8 sposobów na zwalczenie uzależnienia od słodyczy

9. Większość osób lubi słodyczeSmak cukru sprawia, że w organizmie wytwarzają się endorfiny, które nas relaksują i wytwarzają naturalne uniesienie. Nie jest więc zaskakujące, że wiele osób jest uzależnionych od słodkości. Cukier dobrze wpływa na nasze kubki smakowe, ale niebyt dobrze na ciało. Oto wskazówki, jak pozbyć się uzależnienia od cukru.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Większość osób lubi słodycze
Smak cukru sprawia, że w organizmie wytwarzają się endorfiny, które nas relaksują i wytwarzają naturalne uniesienie. Nie jest więc zaskakujące, że wiele osób jest uzależnionych od słodkości. Cukier dobrze wpływa na nasze kubki smakowe, ale niebyt dobrze na ciało. Oto wskazówki, jak pozbyć się uzależnienia od cukru.

8. ZobowiązanieŻaden z dalszych kroków nie zadziała, jeśli najpierw nie zobowiążesz się do tego, aby pokonać swoje uzależnienie. Czasami może być ciężko, ale wybór ten jest lepszy dla zdrowia i wart wysiłku. Ciało ci podziękuje.
Zdjęcie słodyczy / Shutterstock

8. Zobowiązanie
Żaden z dalszych kroków nie zadziała, jeśli najpierw nie zobowiążesz się do tego, aby pokonać swoje uzależnienie. Czasami może być ciężko, ale wybór ten jest lepszy dla zdrowia i wart wysiłku. Ciało ci podziękuje.

7. Z dala od spiżarniNie oszukuj się, że jesteś w stanie trzymać paczkę czekoladowych ciasteczek w zakamarkach spiżarni. Zjesz je. Opróżnij kuchnię ze wszelkich cukrowych pokus i więcej się w nie nie zaopatrzaj.
Zdjęcie słodyczy / Shutterstock

7. Z dala od spiżarni
Nie oszukuj się, że jesteś w stanie trzymać paczkę czekoladowych ciasteczek w zakamarkach spiżarni. Zjesz je. Opróżnij kuchnię ze wszelkich cukrowych pokus i więcej się w nie nie zaopatrzaj.

6. Jedz więcej naturalnych produktówZaopatrz się za to w proteiny obecne w pełnoziarnistych produktach, zdrowe tłuszcze i naturalne źródła węglowodanów. Jakie produkty wybierać? Jeżeli coś nie było dostępne 200 lat temu, nie potrzebujesz tego.
Zdjęcie autorstwa juttazeisset / CC BY

6. Jedz więcej naturalnych produktów
Zaopatrz się za to w proteiny obecne w pełnoziarnistych produktach, zdrowe tłuszcze i naturalne źródła węglowodanów. Jakie produkty wybierać? Jeżeli coś nie było dostępne 200 lat temu, nie potrzebujesz tego.

5. Zlikwiduj ukryte źródła cukruByć może zaskoczy cię, ile produktów zawiera cukier. Sosy, ketchup, żywność przetworzona i napoje mogą zawierać dodatkowy cukier. Czytaj etykiety, zanim przejdziesz z produktami do kasy.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

5. Zlikwiduj ukryte źródła cukru
Być może zaskoczy cię, ile produktów zawiera cukier. Sosy, ketchup, żywność przetworzona i napoje mogą zawierać dodatkowy cukier. Czytaj etykiety, zanim przejdziesz z produktami do kasy.

4. Jedz warzywa i owoceJeśli masz ochotę na coś słodkiego, jedz warzywa i owoce, gdyż są pełne błonnika, wody, witamin i minerałów. Owoce są naturalnie słodkie, co pomoże zaspokoić ochotę na coś słodkiego.
Zdjęcie autorstwa romanov / CC BY

4. Jedz warzywa i owoce
Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, jedz warzywa i owoce, gdyż są pełne błonnika, wody, witamin i minerałów. Owoce są naturalnie słodkie, co pomoże zaspokoić ochotę na coś słodkiego.

3. Spędzaj czas aktywnieW stresie nie sięgaj po pełne cukru lody. Zamiast tego idź pobiegać, zacznij regularnie uprawiać ćwiczenia lub aktywnie spędzaj czas z dziećmi. Podobnie jak cukier, ćwiczenia pomogą w zrelaksowaniu się, ale bez negatywnych skutków zdrowotnych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Spędzaj czas aktywnie
W stresie nie sięgaj po pełne cukru lody. Zamiast tego idź pobiegać, zacznij regularnie uprawiać ćwiczenia lub aktywnie spędzaj czas z dziećmi. Podobnie jak cukier, ćwiczenia pomogą w zrelaksowaniu się, ale bez negatywnych skutków zdrowotnych.

2. ŚwiadomośćPrawdopodobnie ochota na cukier przychodzi o określonych porach w ciągu tygodnia. Uczucie nudy, zdenerwowania lub siedzenie do późna w nocy sprawiają, że zazwyczaj jesz wtedy coś słodkiego. Świadomość takich chwil jest ważna – planuj posiłki i zdrowe przekąski odpowiednio do tych sytuacji.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Świadomość
Prawdopodobnie ochota na cukier przychodzi o określonych porach w ciągu tygodnia. Uczucie nudy, zdenerwowania lub siedzenie do późna w nocy sprawiają, że zazwyczaj jesz wtedy coś słodkiego. Świadomość takich chwil jest ważna – planuj posiłki i zdrowe przekąski odpowiednio do tych sytuacji.

1. Ciesz się życiemPo jakimś czasie zauważysz, że ochota na cukier jest coraz mniejsza – możesz pogratulować sobie i czuć dumę z sukcesu. Właściwe odżywianie się sprawia, że czujemy się lepiej, jesteśmy szczęśliwsi i możemy jeszcze bardziej cieszyć się życiem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Ciesz się życiem
Po jakimś czasie zauważysz, że ochota na cukier jest coraz mniejsza – możesz pogratulować sobie i czuć dumę z sukcesu. Właściwe odżywianie się sprawia, że czujemy się lepiej, jesteśmy szczęśliwsi i możemy jeszcze bardziej cieszyć się życiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Pij zieloną herbatę na zdrowie Sałatki na lato PMS – jak zmniejszyć jego objawy Witaminy na jesienną senność Zgrabna sylwetka na lato? Poznaj antycellulitową, wyszczuplającą kurację Soraya Body Diet24! Nie masz czasu ćwiczyć? Trudno, ale ruszaj się Jeśli nie botoks to co? Mężczyźni nie lubią mocnego makijażu Zupy odchudzające Cztery sposoby na ograniczenie ilości oleju zużywanego do przygotowania posiłków mZdrowie, czyli mobilny lekarz, dietetyk, trener. Jak to działa?MATERIAŁ PROMOCYJNY Co zrobić, by mieć orgazm?