Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba

Diagnoza neofobii żywieniowej może trwać latami.

 Gdy dziecko odmawia jedzenia, lekarze często widzą w tym kaprys i zalecają przeczekanie, a nawet głodówkę. Problem bywa jednak poważniejszy. Kiedy maluch nie chce patrzeć na pożywienie czy przebywać w tym samym pomieszczeniu, może być to oznaką neofobii żywieniowej.

To bardzo złożone zaburzenie i bywa, że jego diagnoza trwa latami. Warto więc przyglądać się dziecku, by odróżnić neofobię żywieniową od zwykłego grymaszenia.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem