Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów
7. Nastawienie to podstawa
Profesjonalni trenerzy zdają sobie sprawę z tego, że sukces to nie tylko działanie, ale także sposób myślenia o nim. Z tego względu wielu z nich zadba zarówno o czysto techniczny aspekt ćwiczeń, jak i o stan własnego umysłu. Pozytywne nastawienie dodaje sił podczas treningu – nawet tego bardzo intensywnego. Sam wysiłek fizyczny jest okazją do tego, by przełamać złą energię i wyładować wszystkie negatywne emocje, które kumulują się w nas w wyniku różnych stresowych i konfliktowych sytuacji.
6. Co w kalenarzu, to w życiu
Organizuj świadomie swój dzień, tydzień i miesiąc. Za każdym razem planuj, kiedy zamierzasz ćwiczyć. Jeśli postanawiasz, że coś zrobisz, zaczynasz podchodzić do tego zadaniowo. Każda realizacja zadania to twój mniejszy lub większy sukces. Dlatego niezbędna jest również ewaluacja – sprawdzenie, ile z tego, co zamierzyłeś, rzeczywiście udało ci się zrealizować. Teraz już wiesz, kiedy możesz, więc do dzieła!
5. Skup się na tym, co masz do wykonania
Pamiętaj, że trening służy konkretnemu celowi, który powinien coś wnieść do twojego życia. Nawet jeśli masz słabsze chwile, skup się na tym, aby wykonać określoną czynność, a nie na bólu czy zmęczeniu. One są przejściowe. Natomiast zadanie realizujesz albo nie. Daj więc sobie powód do dumy. Warunkiem skuteczności są oczywiście poprawnie postawione cele.
4. Razem raźniej
Znajdź kogoś, kto ma podobne cele i te same zainteresowania sportowe. Zacznijcie wspólne treningi, a będziecie motywować siebie nawzajem. Towarzystwo pomaga, nawet jeśli jesteś trenerem. Jest to również okazja do wymienienia się zdobytą wiedzą, a więc i poszerzenia swoich horyzontów.
3. Twój własny „energetyk”
Muzyka może pomagać w czasie treningu, zwiększając nasze osobiste zaangażowanie. Może również wspomagać regenerację podczas odpoczynku pomiędzy różnymi obowiązkami, poprzez stworzenie ku temu odpowiednich warunków. Co ważne, odsłuchiwanie muzyki w czasie ćwiczeń raczej nie przeszkadza w ich technicznym wykonywaniu. Ważne, by było to coś, co lubimy, co sprawia, że nam się chce. Coś, co pomaga skupić się na zadaniu i nie przeszkadza w jego wykonaniu. Taką playlistę możemy stworzyć sami i wybrać tylko te utwory, których słuchanie sprawia nam przyjemność.
2. Kreatywnie zarządzaj czasem
Nie pozwól sobie na nudę, a w wolnych chwilach zajmuj się tym, co sprawi, że staniesz się jeszcze lepszy. Układaj swój harmonogram jak puzzle. Nie bój się twórczych rozwiązań. Odtwarzanie pozwala na stosowanie rozwiązań sprawdzonych, poszukiwanie – umożliwia znalezienie lepszych. Wyważ właściwe proporcje.
1. Wyciągaj wnioski i je praktykuj
Jeśli widzisz, że coś ci pomaga, trzymaj się tego. Gdy odczuwasz trudności jako zbyt wielkie, sprawdź wszystko jeszcze raz i jeśli coś wymaga poprawy, zrób to. Trening ma sprawiać satysfakcję, znajdź więc swój własny, najlepszy sposób.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze