Sposoby na przejedzenie

10. Przejadanie sięKażdy z nas doskonale zna dyskomfort związany z przejedzeniem się. Typowe dla tego stanu objawy to odczucie ociężałości, bolesność brzucha oraz wzdęcia. Poznaj proste sposoby na to, aby złagodzić te objawy.

10. Przejadanie się
Każdy z nas doskonale zna dyskomfort związany z przejedzeniem się. Typowe dla tego stanu objawy to odczucie ociężałości, bolesność brzucha oraz wzdęcia. Poznaj proste sposoby na to, aby złagodzić te objawy.

9. Nie obwiniaj siebieMasz ogromne wyrzuty sumienia, bo po raz kolejny zamiast zjeść małą porcję posiłku na przyjęciu, z przyjemnością kosztowałaś wszystkiego i skończyło się to przejedzeniem? Nie bądź dla siebie zbyt surowa, niestety nie można cofnąć czasu, ale możesz podjąć kilka kroków łagodzących tę dolegliwości. Postaraj się jednak na przyszłość nie popełniać tego błędu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

9. Nie obwiniaj siebie
Masz ogromne wyrzuty sumienia, bo po raz kolejny zamiast zjeść małą porcję posiłku na przyjęciu, z przyjemnością kosztowałaś wszystkiego i skończyło się to przejedzeniem? Nie bądź dla siebie zbyt surowa, niestety nie można cofnąć czasu, ale możesz podjąć kilka kroków łagodzących tę dolegliwości. Postaraj się jednak na przyszłość nie popełniać tego błędu.

8. Szybko wróć na odpowiednią drogęSpożycie nadmiernej ilości żywności może zniweczyć efekty nawet kilkutygodniowej diety. Jednak zamiast robić sobie wyrzuty jak najszybciej wróć do racjonalnego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Szybko wróć na odpowiednią drogę
Spożycie nadmiernej ilości żywności może zniweczyć efekty nawet kilkutygodniowej diety. Jednak zamiast robić sobie wyrzuty jak najszybciej wróć do racjonalnego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej.

7. Pij dużo wodyNastępnego dnia po przejedzeniu warto pić spore ilości wody z cytryną. Złagodzi ona wzdęcia i delikatnie oczyści układ pokarmowy. Możesz nawet zrezygnować ze spożycia śniadania. Twój żołądek i tak będzie musiał ciężko pracować na to, aby przetrawić całą tę żywność zjedzoną przez ciebie poprzedniego dnia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Pij dużo wody
Następnego dnia po przejedzeniu warto pić spore ilości wody z cytryną. Złagodzi ona wzdęcia i delikatnie oczyści układ pokarmowy. Możesz nawet zrezygnować ze spożycia śniadania. Twój żołądek i tak będzie musiał ciężko pracować na to, aby przetrawić całą tę żywność zjedzoną przez ciebie poprzedniego dnia.

6. Poćwicz trochęDzień po obfitującej w jedzenie uczcie warto wykonać intensywny trening. Dzięki temu pobudzisz metabolizm i zwiększysz zapotrzebowanie organizmu na kalorie. Twoje ciało zacznie intensywnie spalać nadmiar kalorii dostarczonych z pożywieniem poprzedniej nocy.
Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

6. Poćwicz trochę
Dzień po obfitującej w jedzenie uczcie warto wykonać intensywny trening. Dzięki temu pobudzisz metabolizm i zwiększysz zapotrzebowanie organizmu na kalorie. Twoje ciało zacznie intensywnie spalać nadmiar kalorii dostarczonych z pożywieniem poprzedniej nocy.

5. Jakie ćwiczenia pomogą oczyścić organizm z toksyn?Dynamiczne ćwiczenia cardio, takie jak: skakanie na skakance, bieganie czy jazda na rowerze, znacząco wspomagają proces spalania kalorii, a tym samym proces odtruwania organizmu po wieczornej biesiadzie przy stole. Oczywiście działania te podejmij dopiero następnego dnia rano.

