Oczyszczacz powietrza, czyli powiedz smogowi stop!
MACIEJ GRUSZCZYŃSKI • dawno temuArtykuł sponsorowany .
Nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach większość krajów mierzy się z narastającym problemem zanieczyszczenia powietrza. Zjawisko to spotyka szczególnie Polskę, dlatego od dłuższego już czasu także i u nas mówi się o konieczności walki z wysoką emisją pyłów. Niestety, smog atakuje nas już nie tylko na wolnym powietrzu, ale także w pomieszczeniach. Na szczęście, są sposoby, aby się przed nim ochronić.
Na temat smogu napisano już mnóstwo artykułów, a nawet prac naukowych. Wszystko to jest jednak niczym, jeśli nie podejmiemy działań zmierzających do usunięcia zanieczyszczeń, z którymi mamy do czynienia niemal na każdym kroku. Nie od dziś mówi się, że smog to cichy zabójca. Zadbajmy więc o to, aby ograniczyć jego wpływ na nasze zdrowie.
Oczyszczacze powietrza — czy warto?
Większość naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Dlatego tak ważne jest to, aby powietrze w miejscach, w których przebywamy, było możliwie jak najczystsze, a więc wolne od wszelkiego rodzaju szkodliwych składników. Na stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego wpływa bowiem w dużej mierze to, jakim powietrzem oddychamy. Z tego powodu niezbędnymi urządzeniami w każdym mieszkaniu, domu, biurze czy placówce oświatowej są oczyszczacze powietrza, które, na szczęście, stają się coraz powszechniejsze i zaczynają być traktowane jako inwestycja w nasze lepsze jutro.
Jak działają oczyszczacze powietrza?
Zadaniem tego typu urządzeń jest filtrowanie powietrza, w wyniku czego usuwane są z niego niebezpieczne dla naszego zdrowia zanieczyszczenia. Każdy oczyszczacz posiada wentylator, który wzmacnia obieg powietrza w danym pomieszczeniu, następnie zasysa je do urządzenia, po czym wydmuchuje powietrze wolne od szkodliwych substancji. Warto dodać, że opisane urządzenia posiadają różnego rodzaju filtry, w tym węglowe, ulpa, hepa, a nawet są wyposażone w specjalne jonizatory czy też lampy ultrafioletowe UV-C.
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?
Model działania każdego oczyszczacza jest niemal identyczny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poszczególne urządzenia różnią się między sobą między innymi dokładnością filtracji, wydajnością, wytrzymałością, jak i tym, jak głośno pracują, co w wielu przypadkach ma spore znaczenie. Producenci oczyszczaczy dostosowują je do rosnących wymagań użytkowników, ale i warunków środowiskowych. W szerokiej ofercie znajdziemy więc urządzenia, które są adresowane do alergików, przystosowane w głównej mierze do zwalczania smogu, jak i jonizujące powietrze. Na polecenie zasługują na przykład oczyszczacze Sharp UA-HG50, UA-HG60, UA-HD40, UA-HD50.
Oczyszczacze z technologią Plasmacluster — co należy wiedzieć?
Wybierając odpowiedni dla siebie oczyszczacz powietrza większość osób spotyka się z tzw. technologią Plasmacluster. To opatentowana przez Sharp technologia jonowa, która generuje optymalną ilość jonów dodatnich i ujemnych, uwalnianych do atmosfery. Dzięki zastosowaniu tej metody w urządzeniach możliwe jest oczyszczenie powietrza w każdym zakątku danego pomieszczenia.
Powietrze wolne od zanieczyszczeń
Powietrze oczyszczone przy użyciu urządzeń z technologią Plasmacluster staje się w stu procentach wolne od wszelkich szkodliwych substancji. Jest rześkie, świeże i zdrowe. Jest to możliwe dzięki temu, że uwalniane jony odpowiadają tym, które występują w przyrodzie, na przykład w lesie czy parkach. Oczyszczacze wzbogacone o taką technologię zwalczają unoszące się w powietrzu alergeny, wirusy oraz inne drobnoustroje. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią na alergię, astmę i inne choroby płuc, ale nie tylko.
Postaw na zdrowie i komfort świeżego powietrza!
Czystsze powietrze to nie tylko mniejsze ryzyko chorób, ale także o wiele lepsze samopoczucie. Każdego dnia jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczeń, które w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpłynąć na wiele aspektów naszego życia. Pamiętajmy, że smog czy inne szkodliwe substancje otaczają nas przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem! Warto więc jak najszybciej zadbać o oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, w których najczęściej i najdłużej przebywamy.
Artykuł sponsorowany .
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze