Masaż próżniowy
BEATKA • dawno temuDużo kobiet ma problemy z cellulitem. Ta pomarańczowa skórka lokalizuje się najczęściej na udach, biodrach i pośladkach. Cellulit występuje częściej u kobiet otyłych, choć i panie o szczupłej budowie ciała borykają się z tym problemem. Masaż próżniowy, czyli metoda SPM, to innowacyjne rozwiązanie pozwalające pokonać cellulit. Masaż nie tylko niszczy pomarańczową skórkę, ale też modeluje i ujędrnia ciało. Metoda SPM jest zupełnie bezpieczna i bezbolesna.
Co to jest metoda SPM?
Tajemnicą działania masażu próżniowego jest próżnia. Dzięki jej zastosowaniu znacznie poprawia się krążenie krwi i limfy. Szybsze krążenie usuwa toksyny z organizmu, zwłaszcza z warstw podskórnych, które z kolei odpowiadają za tworzenie się cellulitu.
Efekty masażu na cellulit są widoczne dopiero po kilku zabiegach. Warto pamiętać, że nie wolno poddawać się masażowi więcej niż raz dziennie. Jeżeli już uzyska się wymarzony efekt, w celach podtrzymania go należy chodzić na zabiegi co najmniej raz w miesiącu. Dzięki temu możliwa jest spora redukcja cellulitu. Jeżeli zaniedba się profilaktykę, pomarańczowa skórka może wrócić.
W zależności od rodzaju masażu, wykonuje się go na całym ciele lub miejscowo. Lepsze ukrwienie skóry poprawia jej wygląd. Cellulit jest defektem estetycznym. Niestety, nieinwazyjne sposoby na cellulit rzadko przynoszą całkowite efekty. Jednak masaże zmniejszają jego widoczność.
Działanie masażu próżniowego
Pierwszym etapem masażu próżniowego jest drenaż limfatyczny, dzięki któremu pobudzane jest krążenie limfy. Kiedy chłonka i krew szybciej krążą, toksyny są sprawniej wypłukiwane z organizmu, a w ich miejsce dostarczane są składniki odżywcze.
W trakcie zabiegu SPM do skóry posmarowanej balsamem lub żelem przykładane jest urządzenie wytwarzające próżnię, inaczej mówiąc, zasysające powietrze. Dzięki temu komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą zostają rozbite, a pomiędzy komórki dostaje się tlen. W ten sposób niedotlenione do tej pory miejsca pod skórą zostają odżywione. Pod koniec masażu skóra jest balsamowana preparatami, które wspomagają produkcję kolagenu i ujędrniają. Inne zabiegi na cellulit to np. metody ultradźwiękowe, które mogą być przeprowadzane razem z metodą SPM.
Masaż próżniowy ma dużo zalet. Oprócz wspomagania walki z cellulitem, ujędrnia ciało, rzeźbi sylwetkę, poprawia napięcie skóry po liposukcji. Metoda SPM oczyszcza organizm z toksyn, przez co poprawia dotlenienie skóry. Pobudzanie układu limfatycznego wzmacnia odporność organizmu. Warto pamiętać, że efekty masażu próżniowego są widoczne dopiero po pewnym czasie i pod warunkiem, że zabiegi będą wykonywane regularnie. Zmniejszanie cellulitu to proces stopniowy i długotrwały.
Działanie masażu można wzmocnić odpowiednią dietą na cellulit. Zastąpienie jedzenia przetworzonego i wysokotłuszczowego bardziej zdrowym i wartościowym wpłynie nie tylko na wygląd naszej skóry, ale też na całą sylwetkę. Tempo zmniejszania cellulitu poprawi również aktywność fizyczna. Pomocne będą jazda na rowerze, pływanie oraz bieganie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze