą. Mogą mieć charakter łagodny — czyli być np. przetrwałym pęcherzykiem Graffa, albo stanowić złośliwą zmianę — raka jajnika. Bardzo ważne zatem jest, aby jak najszybciej zgłosić się do lekarza i wykonać badania w celu rozpoznania. Jak możemy poznać, że mamy torbiel? Są pewne objawy, które mogą o tym świadczyć, ale nie są one jednoznaczne. Jednak, jeśli zauważymy u siebie: zaburzenia cyklu miesiączkowego, krwawienie między miesiączkami, bóle brzucha czy głowy, stres, omdlenia, bóle jajnika, najlepiej zgłosić się do lekarza, który po badaniu ginekologicznym i USG będzie mógł ocenić skąd te objawy i czy przypadkiem to nie jest torbiel.
Mięśniaki macicy to łagodne guzy, które powstają z tkanki mięśniowej i rozwijają się w jej trzonie. Są najczęściej występującymi u kobiet niezłośliwymi nowotworami. Pojawiają się zazwyczaj u kobiet w wieku 35–45 lat. Bardzo trudno jest samemu rozpoznać mięśniaka. Dopiero, gdy przybierze on dużą postać, daje niepokojące objawy, np. częste oddawanie moczu (gdy jest duży powoduje ucisk na pęcherz moczowy), bolesne i długotrwałe miesiączki, częste zaparcia, bóle krzyża. Po rozpoznaniu mięśniaka lekarz zleca zwykle miomektomię, czyli wyłuszczenie. Pacjentki z niewielką ilością mięśniaków poddawane są leczeniu laparoskopowym.
Nie jest tajemnicą, że dobra dieta to podstawa zdrowia. Dr med. C. Kousmine (USA) uważa, że torbiele i mięśniaki stanowią część normalnego systemu obronnego organizmu w sytuacji, gdy wątroba jest przeciążona i nie może zapewnić pełnego odtruwania. Kousmine uważa, że torbiele i mięśniaki to druga wątroba i tylko spożywanie produktów jej nieobciążających chroni nas przed tymi chorobami.
W takim razie jak powinna wyglądać nasza dieta?
Po pierwsze powinno się spożywać 5 posiłków dziennie, z czego dwa z nich stanowić powinny warzywa i owoce. Warzywa powinny być łączone z owocami. Wprowadźmy do swojej diety trochę urozmaicenia! Łączmy zielone, pomarańczowe, żółte warzywa z ciemno zabarwionymi owocami, np. jagodami, wiśniami, aronią. Zawierają one flawonoidy, antocyjany, karotenoidy, witaminy z grupy B, witaminę C oraz selen, wapń, magnez. Związki te działają ochronnie, chronią nas przed miażdżycą, cukrzycą, nowotworami, nadciśnieniem. Oprócz tego, zalecane jest spożycie dużej ilości błonnika. Błonnik ma dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy, zapobiega zaparciom, pomaga usuwać toksyny z organizmu, obniża poziom cholesterolu. W zdrowej diecie należy zmniejszyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych. Natomiast jedzenie ryb morskich, zawierających kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejsza ryzyko miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu. Bardzo ważne jest także spożywanie odpowiedniej ilości wody. Dorosły człowiek powinien wypijać dziennie 8–10 szklanek płynów. Woda oczyszcza organizm, dlatego powinniśmy pić właśnie wodę, a nie kolorowe napoje, które zawierają barwniki i cukier. Odtruwanie organizmu jest koniecznością! Codziennie jesteśmy narażeni na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych produkowanych przez fabryki, samochody, zakłady przemysłowe. Jeśli związki te dostaną się do naszych narządów wewnętrznych, rozpoznawane są jako szkodliwe dla zdrowia i dlatego wywołują reakcje obronne.
Jednak samo picie wody nie wystarczy, aby odtruć organizm. Skuteczne mogą się okazać zabiegi oczyszczające, które możemy wykonać samodzielnie — w domowym zaciszu: np. kąpiele ziołowe, borowinowe, mułowe. Warto także zainwestować czas i pieniądze, by udać się do łaźni fińskiej, sauny czy na zabieg odtruwania organizmu za pomocą kroplówki — chelatacja. Chelatacja jest stosowana masowo, w krajach zachodnich od wielu lat. Jest to bezpieczna i bardzo polecana metoda na oczyszczanie organizmu z toksyn, szczególnie osób zamieszkałych w rejonach silnie uprzemysłowionych, gdzie zanieczyszczenie środowiska jest na bardzo wysokim poziome.
Naturą w chorobę!
Doc. dr hab. Aleksander Ożarowski w jednej ze swoich publikacji o naturalnych sposobach leczenia torbieli i jajników podaje dwa przepisy na mieszanki ziół, działających ogólnie ustrojowo.
Mieszanka zalecana do stosowania między miesiączkowaniem
Mieszamy wszystkie zioła w równych ilościach: kłącze pięciornika, ziele skrzypu polnego, ziele rdestu ostro gorzkiego, kora kaliny koralowej, liść borówki czarnej, kwiat nagietka, liść babki lancetowatej, liść ostropestu plamistego, i wsypujemy do słoika. Z tak przygotowanej mieszanki wsypujemy 1,5 łyżki do garnuszka, zalewamy dwoma szklankami wody, ogrzewamy na małym ogniu ok. 2–3 minut, licząc od wrzenia. Napar wlewamy do termosu i pijemy małymi porcjami przez cały dzień. Mieszankę tą pijemy przez 3 miesiące tylko wtedy, kiedy nie mamy okresu. Gdy zaczynamy miesiączkować, przerywamy jej stosowanie, a stosujemy drugą.
Mieszanka w czasie miesiączkowania
Podobnie jak w poprzednim przypadku mieszamy w równych ilościach następujące zioła: korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, ziele jasnoty białej i zalewamy dwoma szklankami wrzątku. Odstawiamy w zakręconym termosie do naciągnięcia. Pijemy trzy razy dziennie. Wywar ten stosujemy tylko podczas miesiączkowania.
Wszystkie zioła kupimy w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością.
Źródło: Zdrowa Żywność — Zdrowy Styl Życia, 2008/3
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze