Barszcz biały
KAROLINA • dawno temuZielona ogórkowa, czerwona pomidorowa, barszcz czerwony, pomarańczowa gulaszowa – każda z tych zup ma nie tylko wyjątkowy smak, ale i barwę. Do tego elitarnego grona bogatej gamy kolorów zaliczyć należy także często niedoceniany barszcz biały. Wyjątkowy smak, właściwości rozgrzewające, poczucie sytości, to tylko niektóre spośród cech, jakie możemy przypisać tej smacznej zupie. Jeżeli jeszcze nigdy samodzielnie nie przyrządzałaś białego barszczu albo ugotowana przez ciebie zupa nie spełniała twoich oczekiwań, zobacz jak możesz ją zrobić, korzystając z naszego przepisu.
Zupa – barszcz biały
Jedzenie zup jest bardzo zdrowe, a także świetnie wpływa na naszą sylwetkę. Jeżeli twój mężczyzna uważa, że zupa to nie obiad, ugotuj pyszny biały barszcz, a przekonasz się, że nie będzie upominał się o drugie danie.
Zanim przedstawiona zostanie receptura przyrządzania tej pysznej tradycyjnej zupy, należy wskazać różnice między barszczem białym a żurkiem. Obie potrawy są często ze sobą mylone i choć ich wygląd i przygotowanie są nieco podobne, to jednak istnieją między nimi znaczące różnice. Po pierwsze, cechą charakterystyczną barszczu jest to, że przyrządzany jest na bazie pszennego zakwasu, a ponadto na pewno nie jest daniem bezmięsnym, bo zazwyczaj dodaje się do niego kiełbasę i boczek. Żurek natomiast jest daniem koszernym, a o jego smaku decyduje dodanie zakwasu z mąki żytniej.
Barszcz biały na białej kiełbasie jest sycącym posiłkiem, jednakże jego wartość kaloryczna uzależniona jest od ilości dodanych do niego składników. Średnio talerz omawianej zupy dostarcza nam około 50 kalorii, a więc niewiele. Jeżeli chcesz sprawić, by zawierał więcej wartości odżywczych, dodaj więcej kiełbasy, boczku i zakwasu.
Jesteś głodna i z chęcią ugotowałabyś jakąś rozgrzewającą zupę, która ucieszyłaby twoje podniebienie? Nie trać czasu i już teraz zobacz, jak zrobić barszcz biały.
Jak ugotować barszcz biały?
Pierwszym etapem, jaki musisz wykonać przed przystąpieniem do gotowanie zupy, jest zrobienie zakwasu na barszcz biały. Przyrządza się go, mieszając wodę, mąkę pszenną i dwa ząbki czosnku. Taka mikstura powinna przez jakiś czas kisić się w ciepłym miejscu pod przykryciem. Po zrobieniu zakwasu można przystąpić do gotowania zupy. Jeżeli nie masz czasu lub ochoty na samodzielne przyrządzanie zakwasu, możesz kupić gotowy produkt w niemal każdym sklepie spożywczym.
Przed przystąpieniem do robienia barszczu białego upewnij się, że posiadasz:
- zakwas pszenny,
- 2 pętka białej kiełbasy,
- 30 dag boczku,
- śmietanę,
- majeranek,
- sól,
- pieprz.
Boczek powinien zostać pokrojony na niewielkie kawałki i podsmażony na patelni.
Białą kiełbasę należy podgotować w wodzie przez około 10 minut. Mięso wyjmujemy, a do otrzymanego wywaru trzeba dodać zakwas i podsmażony boczek.
Kiełbasę należy włożyć z powrotem do zupy i całość zabielić śmietaną. Dodatkowo można dodać jeszcze łyżkę mąki pszennej. Biały barszcz powinien być przyprawiony solą, pieprzem i sporą ilością majeranku.
Smacznego!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze