Trzymaj nerwy na wodzy - pomoże ci w tym glutation
MACIEJ GRUSZCZYŃSKI • dawno temuMateriał sponsorowany przez Mitopharma
Żyjemy coraz dłużej, ale też coraz szybciej. Coraz bardziej jesteśmy więc narażeni na stres, presję, kryzysy psychiczne, a nawet depresję. Warto w porę zadbać o równowagę układu nerwowego - co ma z tym wspólnego glutation?
Ostatnie miesiące dały nam się we znaki zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Przedłużająca się pandemia, izolacja i niepewność jutra pogłębiły nastroje depresyjne, a odsetek ludzi zmagających się z lękiem, gorszym stanem psychicznym czy bezsennością gwałtownie wzrósł. Kryzysy psychiczne stały się wręcz plagą współczesności, jednak nie oznacza to, że i nas spotka ta emocjonalna huśtawka. Aby nie doprowadzić do rozregulowania naszego samopoczucia, możemy zapewnić mu energię i wspierać, umożliwiając walkę z wolnymi rodnikami, a to właśnie zadanie glutationu.
Poznaj właściwości glutationu
Ta substancja występuje w naszym organizmie naturalnie, ponieważ jest niezbędna do jego codziennej pracy. Zredukowany glutation – czyli GSH – to silny antyoksydant, który jest już dostępny jako suplement w ofercie niektórych producentów, takich jak Mito-Pharma - https://www.mito-pharma.pl/product-pol-64-Glutation-MSE-dr-Enzmann.html.
To właśnie glutation pomaga zwalczać wolne rodniki. Mało tego – nie tylko wspiera organizm w walce przeciw wolnorodnikowym uszkodzeniom, ale również pomaga w regeneracji innym antyoksydantom, takim jak witaminy C i E. Jego właściwości sprawiają więc, że wspomaga pracę różnych narządów i układów – w tym układu nerwowego. To on jest bowiem najbardziej wrażliwy na stres oksydacyjny i charakteryzuje się największym zapotrzebowaniem energetycznym.
Jak glutation działa na układ nerwowy?
Nadmierna aktywność wolnych rodników i stres oksydacyjny to czynniki towarzyszące wielu schorzeniom i zaburzeniom emocjonalnym. Gdy spada poziom glutationu, pod wpływem nadmiernego stresu, wzrasta nasza podatność na działanie wolnych rodników, a zapasy antyoksydantów szybciej się wyczerpują. Podobnie regularne niedosypianie oznacza spadek poziomu zredukowanego glutationu i słabszą ochronę przed wolnymi rodnikami.
Glutation źródłem energii
Glutation jest też aktywnym składnikiem tzw. czynnika promującego sen. Ułatwia zasypianie i poprawia jakość wypoczynku, ale również wspomaga nocną regenerację tkanek nerwowych. Właśnie dlatego osoby, które go kupują i stosują, często zauważają u siebie przypływ energii.
Zresztą zredukowany glutation wspomaga regenerację nie tylko komórek nerwowych. Ten związek wspiera również metabolizm i usuwanie z organizmu toksyn i metali ciężkich, takich jak rtęć, ołów i arsen. Dzięki temu wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządów: wątroby, nerek i jelit.
Jaki glutation wybrać?
Zredukowany glutation działa na poziomie komórkowym. Dociera bowiem do mitochondriów, czyli naszych wewnętrznych elektrowni, w których odbywa się produkcja energii. Aby jednak było to możliwe, trzeba sięgać po glutation w odpowiedniej formie — takiej, która nie zostanie zbyt szybko strawiona przez kwasy żołądkowe.
Odzyskaj równowagę z glutationem!
Wszystko to oznacza, że dzięki zredukowanemu glutationowi możemy pomóc organizmowi wytwarzać energię. Bez niej układ nerwowy nie może sprawnie radzić sobie z wszechobecnym nadmiernym stresem.
Pamiętaj jednak o jednym — żadne suplementy diety nie mają właściwości leczniczych i nie zastąpią profesjonalnej konsultacji medycznej, ani też nie mogą być stosowane na własną rękę w stwierdzonym przebiegu zaburzeń zdrowotnych.
Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.
Materiał sponsorowany przez Mitopharma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze