Korzyści z jedzenia ogórków

10. Ogórek korzystny dla zdrowia?Ogórek stanowi doskonałą przekąskę między posiłkami czy dodatek do sałatek. To ważny element diety, gdyż posiada zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Zastanawiasz się, jakie korzyści może przynieść ci regularne spożywanie tego warzywa?
Zdjęcie autorstwa Stacy Spensley / CC BY

10. Ogórek korzystny dla zdrowia?
Ogórek stanowi doskonałą przekąskę między posiłkami czy dodatek do sałatek. To ważny element diety, gdyż posiada zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Zastanawiasz się, jakie korzyści może przynieść ci regularne spożywanie tego warzywa?

9. Uzupełnia niedobory wodyOgórek stanowi mocno orzeźwiający, lekki produkt spożywczy idealny do schrupania w upalny dzień. Warzywo to w 95% składa się z wody i chroni organizm przed odwodnieniem w upalne dni.
Zdjęcie autorstwa Derek Gavey / CC BY

9. Uzupełnia niedobory wody
Ogórek stanowi mocno orzeźwiający, lekki produkt spożywczy idealny do schrupania w upalny dzień. Warzywo to w 95% składa się z wody i chroni organizm przed odwodnieniem w upalne dni.

8. Może złagodzić objawy kacaPo powrocie z imprezy obfitującej w alkohol warto zjeść ogórka. Zawarte w jego składzie witaminy z grupy B oraz elektrolity mogą znacząco zmniejszyć nasilenie złego samopoczucia pojawiającego się kilka godzin po spożyciu alkoholu.
Zdjęcie autorstwa Lindsey G / CC BY

8. Może złagodzić objawy kaca
Po powrocie z imprezy obfitującej w alkohol warto zjeść ogórka. Zawarte w jego składzie witaminy z grupy B oraz elektrolity mogą znacząco zmniejszyć nasilenie złego samopoczucia pojawiającego się kilka godzin po spożyciu alkoholu.

7. Zapewnia uczucie sytościW ogórku zawarte są duże ilości błonnika pokarmowego. Składnik ten nie tylko reguluje pracę układu pokarmowego, ale również szybko zapewnia uczucie sytości. Poza tym, ogórki zawierają niewiele kalorii i w ramach przekąski można zjeść ich dużą ilość.
Zdjęcie autorstwa David Davies / CC BY

7. Zapewnia uczucie sytości
W ogórku zawarte są duże ilości błonnika pokarmowego. Składnik ten nie tylko reguluje pracę układu pokarmowego, ale również szybko zapewnia uczucie sytości. Poza tym, ogórki zawierają niewiele kalorii i w ramach przekąski można zjeść ich dużą ilość.

6. Obniża poziom cholesterolu we krwiW ogórkach zawarte są sterole roślinne, które są nam dobrze znane ze swojego korzystnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Związki te obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Osoby dotknięte schorzeniami serca powinny jeść to warzywo każdego dnia.
Zdjęcie autorstwa theilr / CC BY

6. Obniża poziom cholesterolu we krwi
W ogórkach zawarte są sterole roślinne, które są nam dobrze znane ze swojego korzystnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Związki te obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Osoby dotknięte schorzeniami serca powinny jeść to warzywo każdego dnia.

5. Korzystnie wpływa na układ pokarmowyRegularne spożywanie ogórka może zredukować problemy trawienne, takie jak zgaga, zaparcia czy wrzody. Jest to związane z dużą zawartością wody w tym warzywie, która wypłukuje toksyny kumulujące się każdego dnia w układzie trawiennym.
Zdjęcie autorstwa Lazare / CC BY

5. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy
Regularne spożywanie ogórka może zredukować problemy trawienne, takie jak zgaga, zaparcia czy wrzody. Jest to związane z dużą zawartością wody w tym warzywie, która wypłukuje toksyny kumulujące się każdego dnia w układzie trawiennym.

4. Zwalcza nieświeży oddechUmieszczenie plasterka ogórka na kilka minut w obrębie jamy ustnej może skutecznie zredukować nieprzyjemny zapach z ust. Zawarte w ogórku składniki odżywcze neutralizują działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrego oddechu.
Zdjęcie autorstwa Amanda / CC BY

4. Zwalcza nieświeży oddech
Umieszczenie plasterka ogórka na kilka minut w obrębie jamy ustnej może skutecznie zredukować nieprzyjemny zapach z ust. Zawarte w ogórku składniki odżywcze neutralizują działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrego oddechu.

3. Redukuje zmęczenie oczuPołożenie na kilka minut plasterków świeżego ogórka na powieki to jeden ze skutecznych sposobów redukujących worki i cienie pod oczami. Poza tym, zawarte w ogórku składniki doskonale nawilżają skórę okolicy oczu.
Zdjęcie autorstwa Dan Foy / CC BY

3. Redukuje zmęczenie oczu
Położenie na kilka minut plasterków świeżego ogórka na powieki to jeden ze skutecznych sposobów redukujących worki i cienie pod oczami. Poza tym, zawarte w ogórku składniki doskonale nawilżają skórę okolicy oczu.

2. Zmniejsza ryzyko wystąpienia rakaW ogórku zawarte są związki określane mianem lignanów, które mogą uchronić organizm przed rozwojem choroby nowotworowej w jego obrębie. Poza tym, warzywa te zawierają silne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi działalnością wolnych rodników.
Zdjęcie autorstwa John O'Nolan / CC BY

2. Zmniejsza ryzyko wystąpienia raka
W ogórku zawarte są związki określane mianem lignanów, które mogą uchronić organizm przed rozwojem choroby nowotworowej w jego obrębie. Poza tym, warzywa te zawierają silne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi działalnością wolnych rodników.

1. Zapobiega utracie pamięciBadania naukowe sugerują, że regularne spożywanie ogórków może uchronić człowieka przed utratą pamięci związaną z wiekiem. Ma to związek z obecnym w jego składzie flawonolem, który wspomaga układ pamięciowy i wzmacnia układ nerwowy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Zapobiega utracie pamięci
Badania naukowe sugerują, że regularne spożywanie ogórków może uchronić człowieka przed utratą pamięci związaną z wiekiem. Ma to związek z obecnym w jego składzie flawonolem, który wspomaga układ pamięciowy i wzmacnia układ nerwowy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

3 produkty obniżające libido, czyli czego unikać, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym! Co to jest pilates? Jak polepszyć swoją pamięć? Dlaczego warto pić herbatę? Owocowy czy warzywny? A może owocowo-warzywny? Miliony ludzi jest w błędzie myśląc, że cierpią na alergię pokarmową Co robić żeby żyć dłużej? Sposoby na spokojny sen alergika Jak nie przytyć, będąc w związku? 8 faktów na temat anoreksji Dieta, laser, ślimak. Poznaj sposoby na pajączki 7 dziwnych rzeczy, które namieszają w twoich kubkach smakowych