5. Jakie ćwiczenia pomogą oczyścić organizm z toksyn?
Dynamiczne ćwiczenia cardio, takie jak: skakanie na skakance, bieganie czy jazda na rowerze, znacząco wspomagają proces spalania kalorii, a tym samym proces odtruwania organizmu po wieczornej biesiadzie przy stole. Oczywiście działania te podejmij dopiero następnego dnia rano.

4. Jedz warzywaDoskonałym sposobem na redukcję niekorzystnych objawów przejedzenia jest zastosowanie następnego dnia lekkostrawnej diety. Wskazane są różnorodne sałatki i warzywa. Dzięki temu układ pokarmowy nie jest przeciążony i może swobodnie trawić nadmiar żywności spożytej przez ciebie poprzedniego dnia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Jedz warzywa
Doskonałym sposobem na redukcję niekorzystnych objawów przejedzenia jest zastosowanie następnego dnia lekkostrawnej diety. Wskazane są różnorodne sałatki i warzywa. Dzięki temu układ pokarmowy nie jest przeciążony i może swobodnie trawić nadmiar żywności spożytej przez ciebie poprzedniego dnia.

3. Dbaj o odpowiednią ilość snuPrzejadłaś się, trudno. Połóż się do łóżka, żebyś następnego dnia była dobrze wypoczęta i zregenerowana. Dzięki temu będziesz miała siłę by podjąć się intensywnej aktywności fizycznej. Poza tym, niedostateczna ilość snu powoduje wzrost hormonu stresu w organizmie, który sprzyja przybieraniu na wadze. Z tego względu sen jest w tym momencie twoim lekarstwem na przejedzenie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Dbaj o odpowiednią ilość snu
Przejadłaś się, trudno. Połóż się do łóżka, żebyś następnego dnia była dobrze wypoczęta i zregenerowana. Dzięki temu będziesz miała siłę by podjąć się intensywnej aktywności fizycznej. Poza tym, niedostateczna ilość snu powoduje wzrost hormonu stresu w organizmie, który sprzyja przybieraniu na wadze. Z tego względu sen jest w tym momencie twoim lekarstwem na przejedzenie.

2. Tabletki przeciwko wzdęciomW momencie, gdy odczujesz przejedzenie, możesz sięgnąć po tabletki przeciwko wzdęciom. Dzięki temu ograniczyć ilość gazów obecnych w przewodzie pokarmowym, a tym samym zmniejszysz dyskomfort związany z bolesnością brzucha.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Tabletki przeciwko wzdęciom
W momencie, gdy odczujesz przejedzenie, możesz sięgnąć po tabletki przeciwko wzdęciom. Dzięki temu ograniczyć ilość gazów obecnych w przewodzie pokarmowym, a tym samym zmniejszysz dyskomfort związany z bolesnością brzucha.

1. Tak na przyszłośćZapamiętaj dokładnie to odczucie towarzyszące tobie po odczuciu przejedzenia. Przypomnij sobie swój stan przed kolejną rodzinną imprezą. Być może to następnym razem ograniczy twoje chęci do zjedzenia wszystkiego co będzie leżało na kuchennym stole.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Tak na przyszłość
Zapamiętaj dokładnie to odczucie towarzyszące tobie po odczuciu przejedzenia. Przypomnij sobie swój stan przed kolejną rodzinną imprezą. Być może to następnym razem ograniczy twoje chęci do zjedzenia wszystkiego co będzie leżało na kuchennym stole.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Rośliny przyjazne dla domu i miejsca pracy Poznaj 4 najważniejsze zasady żywieniowe, dzięki którym pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej 10 rzeczy, których nie powinnaś robić przed seksem Jedz kolorowo Pożegnaj cellulit, zanim nadejdzie lato Jak rozpoznać menopauzę? Materac piankowy, czyli sposób na komfortowy sen Kremy dotleniające. Stworzone dla pięknej skóry Pozbądź się zmarszczek. Tak! Spraw, by inni cię pokochali Przeproś się z imbirem Jak radzić sobie z upałami?