Wyrzucasz obierki od ogórka? To błąd!
REDAKCJA • dawno temuObierasz ogórki ze skórki, a następnie wyrzucasz ją do kosza? Marnujesz tym samym skuteczną broń przeciwko owadom. Mowa o pożytecznych, ale jednocześnie denerwujących mrówkach, które lubią zalegnąć się w naszym domu. Zobacz, co możesz wykorzystać, aby wygonić je z mieszkania.
Możesz spróbować wyplenić je przy pomocy wspomnianych wyżej obierek z ogórka. Nie dość, że mrówki nie lubią tego zapachu, zawarta w nich substancja jest dla nich trująca. Zaobserwuj, jakie miejsce jest ulubionym miejscem mrówek i zostaw tam obierki. Efekt natychmiastowy!
Cynamon
O cudownych właściwościach cynamonu słyszał już każdy. Okazuje się jednak, że prócz wspomagania metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej, ma on jeszcze jedno, nietypowe zastosowanie. Wystarczą 2 łyżki cynamonu rozpuszczone w 0,5l wody, aby przygotować spray na mrówki.
Olejki eteryczne
Równie skuteczne, co cynamon, są olejki eteryczne. Intensywny zapach odstrasza owady dlatego wystarczy nasączyć waciki olejkiem i zostawić w miejscu, w którym urzędują mrówki.
Cytryna
Aby przeszkodzić mrówkom w "porozumiewaniu się" ze sobą i tworzeniu dużych grup, wystarczy… sok z cytryny. Zabija ich naturalny zapach, dlatego jest tak skuteczny w walce z tymi owadami.
Kreda
Co ciekawe, na mrówki działa również… kreda! Jeśli narysujesz na ziemi linię kredą, mrówki jej nie przekroczą. W ten sposób możesz zabezpieczyć swoje jedzenie przed tym, że się do niego dostaną.
Mąka kukurydziana
Mąka kukurydziana zabija mrówki – po jej spożyciu owady nie potrafią prawidłowo trawić i umierają. Najczęściej z głodu. Podobnie działa puder dla niemowląt i ziemia okrzemkowa. Po kontakcie z nimi mrówki się odwadniają.
Cukier puder, soda, proszek do pieczenia
Cukier puder, proszek do pieczenia, a także soda oczyszczona to kolejne środki, które działają na mrówki jak trucizna. Wystarczy zostawić je w wybranych miejscach domu, aby wytępić owady.
Ocet winny
Ostatnim sposobem na pozbycie się uciążliwych mrówek jest ocet winny. Ten z kolei można zastosować trochę inaczej niż poprzednie specyfiki – można go dodać do płynu do mycia podłóg. Wówczas cała powierzchnia będzie przed nimi zabezpieczona.
Paulina Ermel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze