6 zabawnych mitów na temat spożywania mięsa

7. Mity dotyczące mięsaJeżeli jesteś miłośniczką mięsa to zapewne nieraz miałaś okazję usłyszeć niepokojące informację na temat jego negatywnego działania. Być może na skutek tego rozważałaś nawet rezygnację ze spożywania tego produktu. Całe szczęście, że większość z tych informacji to tylko plotki.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

7. Mity dotyczące mięsa
Jeżeli jesteś miłośniczką mięsa to zapewne nieraz miałaś okazję usłyszeć niepokojące informację na temat jego negatywnego działania. Być może na skutek tego rozważałaś nawet rezygnację ze spożywania tego produktu. Całe szczęście, że większość z tych informacji to tylko plotki.

6. Nie powinno się jeść mięsa, bo to źródło szkodliwych tłuszczówW mięsie zawarte są nasycone kwasy tłuszczowe, które jeszcze do niedawna uważane były za główną przyczynę wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Obecnie wiadomo, że u 70% ludzi tłuszcze te spożywane w ograniczonej ilości nie wywierają niekorzystnego wpływu na zdrowie.
Zdjęcie autorstwa PDPhotos / CC BY

6. Nie powinno się jeść mięsa, bo to źródło szkodliwych tłuszczów
W mięsie zawarte są nasycone kwasy tłuszczowe, które jeszcze do niedawna uważane były za główną przyczynę wzrostu poziomu cholesterolu we krwi. Obecnie wiadomo, że u 70% ludzi tłuszcze te spożywane w ograniczonej ilości nie wywierają niekorzystnego wpływu na zdrowie.

5. Czerwone mięso przyczynia się do chorób sercaNajnowsze badania naukowe potwierdzają brak związku pomiędzy chorobami układu krążenia oraz spożywaniem czerwonego mięsa. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby spożywać je w ograniczonej ilości, a nie każdego dnia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Czerwone mięso przyczynia się do chorób serca
Najnowsze badania naukowe potwierdzają brak związku pomiędzy chorobami układu krążenia oraz spożywaniem czerwonego mięsa. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby spożywać je w ograniczonej ilości, a nie każdego dnia.

4. Czerwone mięso jest rakotwórczeIstnieje wiele źródeł twierdzących, że spożywanie czerwonego mięsa może przyczynić się do wystąpienia chorób nowotworowych. Tyczy się to jedynie spalonego na tłuszczu steku, a nie mięsa przyrządzonego w prawidłowy sposób.
Zdjęcie autorstwa Nisa yeh / CC BY

4. Czerwone mięso jest rakotwórcze
Istnieje wiele źródeł twierdzących, że spożywanie czerwonego mięsa może przyczynić się do wystąpienia chorób nowotworowych. Tyczy się to jedynie spalonego na tłuszczu steku, a nie mięsa przyrządzonego w prawidłowy sposób.

3. Mięso gnije w okrężnicyInformacja dotycząca rzekomego gnicia mięsa w okrężnicy została puszczona w obieg przez wegan. Twierdzą oni bowiem, że człowiek to roślinożerca, a jego organizm nie jest przystosowany do trawienia białek zawartych w mięsie zwierzęcym. Prawda jest taka, że mięso to jest skutecznie trawione przez układ trawienny człowieka i nie powinniśmy mieć żadnych obaw przed jego spożyciem.
Zdjęcie autorstwa thephilippena / CC BY

3. Mięso gnije w okrężnicy
Informacja dotycząca rzekomego gnicia mięsa w okrężnicy została puszczona w obieg przez wegan. Twierdzą oni bowiem, że człowiek to roślinożerca, a jego organizm nie jest przystosowany do trawienia białek zawartych w mięsie zwierzęcym. Prawda jest taka, że mięso to jest skutecznie trawione przez układ trawienny człowieka i nie powinniśmy mieć żadnych obaw przed jego spożyciem.

2. Mięso jest niekorzystne dla kościNiektóre osoby twierdzą, że białko zwierzęce jest szkodliwe dla kości i może przyczynić się do wystąpienia osteoporozy. Jednak badania naukowe potwierdzają, że białko pochodzące z mięsa zwierzęcego jest korzystne dla zdrowia i nie osłabia kości.
Zdjęcie autorstwa Mike65444 / CC BY

2. Mięso jest niekorzystne dla kości
Niektóre osoby twierdzą, że białko zwierzęce jest szkodliwe dla kości i może przyczynić się do wystąpienia osteoporozy. Jednak badania naukowe potwierdzają, że białko pochodzące z mięsa zwierzęcego jest korzystne dla zdrowia i nie osłabia kości.

1. Mięso jest zbędne dla organizmu człowiekaW mięsie zwierzęcym zawarte jest pełnowartościowe, łatwo przyswajalne białko. Składnik ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Niestety białka roślinne nie zawierają wszystkich ważnych dla ludzi aminokwasów.
Zdjęcie autorstwa riNux / CC BY

1. Mięso jest zbędne dla organizmu człowieka
W mięsie zwierzęcym zawarte jest pełnowartościowe, łatwo przyswajalne białko. Składnik ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Niestety białka roślinne nie zawierają wszystkich ważnych dla ludzi aminokwasów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Lodowata kąpiel dla zdrowia Nawilż skórę od wewnątrz! Gazy - jak ich uniknąć? Trzy metody walki z przebarwieniami Dlaczego kobiety nie mają czasu na ćwiczenia? Chemikalia w butelkach dla dzieci Gorzka czekolada – lekiem na jesienną chandrę i nie tylko Zamień słodycze na warzywa Która dieta najlepsza? Publikacja "Zadbaj o serce" Z partnerki w matkę Owocowe maseczki. Zrób je sama