Endermologia
JADWIGA OLCZAK • dawno temuProblem cellulitu dotyczy aż 90% kobiet, bez względu na ich wiek oraz wagę. Najbardziej widoczny jest na udach i pośladkach. Wpływ tłuszczu, wody i produktów przemiany materii oraz nadmierne i nierównomierne ich odkładanie w komórkach tłuszczowych tkanki podskórnej wpływa niekorzystnie na jej strukturę, co wywołuje efekt pofałdowanej tzw. pomarańczowej skórki. Naprzeciw oczekiwaniom niezadowolonych z wyglądu swojej skóry pań wychodzi współczesna medycyna estetyczna, oferując nowoczesne zabiegi, wśród których wyróżnić należy endermologię.
Endermologia to zabieg polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny rozmasowywany jest przez dwie rolki, które dzięki zastosowaniu niezależnego napędu mogą obracać się w różnych kierunkach i z różnymi prędkościami (Roll'in, Roll'out, Roll'up). Zaletą endermologii jest usprawnianie krążenia, usuwanie toksyn, zmniejszenie retencji wody oraz uaktywnienie rozkładu tłuszczu w jego głębokich warstwach, a także odbudowywanie struktury skóry. Takie działanie daje nie tylko efekt w postaci zredukowania cellulitu, ale również zmniejszenia miejscowych otłuszczeń oraz przywrócenia skórze jędrności.
W przypadku endermologii jej skuteczność w zwalczaniu cellulitu potwierdził Amerykański Urząd ds. Żywności i Lekarstw. Metoda ta została opatentowana w 1986 roku przez francuską firmę LPG® Systems. Przy użyciu najnowszego aparatu wykonywane są zabiegi na całym ciele, twarzy, szyi, biuście i dekolcie. Terapia dostosowywana jest do odpowiednich schorzeń oraz partii ciała. Technologia LPG® polega na tym, że dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają jednocześnie z podciśnieniem tworzącym fałdę skórną. Fałda ta jest zwijana przez pierwszą rolkę, a przez drugą rozwijana. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.
Najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu 10–20 zabiegów dwa razy w tygodniu. Zabieg trwa około 40 minut. Przeprowadzany jest w specjalnym kostiumie zapewniającym skórze ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem. Poza tym zapewnia optymalną moc i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów.
Po wszystkim pacjentki zobowiązane są do przestrzegania lekkostrawnej diety oraz wypijania około 2,5 litra wody dziennie. Powinny także wykonywać klika razy w tygodniu ćwiczenia, co razem gwarantuje lepszy efekt.
Endermologie posiada udokumentowane naukowo osiągnięcia. Poza tym jest metodą całkowicie nieinwazyjną, która pobudza naturalne procesy w organizmie. Jest ceniona nie tylko przez specjalistów, ale także przez zadowolone z jej rezultatów pacjentki.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze