Przekąski poniżej 100 kalorii

11. LodyLody to jedne z najbardziej niskokalorycznych przekąsek. Dodatkowo zawierają białko i wapń. Najlepiej sięgać po lody niskotłuszczowe. Gałka lodów śmietankowych zawiera około 40 kalorii.
Zdjęcie autorstwa a.pasquier / CC BY-SA

11. Lody
Lody to jedne z najbardziej niskokalorycznych przekąsek. Dodatkowo zawierają białko i wapń. Najlepiej sięgać po lody niskotłuszczowe. Gałka lodów śmietankowych zawiera około 40 kalorii.

10. PopcornJeśli chcesz zjeść dużą przekąskę o małej ilości kalorii, wybierz popcorn. W sześciu miseczkach popcornu znajdziesz tylko 100 kalorii. Popcorn zawiera również błonnik, który sprawi, że przez dłuższy czas będziesz czuł się syty. Jeśli do popcornu dodasz masło i/lub sól, zwiększysz jego kaloryczność, więc uważaj z dodatkami.
Zdjęcie autorstwa cyclonebill / CC BY-SA

10. Popcorn
Jeśli chcesz zjeść dużą przekąskę o małej ilości kalorii, wybierz popcorn. W sześciu miseczkach popcornu znajdziesz tylko 100 kalorii. Popcorn zawiera również błonnik, który sprawi, że przez dłuższy czas będziesz czuł się syty. Jeśli do popcornu dodasz masło i/lub sól, zwiększysz jego kaloryczność, więc uważaj z dodatkami.

9. Serek twarogowyW połowie miseczki twarożku znajduje się 14 gramów białka, które tak samo jak błonnik sprawia, że przez dłuższy czas będziesz czuł się najedzony. Twarożek możesz zjeść razem z owocem.
Zdjęcie autorstwa Bill Branson (Photographer) / CC BY

9. Serek twarogowy
W połowie miseczki twarożku znajduje się 14 gramów białka, które tak samo jak błonnik sprawia, że przez dłuższy czas będziesz czuł się najedzony. Twarożek możesz zjeść razem z owocem.

8. Krakersy z seremKrakersy z serem to przekąska, która pozwoli ci czuć się sytym między posiłkami, a ser dostarczy białka i wapnia. Wybierz ser niskotłuszczowy i połóż plasterki na kilku krakersach.
Zdjęcie autorstwa mathiasbaert / CC BY

8. Krakersy z serem
Krakersy z serem to przekąska, która pozwoli ci czuć się sytym między posiłkami, a ser dostarczy białka i wapnia. Wybierz ser niskotłuszczowy i połóż plasterki na kilku krakersach.

7. Garść migdałówKiedy odczuwasz ssanie w żołądku, spróbuj zjeść migdały. Nie przekroczysz 100 kalorii, gdy zjesz ich kilkanaście. Są one również bogate w białko i błonnik, który pozwoli przez dłuższy czas nie czuć głodu.
Zdjęcie autorstwa Jonathan Pincas / CC BY

7. Garść migdałów
Kiedy odczuwasz ssanie w żołądku, spróbuj zjeść migdały. Nie przekroczysz 100 kalorii, gdy zjesz ich kilkanaście. Są one również bogate w białko i błonnik, który pozwoli przez dłuższy czas nie czuć głodu.

6. Gotowane jabłkoNajbardziej popularną przekąską są jabłka. Można jeść je na surowo, ale można również je ugotować. Stanowią wtedy smaczny deser, a do tego zawierają witaminy i błonnik. Dla dodania smaku, możesz posypać je cynamonem.
Zdjęcie autorstwa Eunice / CC BY-SA

6. Gotowane jabłko
Najbardziej popularną przekąską są jabłka. Można jeść je na surowo, ale można również je ugotować. Stanowią wtedy smaczny deser, a do tego zawierają witaminy i błonnik. Dla dodania smaku, możesz posypać je cynamonem.

5. Jogurt z nasionami słonecznikaDo jogurtu dodaj łyżeczkę nasion słonecznika. Zawierają one tylko ok. 19 kalorii. Jogurt stanowi cenne źródło protein, a cała przekąska zawiera mniej niż połowę grama tłuszczów nasyconych. Pamiętaj, by dodawać ziarna, które nie zawierają soli.
Zdjęcie autorstwa Meng He / CC BY

5. Jogurt z nasionami słonecznika
Do jogurtu dodaj łyżeczkę nasion słonecznika. Zawierają one tylko ok. 19 kalorii. Jogurt stanowi cenne źródło protein, a cała przekąska zawiera mniej niż połowę grama tłuszczów nasyconych. Pamiętaj, by dodawać ziarna, które nie zawierają soli.

4. Orzeszki pistacjoweChociaż orzeszki pistacjowe zawierają dużą ilość tłuszczu, większość to tak zwany dobry cholesterol. Porcja 20 pistacji zawiera tylko 80 kalorii i mniej niż gram przetworzonego tłuszczu. Poza tym, pistacje są bogate w białko, błonnik i wiele innych witamin i minerałów.
Zdjęcie autorstwa Nadiatalent / CC BY

4. Orzeszki pistacjowe
Chociaż orzeszki pistacjowe zawierają dużą ilość tłuszczu, większość to tak zwany dobry cholesterol. Porcja 20 pistacji zawiera tylko 80 kalorii i mniej niż gram przetworzonego tłuszczu. Poza tym, pistacje są bogate w białko, błonnik i wiele innych witamin i minerałów.

3. Porcja zupy pomidorowejPorcja zupy pomidorowej zawiera około 74 kalorii, zero cholesterolu i mniej niż gram przetworzonego tłuszczu, a dodatkowo bogata jest w składniki, które pomagają walczyć z wieloma chorobami. Pamiętaj, że jest kilka rodzajów zupy pomidorowej. Pomidorowy krem zawiera więcej tłuszczu i kalorii. Gdy kupujesz zupę w sklepie, zwróć uwagę na jej kaloryczność.
Zdjęcie autorstwa Neil Conway / CC BY

3. Porcja zupy pomidorowej
Porcja zupy pomidorowej zawiera około 74 kalorii, zero cholesterolu i mniej niż gram przetworzonego tłuszczu, a dodatkowo bogata jest w składniki, które pomagają walczyć z wieloma chorobami. Pamiętaj, że jest kilka rodzajów zupy pomidorowej. Pomidorowy krem zawiera więcej tłuszczu i kalorii. Gdy kupujesz zupę w sklepie, zwróć uwagę na jej kaloryczność.

2. Porcja winogronWinogrona bogate są w wodę, a garść tych owoców zawiera tylko 62 kalorie. Zawartość wody sprawia, że po ich zjedzeniu czujesz się nasycony i najedzony. Winogrona są również ważnym źródłem witaminy K oraz manganu, a także zawierają niewielką ilość błonnika.
Zdjęcie autorstwa Ray Bouknight / CC BY

2. Porcja winogron
Winogrona bogate są w wodę, a garść tych owoców zawiera tylko 62 kalorie. Zawartość wody sprawia, że po ich zjedzeniu czujesz się nasycony i najedzony. Winogrona są również ważnym źródłem witaminy K oraz manganu, a także zawierają niewielką ilość błonnika.

1. Przekąski, których powinieneś unikaćUnikaj podjadania ciastek. Chociaż niewielka ich ilość nie zawiera zbyt dużo kalorii, ten rodzaj przekąsek jest ubogi w składniki odżywcze. Lepiej wybierać takie przekąski, które zawierają białka, błonnik i antyoksydanty.
Zdjęcie autorstwa april / CC BY

1. Przekąski, których powinieneś unikać
Unikaj podjadania ciastek. Chociaż niewielka ich ilość nie zawiera zbyt dużo kalorii, ten rodzaj przekąsek jest ubogi w składniki odżywcze. Lepiej wybierać takie przekąski, które zawierają białka, błonnik i antyoksydanty.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Pleśnie w domu Co ci chce powiedzieć twoje ciało? Piękna w noc poślubną Nie unikaj tłuszczów! Poznaj 4 sygnały świadczące o tym, że twoja dieta jest w nie zbyt uboga 5 produktów do codziennej diety Aby mieć piękny uśmiech… Spędzaj czas na wolnym powietrzu kiedy tylko możesz Jedzenie na problemy hormonalne Wrzody na żołądku - skąd się biorą? 10 wskazówek na zdrowsze wakacje Kąpiel stóp i dłoni w winie 4 suplementy diety dla sportowców, które naprawdę działają!