Dieta kopenhaska
MARICRUZ • dawno temuDieta kopenhaska, znana też jako dieta trzynastodniowa, uważana jest za dietę trudną, nie przynoszącą znaczącej utraty wagi, a nawet powodującą efekt jo-jo. Czy rzeczywiście tak jest? Dla kogo przeznaczona jest dieta kopenhaska, i jak ją stosować?
Dla kogo?
Dietę trzynastodniową powinny stosować osoby, które cieszą się w miarę dobrym zdrowiem, a przede wszystkim prowadzą [url=http://Dieta kopenhaska, znana też jako dieta trzynastodniowa, uważana jest za dietę trudną, nie przynoszącą znaczącej utraty wagi, a nawet powodującej efekt jo-jo. Czy rzeczywiście tak jest? Dla kogo przeznaczona jest dieta kopenhaska i jak ją stosować? Dla kogo? Dietę trzynastiodniową powinny stosować osoby, które cieszą się w miarę dobrym zdrowiem, a przede wszystkim prowadzą zdrowy tryb życia – jadają przynajmniej trzy posiłki dziennie i zażywają ruchu. Nie jest to kuracja dla osób o słomianym zapale, które szybko tracą motywację. To nie tylko rygorystyczna dieta, ale też bardzo monotonne menu, które potrafi znudzić i zmęczyć. Dieta często stosowana jest przez osoby zdesperowane, które chcą szybko stracić nadwagę. Jak wygląda kuracja? Dieta opiera się na spożywaniu trzech posiłków: śniadania, lunchu (przed 14) i obiadu (przed 18) według ściśle określonego programu żywienia. Kuracja trwa 13 dni i – wedle jej pomysłodawców – można podczas niej stracić od 7 do 20 kg. Po jej zakończeniu należy prowadzić zdrowy tryb życia i ograniczać przyjmowanie węglowodanów. O czym należy pamiętać? Menu podczas diety nie jest obfite w kalorie, możesz więc często odczuwać głód. Spożywane podczas kuracji trzynastodniowej produkty nie mają wiele witamin. Należy więc je uzupełnić po zakończeniu diety (np. przyjmując suplementy). Preparaty witaminowe można przyjmować także podczas kuracji. Pij dużo wody lub zielonej herbaty podczas stosowania diety. Alkohol jest zabroniony. Dieta kopenhaska wymaga poczucia odpowiedzialności. Oceń swoje siły i możliwości – jeśli twój organizm nie jest gotowy na brutalną dietę, nie stosuj jej. Dieta kopenhaska może powodować osłabienie i bóle głowy – miej to na uwadze. Dieta trzynastodniowa to jednorazowa kuracja. Osłabiony organizm nie poradzi sobie z ponowną kuracją. Kolejną można przeprowadzić dopiero po upływie dwóch lat.]zdrowy tryb życia[/url] – spożywają przynajmniej trzy posiłki dziennie i zażywają ruchu. Nie jest to kuracja dla osób o słomianym zapale, które szybko tracą motywację. To nie tylko rygorystyczna dieta, ale też bardzo monotonne menu, które potrafi znudzić i zmęczyć. Dieta często stosowana jest przez osoby zdesperowane, które chcą szybko stracić nadwagę.
Jak wygląda kuracja?
Dieta opiera się na spożywaniu trzech posiłków: śniadania, lunchu (przed godziną 14.00) i obiadu (przed 18.00) według ściśle określonego programu żywienia. Kuracja trwa 13 dni i – wedle jej pomysłodawców – można podczas niej stracić od 7 do 20 kg. Po jej zakończeniu należy prowadzić zdrowy tryb życia i ograniczać przyjmowanie węglowodanów.
O czym należy pamiętać?
- Menu podczas diety nie jest obfite w kalorie, możesz więc często odczuwać głód.
- Spożywane podczas kuracji trzynastodniowej produkty nie mają wielu witamin, należy więc je uzupełnić po zakończeniu diety (np. przyjmując suplementy). Preparaty witaminowe można przyjmować także podczas kuracji.
- W trakcie diety pij dużo wody lub zielonej herbaty. Alkohol jest zabroniony.
- Dieta kopenhaska wymaga poczucia odpowiedzialności. Oceń swoje siły i możliwości – jeśli twój organizm nie jest gotowy na brutalną dietę, nie stosuj jej. Dieta kopenhaska może powodować osłabienie i bóle głowy – miej to na uwadze.
- Dieta trzynastodniowa to jednorazowa kuracja. Osłabiony organizm nie poradzi sobie z ponowną kuracją. Kolejną można przeprowadzić dopiero po upływie dwóch lat.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze