Naukowo dowiedzione korzyści ze spożywania kurkumy

7. Kurkuma wykazuje właściwości leczniczeZawarta w tej przyprawie kurkumina wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Składnik ten może uchronić twój organizm przed niektórymi chorobami nowotworowymi. Chociażby z tego względu warto włączyć do codziennej diety zdrową kurkumę.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

7. Kurkuma wykazuje właściwości lecznicze
Zawarta w tej przyprawie kurkumina wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Składnik ten może uchronić twój organizm przed niektórymi chorobami nowotworowymi. Chociażby z tego względu warto włączyć do codziennej diety zdrową kurkumę.

6. Kurkuma wzmacnia serceNa podstawie badań statystycznych wiadomo, że jedną z najczęściej występujących przyczyn zgonu jest atak serca. Kurkuma wywiera korzystny wpływ na układ krążenia, a tym samym chroni serce przed zawałem. Usprawnia ona funkcjonowanie komórek śródbłonka, których uszkodzenia stanowią jedną z przyczyn chorób serca.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

6. Kurkuma wzmacnia serce
Na podstawie badań statystycznych wiadomo, że jedną z najczęściej występujących przyczyn zgonu jest atak serca. Kurkuma wywiera korzystny wpływ na układ krążenia, a tym samym chroni serce przed zawałem. Usprawnia ona funkcjonowanie komórek śródbłonka, których uszkodzenia stanowią jedną z przyczyn chorób serca.

5. Kurkuma wykazuje działanie antynowotworoweRak to fatalna w skutkach choroba, która dotyka coraz większego odsetka ludności. Kurkuma może zmniejszyć niekontrolowany rozrost komórek nowotworowych, a także przyczynić się do ograniczenia ryzyka wystąpienia przerzutów na inne narządy.
Zdjęcie autorstwa Steven Jackson / CC BY

5. Kurkuma wykazuje działanie antynowotworowe
Rak to fatalna w skutkach choroba, która dotyka coraz większego odsetka ludności. Kurkuma może zmniejszyć niekontrolowany rozrost komórek nowotworowych, a także przyczynić się do ograniczenia ryzyka wystąpienia przerzutów na inne narządy.

4. Kurkuma może zapobiec chorobie AlzheimeraChoroba Alzheimera dotyka ludzi w podeszłym wieku i powoduje stopniową degradację połączeń nerwowych w mózgu. Cenne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne kurkumy mogą uchronić mózg przed chorobą Alzheimera.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

4. Kurkuma może zapobiec chorobie Alzheimera
Choroba Alzheimera dotyka ludzi w podeszłym wieku i powoduje stopniową degradację połączeń nerwowych w mózgu. Cenne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne kurkumy mogą uchronić mózg przed chorobą Alzheimera.

3. Kurkuma działa przeciwzapalniePrzeciwzapalne działanie kurkumy może znacząco przyśpieszyć powrót do zdrowia organizmu zaatakowanego przez drobnoustroje chorobotwórcze. Jej silne właściwości redukujące stany zapalne można wręcz porównać z działaniem niektórych leków przeciwzapalnych.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

3. Kurkuma działa przeciwzapalnie
Przeciwzapalne działanie kurkumy może znacząco przyśpieszyć powrót do zdrowia organizmu zaatakowanego przez drobnoustroje chorobotwórcze. Jej silne właściwości redukujące stany zapalne można wręcz porównać z działaniem niektórych leków przeciwzapalnych.

2. Kurkuma spowalnia procesy starzeniaKurkuma to bogactwo cennych dla organizmu przeciwutleniaczy, które ograniczają aktywność wolnych rodników – związków odpowiedzialnych za przyśpieszenie procesów starzenia. Zatem można stwierdzić, że przyprawa ta jest nie tylko korzystna dla zdrowia, lecz także dla urody.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

2. Kurkuma spowalnia procesy starzenia
Kurkuma to bogactwo cennych dla organizmu przeciwutleniaczy, które ograniczają aktywność wolnych rodników – związków odpowiedzialnych za przyśpieszenie procesów starzenia. Zatem można stwierdzić, że przyprawa ta jest nie tylko korzystna dla zdrowia, lecz także dla urody.

1. Kurkuma usprawnia funkcjonowanie mózguZawarte w kurkumie składniki zwiększają przewodnictwo nerwowe, a tym samym usprawniają naturalne funkcje mózgu. Co więcej, przyprawa ta może wręcz opóźniać lub całkowicie odwrócić schorzenia mózgu związane z wiekiem.
Zdjęcie kurkumy / Shutterstock

1. Kurkuma usprawnia funkcjonowanie mózgu
Zawarte w kurkumie składniki zwiększają przewodnictwo nerwowe, a tym samym usprawniają naturalne funkcje mózgu. Co więcej, przyprawa ta może wręcz opóźniać lub całkowicie odwrócić schorzenia mózgu związane z wiekiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak nie przytyć podczas świąt? Niepokojące białe plamki na paznokciach. Dlaczego się pojawiają i jak wygląda leczenie? Zalety diety jogurtowej Jak nie przytyć w Święta. List do dietetyka Batonik zamiast jabłka, czyli co jedzą nasze dzieci Bezpieczna i piękna na nartach i przy winie Dziwne rzeczy, jakie mogą się przytrafić podczas uprawiania sportu Cała prawda o kawie – zobacz, czy powinieneś ją pić Zielone warzywa, które warto dodawać do koktajli Przewlekła choroba nerek Powiększyć sobie biust? Wypadanie włosów