Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba

Diagnoza neofobii żywieniowej może trwać latami.

 Gdy dziecko odmawia jedzenia, lekarze często widzą w tym kaprys i zalecają przeczekanie, a nawet głodówkę. Problem bywa jednak poważniejszy. Kiedy maluch nie chce patrzeć na pożywienie czy przebywać w tym samym pomieszczeniu, może być to oznaką neofobii żywieniowej.

To bardzo złożone zaburzenie i bywa, że jego diagnoza trwa latami. Warto więc przyglądać się dziecku, by odróżnić neofobię żywieniową od zwykłego grymaszenia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować?