Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej

Po 25. roku życia zmniejsza się produkcja testosteronu.

Seksualność kobiet i mężczyzn znacznie się od siebie różnią. Profesor Lew-Starowicz tłumaczy, że panowie są najaktywniejsi do 25. roku życia. Potem w organizmie spada poziom testosteronu. Nie znaczy to jednak, że 50-latkowie są już niezdolni do współżycia. Wszystko zależy od tempa, w jakim zmniejsza się produkcja hormonu.

Natomiast u kobiet wraz z wiekiem wzrasta ochota na seks, przy czym  największa jest między 30-tą a 40-tką. Seksuolog zaznacza też, że większe zadowolenie z życia erotycznego w młodszym wieku wróży utrzymanie się tego stanu także w okresie menopauzy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

5-latek z Polski podbija świat mody! Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Urszula Radwańska bez bielizny na uroczystej gali Wimbledonu! Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą