Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej

Po 25. roku życia zmniejsza się produkcja testosteronu.

Seksualność kobiet i mężczyzn znacznie się od siebie różnią. Profesor Lew-Starowicz tłumaczy, że panowie są najaktywniejsi do 25. roku życia. Potem w organizmie spada poziom testosteronu. Nie znaczy to jednak, że 50-latkowie są już niezdolni do współżycia. Wszystko zależy od tempa, w jakim zmniejsza się produkcja hormonu.

Natomiast u kobiet wraz z wiekiem wzrasta ochota na seks, przy czym  największa jest między 30-tą a 40-tką. Seksuolog zaznacza też, że większe zadowolenie z życia erotycznego w młodszym wieku wróży utrzymanie się tego stanu także w okresie menopauzy.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Ile naprawdę ZARABIAJĄ polscy KSIĘŻA?