Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba

Diagnoza neofobii żywieniowej może trwać latami.

 Gdy dziecko odmawia jedzenia, lekarze często widzą w tym kaprys i zalecają przeczekanie, a nawet głodówkę. Problem bywa jednak poważniejszy. Kiedy maluch nie chce patrzeć na pożywienie czy przebywać w tym samym pomieszczeniu, może być to oznaką neofobii żywieniowej.

To bardzo złożone zaburzenie i bywa, że jego diagnoza trwa latami. Warto więc przyglądać się dziecku, by odróżnić neofobię żywieniową od zwykłego grymaszenia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii