Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej

Po 25. roku życia zmniejsza się produkcja testosteronu.

Seksualność kobiet i mężczyzn znacznie się od siebie różnią. Profesor Lew-Starowicz tłumaczy, że panowie są najaktywniejsi do 25. roku życia. Potem w organizmie spada poziom testosteronu. Nie znaczy to jednak, że 50-latkowie są już niezdolni do współżycia. Wszystko zależy od tempa, w jakim zmniejsza się produkcja hormonu.

Natomiast u kobiet wraz z wiekiem wzrasta ochota na seks, przy czym  największa jest między 30-tą a 40-tką. Seksuolog zaznacza też, że większe zadowolenie z życia erotycznego w młodszym wieku wróży utrzymanie się tego stanu także w okresie menopauzy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE?