Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba

Diagnoza neofobii żywieniowej może trwać latami.

 Gdy dziecko odmawia jedzenia, lekarze często widzą w tym kaprys i zalecają przeczekanie, a nawet głodówkę. Problem bywa jednak poważniejszy. Kiedy maluch nie chce patrzeć na pożywienie czy przebywać w tym samym pomieszczeniu, może być to oznaką neofobii żywieniowej.

To bardzo złożone zaburzenie i bywa, że jego diagnoza trwa latami. Warto więc przyglądać się dziecku, by odróżnić neofobię żywieniową od zwykłego grymaszenia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw