Jedzenie, które pomoże ci zrzucić brzuszek

10. Produkty bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczoweBadania naukowe potwierdzają, że żywność obfitująca w zdrowe kwasy tłuszczowe, może usprawnić proces redukcji zbędnych kilogramów. Z tego względu warto włączyć do codziennej diety olej rzepakowy, oliwę z oliwek, orzechy, awokado oraz tłuste ryby, takie jak łosoś czy makrela.
Zdjęcie oliwy z oliwek / Shutterstock

10. Produkty bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe
Badania naukowe potwierdzają, że żywność obfitująca w zdrowe kwasy tłuszczowe, może usprawnić proces redukcji zbędnych kilogramów. Z tego względu warto włączyć do codziennej diety olej rzepakowy, oliwę z oliwek, orzechy, awokado oraz tłuste ryby, takie jak łosoś czy makrela.

9. Jak to działa?
Jednonienasycone tłuszcze pochodzące z pożywienia stanowią dla organizmu źródło łatwo dostępnej energii. Dzięki temu organizm może na bieżąco przekształcać ten składnik na energię, co z kolei uniemożliwia magazynowanie nadmiaru tych tłuszczy w komórkach tłuszczowych.

8. Produkty pełnoziarnisteNa podstawie badań klinicznych stwierdzono, że osoby aktywne fizycznie, spożywające produkty pełnoziarniste, mogą pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające żywność rafinowaną. Jest to związane z obecnością dużej ilości błonnika w żywności pełnoziarnistej. Składnik ten obniża poziom insuliny we krwi, a to z kolei prowadzi do obniżenia zawartości tłuszczu w komórkach.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

8. Produkty pełnoziarniste
Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że osoby aktywne fizycznie, spożywające produkty pełnoziarniste, mogą pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające żywność rafinowaną. Jest to związane z obecnością dużej ilości błonnika w żywności pełnoziarnistej. Składnik ten obniża poziom insuliny we krwi, a to z kolei prowadzi do obniżenia zawartości tłuszczu w komórkach.

7. Produkty zawierające owiesZiarno owsa odnalazło szerokie zastosowanie przy produkcji kasz, płatków i otrębów. Jest to bogate źródło błonnika, który zapobiega odkładaniu się w układzie pokarmowym złogów pochodzących z żywności. Co więcej, składnik ten reguluje perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom oraz wzdęciom.
Zdjęcie autorstwa Daniella Segura / CC BY

7. Produkty zawierające owies
Ziarno owsa odnalazło szerokie zastosowanie przy produkcji kasz, płatków i otrębów. Jest to bogate źródło błonnika, który zapobiega odkładaniu się w układzie pokarmowym złogów pochodzących z żywności. Co więcej, składnik ten reguluje perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom oraz wzdęciom.

6. Jogurt naturalnyJogurt stanowi doskonałą przekąskę miedzy posiłkami. Jest bogaty w białko niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego składzie zawarte są probiotyki, które usprawniają funkcjonowanie jelit oraz zapobiegają wzdęciom. Dzięki temu brzuch jest ładny i płaski.
Zdjęcie jogurtu / Shutterstock

6. Jogurt naturalny
Jogurt stanowi doskonałą przekąskę miedzy posiłkami. Jest bogaty w białko niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego składzie zawarte są probiotyki, które usprawniają funkcjonowanie jelit oraz zapobiegają wzdęciom. Dzięki temu brzuch jest ładny i płaski.

5. Zielona herbataW zielonej herbacie zawarta jest teina, która przyśpiesza metabolizm, a tym samym proces spalania tłuszczy. Może to wspomóc redukcję opornej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie brzucha. Poza tym zielona herbata może zmniejszyć apetyt na spożycie żywności silnie przetworzonej, takiej jak słodycze, słodkie napoje czy białe pieczywo.
Zdjęcie zielonej herbaty / Shutterstock

5. Zielona herbata
W zielonej herbacie zawarta jest teina, która przyśpiesza metabolizm, a tym samym proces spalania tłuszczy. Może to wspomóc redukcję opornej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie brzucha. Poza tym zielona herbata może zmniejszyć apetyt na spożycie żywności silnie przetworzonej, takiej jak słodycze, słodkie napoje czy białe pieczywo.

4. Ilość posiłkówWarto wiedzieć, że redukcja tkanki tłuszczowej jest zależna nie tylko od aktywności fizycznej oraz racjonalnego odżywiania, lecz także od ilości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Jeżeli będziesz dostarczać organizmowi pokarm w regularnych odstępach czasu (średnio co 3 godziny), to zabezpieczysz się w ten sposób przed magazynowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Każdego dnia spożywaj 4-5 posiłków.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Ilość posiłków
Warto wiedzieć, że redukcja tkanki tłuszczowej jest zależna nie tylko od aktywności fizycznej oraz racjonalnego odżywiania, lecz także od ilości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Jeżeli będziesz dostarczać organizmowi pokarm w regularnych odstępach czasu (średnio co 3 godziny), to zabezpieczysz się w ten sposób przed magazynowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Każdego dnia spożywaj 4-5 posiłków.

3. Czego lepiej unikać?Na drodze do uzyskania płaskiego brzucha mogą stanąć produkty żywnościowe, które sprzyjają gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Z tego względu należy ich bezwzględnie unikać. Zastanawiasz się, o które produkty chodzi?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Czego lepiej unikać?
Na drodze do uzyskania płaskiego brzucha mogą stanąć produkty żywnościowe, które sprzyjają gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Z tego względu należy ich bezwzględnie unikać. Zastanawiasz się, o które produkty chodzi?

2. Żywność przetworzonaObecność w diecie dużej ilości żywności przetworzonej może przyczynić się do gromadzenia nadmiaru tłuszczu w organizmie. Badania kliniczne potwierdziły, że u osób spożywających kilka porcji białego pieczywa dziennie, można zaobserwować spory nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha w porównaniu do osób spożywających wyłącznie żywność pełnoziarnistą.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

2. Żywność przetworzona
Obecność w diecie dużej ilości żywności przetworzonej może przyczynić się do gromadzenia nadmiaru tłuszczu w organizmie. Badania kliniczne potwierdziły, że u osób spożywających kilka porcji białego pieczywa dziennie, można zaobserwować spory nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha w porównaniu do osób spożywających wyłącznie żywność pełnoziarnistą.

1. Fast foodyDania typu fast food wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, a także na wygląd sylwetki. Nie ma takiej możliwości, aby uzyskać płaski brzuch na diecie obfitującej w tę niezdrową żywność.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Fast foody
Dania typu fast food wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, a także na wygląd sylwetki. Nie ma takiej możliwości, aby uzyskać płaski brzuch na diecie obfitującej w tę niezdrową żywność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Konsekwencje opryszczki Palenie tytoniu jak ekstaza Jak zadbać o cerę po wakacjach? Rozgrzewka przed bieganiem Gwiazdy o zdrowym odżywianiu Walka z nadwagą i otyłością Energetyczne drinki działają jak kokaina Kwas DHA – dlaczego tyle się o nim mówi i gdzie go szukać? Plaster na ból Fakty i mity na temat zdrowego jedzenia. Co jeść, a czego unikać na co dzień? Dlaczego na migrenę cierpią głównie kobiety? Palisz papierosy? Zobacz to koniecznie