Uważaj na te miejsca podczas pobytu w hotelu!

11. Zagrożenia w hoteluPodczas podróży, hotel na jakiś czas staje się twoim drugim domem. Ale możesz spotkać tam niechciane towarzystwo – hotelowy pokój może być rajem dla zarazków, pasożytów i innych lokatorów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Zanim wybierzesz się w kolejną podróż, sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię spotkać w hotelu i jak uniknąć choroby podczas podróży.
Zdjęcie autorstwa Kevin Dooley / CC BY

11. Zagrożenia w hotelu
Podczas podróży, hotel na jakiś czas staje się twoim drugim domem. Ale możesz spotkać tam niechciane towarzystwo – hotelowy pokój może być rajem dla zarazków, pasożytów i innych lokatorów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Zanim wybierzesz się w kolejną podróż, sprawdź, jakie zagrożenia mogą cię spotkać w hotelu i jak uniknąć choroby podczas podróży.

10. Zła jakość powietrzaZła jakość powietrza w hotelowym pokoju może zwiększyć ryzyko tego, że zachorujesz. Takie nieświeże powietrze sprawia, że do organizmu mogą dostać się nieprzyjazne zarazki. Może także powodować alergię. Równie drażniący jest dym z papierosów. Zawsze staraj się rezerwować pokoje dla niepalących.
Zdjęcie pokoju / Shutterstock

10. Zła jakość powietrza
Zła jakość powietrza w hotelowym pokoju może zwiększyć ryzyko tego, że zachorujesz. Takie nieświeże powietrze sprawia, że do organizmu mogą dostać się nieprzyjazne zarazki. Może także powodować alergię. Równie drażniący jest dym z papierosów. Zawsze staraj się rezerwować pokoje dla niepalących.

9. Wyłącz klimatyzacjęJeśli czujesz, że powietrze w hotelowym pokoju jest nieświeże lub wyczuwasz tytoniowy dym – wyłącz klimatyzację. Jeśli filtry nie są wymieniane regularnie, narażasz się na to, że więcej zarazków dostanie się do twojego organizmu. Najlepiej zostaw na jakiś czas otwarte okno, tak aby pokój zdążył się przewietrzyć.
Zdjęcie pokoju / Shutterstock

9. Wyłącz klimatyzację
Jeśli czujesz, że powietrze w hotelowym pokoju jest nieświeże lub wyczuwasz tytoniowy dym – wyłącz klimatyzację. Jeśli filtry nie są wymieniane regularnie, narażasz się na to, że więcej zarazków dostanie się do twojego organizmu. Najlepiej zostaw na jakiś czas otwarte okno, tak aby pokój zdążył się przewietrzyć.

8. Zarazki w niespodziewanych miejscachWiększość ludzi sądzi, że zarazki znajdują się głównie w toaletach publicznych oraz na klamkach drzwi. Jednak badania wskazują, że największe ilości zarazków lokują się w przestrzeniach, które nie są o to podejrzewane, takich jak telefony, dywany, a nawet włączniki do lamp. Są one siedliskiem bakterii fekalnych oraz aerobowych, które mogą przyczynić się do chorób gastrologicznych.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Zarazki w niespodziewanych miejscach
Większość ludzi sądzi, że zarazki znajdują się głównie w toaletach publicznych oraz na klamkach drzwi. Jednak badania wskazują, że największe ilości zarazków lokują się w przestrzeniach, które nie są o to podejrzewane, takich jak telefony, dywany, a nawet włączniki do lamp. Są one siedliskiem bakterii fekalnych oraz aerobowych, które mogą przyczynić się do chorób gastrologicznych.

7. Co można zrobić?Aby zapobiec chorobom spowodowanym przez zarazki, przywieź ze sobą specjalne antybakteryjne chusteczki, którymi możesz przetrzeć dokładnie wiele miejsc w hotelowym pokoju.
Zdjęcie chusteczek / Shutterstock

7. Co można zrobić?
Aby zapobiec chorobom spowodowanym przez zarazki, przywieź ze sobą specjalne antybakteryjne chusteczki, którymi możesz przetrzeć dokładnie wiele miejsc w hotelowym pokoju.

6. Uważaj, by się nie poślizgnąćNajwięcej wypadków w trakcie podróży odbywa się pod prysznicem, z powodu poślizgnięcia. Bardzo często jest to spowodowane tym, że na podłodze łazienkowej nie ma mat ani dywanu, które mogłyby ochronić cię przed poślizgnięciem. Wystarczy jeden nieuważny ruch i katastrofa gotowa. Dlatego bądź szczególnie ostrożny, kiedy wychodzisz spod prysznica.
Zdjęcie autorstwa Sitka Projects / CC BY

6. Uważaj, by się nie poślizgnąć
Najwięcej wypadków w trakcie podróży odbywa się pod prysznicem, z powodu poślizgnięcia. Bardzo często jest to spowodowane tym, że na podłodze łazienkowej nie ma mat ani dywanu, które mogłyby ochronić cię przed poślizgnięciem. Wystarczy jeden nieuważny ruch i katastrofa gotowa. Dlatego bądź szczególnie ostrożny, kiedy wychodzisz spod prysznica.

5. Uważaj, by się nie poparzyćInnym niebezpieczeństwem, które może przydarzyć się w hotelu jest poparzenie. Zazwyczaj, regulatory temperatury wody w hotelu różnią się od tych w domu, więc podczas regulacji temperatury wody w hotelu bądź szczególnie ostrożny. Uważaj również na dziecko. Woda w hotelu jest bardziej gorąca niż w domu, łatwiej więc o poparzenia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Uważaj, by się nie poparzyć
Innym niebezpieczeństwem, które może przydarzyć się w hotelu jest poparzenie. Zazwyczaj, regulatory temperatury wody w hotelu różnią się od tych w domu, więc podczas regulacji temperatury wody w hotelu bądź szczególnie ostrożny. Uważaj również na dziecko. Woda w hotelu jest bardziej gorąca niż w domu, łatwiej więc o poparzenia.

4. Nie pij wody z kranuSzczególnie jeśli przebywasz w kraju tropikalnym, nigdy nie pij wody z kranu. Do picia, jak i mycia zębów użyj wody butelkowanej.
Zdjęcie autorstwa D. de Haan / CC BY

4. Nie pij wody z kranu
Szczególnie jeśli przebywasz w kraju tropikalnym, nigdy nie pij wody z kranu. Do picia, jak i mycia zębów użyj wody butelkowanej.

3. Uważaj na zarazki w łóżkuNiestety kwestia patogenów znajdujących się w hotelowych łóżkach nadal stanowi poważny problem. Zarazki w łóżku mogą ugryźć. Ugryzienie zaczyna się od małej krostki, która może spowodować swędzenie, a nawet poważne problemy zdrowotne.
Zdjęcie autorstwa Porto Bay Hotels & Reso / CC BY

3. Uważaj na zarazki w łóżku
Niestety kwestia patogenów znajdujących się w hotelowych łóżkach nadal stanowi poważny problem. Zarazki w łóżku mogą ugryźć. Ugryzienie zaczyna się od małej krostki, która może spowodować swędzenie, a nawet poważne problemy zdrowotne.

2. Co zrobić, by chronić się przed zarazkami w łóżku?Przed pójściem spać dokładnie sprawdź materac oraz pojemnik na pościel, tak aby upewnić się, że nie ma tam niechcianych lokatorów. Na łóżku nie kładź również rzeczy osobistych ani walizek. Lepiej schować je do szafy lub położyć na półce. Walizki, torebki i komputery powinny pozostawać zamknięte, kiedy ich nie używasz, tak aby ewentualne zarazki nie mogły się do nich przedostać.
Zdjęcie autorstwa brian kelly / CC BY

2. Co zrobić, by chronić się przed zarazkami w łóżku?
Przed pójściem spać dokładnie sprawdź materac oraz pojemnik na pościel, tak aby upewnić się, że nie ma tam niechcianych lokatorów. Na łóżku nie kładź również rzeczy osobistych ani walizek. Lepiej schować je do szafy lub położyć na półce. Walizki, torebki i komputery powinny pozostawać zamknięte, kiedy ich nie używasz, tak aby ewentualne zarazki nie mogły się do nich przedostać.

1. Ostrzeżenie dla alergikówPrzebywanie w nowym miejscu może nasilić alergię. Może ona być spowodowana przez środki czyszczące i detergenty, które były używane do sprzątania w pokoju, a także kurz, znajdujący się na meblach. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze powinny zawsze mieć ze sobą antyalergiczne kosmetyki. Te w hotelu mogą bowiem podrażniać i wyzwalać silne reakcje alergiczne.
Zdjęcie autorstwa sardenacarlo / CC BY

1. Ostrzeżenie dla alergików
Przebywanie w nowym miejscu może nasilić alergię. Może ona być spowodowana przez środki czyszczące i detergenty, które były używane do sprzątania w pokoju, a także kurz, znajdujący się na meblach. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze powinny zawsze mieć ze sobą antyalergiczne kosmetyki. Te w hotelu mogą bowiem podrażniać i wyzwalać silne reakcje alergiczne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Makijaż w stylu Angie White Christmas – uśmiech biały jak święta Back-check Rozpocznij wiosenną regenerację! Pokrzywka Wpadnij na przegląd do ginekologa - Gala finałowa! W gorące dni czas na… gorącą herbatę Zmiana nawyków żywieniowych w 8 tygodni Kwaśno, coraz kwaśniej. Domowe sposoby na zgagę i nadkwasotę Oksytocyna może zapobiec zdradzie! SOS dla włosów Siedź prosto i uwierz w siebie!