Oczyszczanie skóry i codzienny detoks
JEA • dawno temuPorady, które posłużą regeneracji, odżywieniu i oczyszczeniu, skóry kobiecej twarzy. Całość może znaleźć zastosowanie również w przypadku opornych mężczyzn.
Gdy w średniowieczu przetłumaczono dzieła Arystotelesa i dzięki temu poznano mechanizm rozumowania dedukcyjnego, czyli sylogizm, odkryto wiele praw przyrody. Jedną z tych tajemnic, której rąbka uchylono, była struktura skóry.
"Gdy człowiek się meczy, skóra staje się wilgotna. Wilgoć wydostaje się przez otwory. Skóra ma otwory" - tak rozumował średniowieczny filozof.
Z moich osobistych obserwacji wynika, że nie jest to jeszcze prawda całkiem rozpowszechniona, nawet wśród kobiet. Skoro jesteśmy przy poceniu się, to chyba nie trzeba przypominać, że służy ono regulacji temperatury ciała oraz wydalaniu toksyn. Dzięki otworom w skórze odbywa się więc transport substancji z wewnątrz na zewnątrz organizmu. Jednakże temu pożytecznemu procesowi towarzyszą raczej nieprzyjemne skutki uboczne. Jednocześnie trwa dwustronna komunikacja skóry ze środowiskiem — jej oddychanie. Niestety w dzisiejszych czasach, ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza, także ten proces nie pozostaje neutralny dla higieny skóry. Oczyszczanie skóry jest zatem czynnością krytyczną dla jej zdrowia z dwóch powodów. Po pierwsze usuwamy toksyny własne i pochodzące z powietrza, a po drugie udrażniamy otwory, czyli pory w skórze, dzięki czemu może ona normalnie funkcjonować. Popadanie w ekstremum bliższe jest naturze ludzkiej niż trzymanie się złotego środka i ta reguła dotyczy także dbałości o higienę skóry. Wciąż wielu ludzi zaniedbuje się w tym względzie i równie niemało z nadmiernym zapałem zabiera się do oczyszczania swojego ciała. Żadna z tych postaw nie służy interesom naszego naskórka. Nasza skóra kocha delikatność i umiarkowanie. Rady, które dla was przygotowaliśmy powinny wam pomóc zbliżyć się do tego ideału.
- Nie używaj zwykłego mydła do mycia twarzy. Tym bardziej jeśli ładnie pachnie, bo to oznacza, że dodano do niego wysoce podrażniające sztuczne olejki zapachowe. Będąc zasadowym, mydło niszczy kwaśną powłokę naskórka, która chroni go przed infekcjami, odwodnieniem i zanieczyszczeniem. Na szczęście istnieje wiele "mydeł bez mydła", które nie niszczą skóry. Oczyść prawidłowo tzw. strefę T twarzy, czyli brodę, nos, skórę między brwiami i czoło. Wbrew powszechnej wierze i opiniom nie ma prostego sposobu, żeby zmniejszyć pory, ale można się pozbyć czarnych zaskórniaków, które siedzą zazwyczaj w porach nosa. Nie jest to nic innego jak utleniony łój, który wydziela skóra. Najpierw należy mechanicznie usunąć łój, czyli wycisnąć. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kosmetyczkę, musisz wiedzieć jak cały zabieg prawidłowo przeprowadzić:
- Najpierw należy spowodować, żeby pory się rozszerzyły. W tym celu musisz się trochę pomęczyć i potrzymać przez 15 min. głowę nad parującą gorącą wodą. Do wyciskania przystępujmy z wyczuciem: delikatnie, najlepiej przez watkę lub chusteczkę. Po usunięciu zaskórników umyj twarz płynem oczyszczającym i dezynfekującym zarazem. Opłucz twarz letnią wodą. Następnie przydałby się peeling, ale nie jest to konieczne, jeżeli skóra jest bardzo podrażniona. Kolejny krok to maseczka ściągająco-odświeżająca. Wchłania nadmiar łoju oraz łagodzi podrażnienia i zapalenia skóry. Zmywa się ją po około 10 minutach. Ostatni etap to nawilżanie bez natłuszczania. Nakładamy na oczyszczoną skórę krem nawilżający "bez tłuszczu", który jednocześnie hamuje wydzielanie łoju.Et voila!
Codzienny detox Co jakiś czas należy oczyścić skórę od środka. Oto kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym w 7 dni pozbędziesz się toksyn, a twoja skóra nabierze zdrowszego wyglądu:
- Wypijaj co dzień. 8 szklanek butelkowanej wody. Możesz wyciskać do każdej szklanki po ćwiartce cytryny. Pij zieloną herbatę zamiast kawy. Jedz dużo papai, melonów i plasterki ananasa. Na obiad przyrządź rybę zamiast czerwonego mięsa. Zdopinguj skórę maseczkami owocowymi.
Uwaga skierowana do komentujących osób, które wciąż nie mogą rozstrzygnąć sporu nt. "średniowiecznego filozofa". Fragment "tak rozumował średniowieczny filozof" odnosi się do filozofa średnowiecznego, który analizował dzieła Arystotelesa. Inna interpretacja tego fragmentu jest nielogiczna.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze