Gdy on się przebiera w damskie ciuszki...
BEATA RATUSZNIAK • dawno temuZakładanie odzieży przeznaczonej dla płci przeciwnej, po to aby osiągnąć podniecenie i satysfakcję seksualną, nazywane jest transwestytyzmem. Jest to jedna ze skrajnych form fetyszyzmu, ponieważ ubrania spełniają tu funkcję fetysza.
Transwestytyzm czy transseksualizm?
Często te dwa pojęcia są mylone. Otóż w przypadku transseksualistów najważniejsza jest potrzeba zmiany płci pod względem fizycznym, a ubieranie się w odzież przeznaczoną dla odmiennej płci jest tylko jedną z konsekwencji tego zaburzenia. W przypadku transwestyty sam ubiór wywołuje u niego przyjemne odczucia: seksualną rozkosz i odprężenie. Zdarza się, że transwestyci, żeby nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi, zakładają tylko niewielkie lub mało widoczne elementy garderoby. Część osób ze skłonnościami do transwestytyzmu przejawia również skłonności homoseksualne.
Jak powstaje transseksualizm?
Istnieje wiele czynników, które prowadzą do pojawienia się u danej osoby skłonności do przebierania się w stroje płci przeciwnej.Często przyczyny te są trudne do jednoznacznego rozpoznania. Najczęściej jako źródło tego zaburzenia podaje się błędy wychowawcze. Wymienić tu można: zachęcanie dziecka do noszenia ubrań przeznaczonych dla osób płci przeciwnej, karanie dziecka poprzez przebieranie go, brak akceptacji płci biologicznej dziecka. Innym powodem mogą być kompleksy na tle wyglądu fizycznego, zaburzenia identyfikacji płciowej (naśladowanie rodzica odmiennej płci).
Jak reagować?
Bardzo ważna jest umiejętność akceptacji i tolerancji partnera, która stanowi podstawę zbudowania satysfakcjonującego związku, po to aby seks dostarczał obu osobom seksualnej rozkoszy. Jeśli partnerzy są przekonani, że chcą być razem i zależy im na sobie – warto poszukać pomocy u specjalisty. Leczenie transwestyty to przede wszystkim psychoterapia i metody treningowe.
Źródło: abcZdrowie.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze