Jak znaleźć idealnego osobistego trenera?
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuWybór idealnego osobistego trenera nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Ćwiczenie z instruktorem nie jest tanie, dlatego ważne jest znalezienie osoby, która zna się na rzeczy. Poza tym wykonywanie ćwiczeń pod nadzorem niewykwalifikowanego trenera, może prowadzić do powstania urazów ciała. Potrzebujesz osoby doświadczonej i oddanej, która pomoże ci osiągnąć założone cele? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania idealnego trenera osobistego.
Szukaj osoby wykwalifikowanej i doświadczonej!
Jeżeli chcesz sprawdzić kwalifikacje swojego osobistego trenera, poproś go o okazanie certyfikatu – posiada go każdy wykwalifikowany kandydat, który ukończył kurs instruktorski. Gdy już wyciągnie z teczki swoje papiery, sprawdź, czy zostały wydane przez renomowaną instytucję zajmującą się sportem. Spytaj kandydata o dodatkowe kwalifikacje lub kursy. Byłoby świetnie, gdyby ukończył wychowanie fizyczne na jednej z uznanych uczelni wyższych.
Przy wyborze idealnego instruktora zwróć uwagę na jego doświadczenie zawodowe. Szukaj trenera, który ma co najmniej trzyletni staż w pracy z klientem indywidualnym. Być może twój kandydat specjalizuje się w budowaniu kondycji organizmu lub siły – to ważne informacje, które powinnaś zdobyć podczas wywiadu. Znajdź trenera, dla którego twoje cele nie będą nowością.
Mierz siły na zamiary!
Podczas rozmowy z łatwością stwierdzisz, jaką osobą jest przesłuchiwany kandydat. Najważniejszą cechą osobistego trenera jest umiejętność słuchania, dlatego też osoba, która wciąż chwali się osiągnięciami i nie odpowiada na stawiane jej pytania, nie jest instruktorem, którego potrzebujesz. Każdy klient jest inny, więc idealny trener powinien stworzyć indywidualny program treningów dopasowany do twoich oczekiwań. Bardzo ważnymi cechami są również szczerość i widoczna gołym okiem pasja. Nie potrzebujesz trenera, który będzie cię nieustannie chwalił, ale takiego, który określi twój postęp w treningach i pomoże ci znależć motywację do ćwiczeń.
Zanim zdecydujesz się na konkretnego trenera osobistego, określ swoje możliwości finansowe. Postaw sobie cel i zdecyduj, ile lekcji będziesz potrzebowała, aby go osiągnąć. Im bardziej doświadczony jest twój trener, tym więcej zapłacisz za jego czas. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków koszt instruktażu możesz negocjować lub obniżyć, płacąc za kilka godzin z góry. Twoje zdrowie i kondycja są ogromnie ważne, ale nie powinnaś wydawać wszystkich oszczędności na pomoc specjalisty. Na pewno uda ci się znaleźć dobrego instruktora i zmieścić w zakresie twoich możliwości finansowych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze