7 gwiazd, które chorują na cukrzycę

7. Nie jesteś samCukrzyca typu 1 to choroba, która polega na tym, że organizm nie wytwarza insuliny – hormonu, który przetwarza glukozę na energię. Na cukrzycę cierpią w Polsce około 3 miliony osób. Jeśli dotyczy to ciebie, pamiętaj, że nie jesteś sam i masz całkiem sławne towarzystwo.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

7. Nie jesteś sam
Cukrzyca typu 1 to choroba, która polega na tym, że organizm nie wytwarza insuliny – hormonu, który przetwarza glukozę na energię. Na cukrzycę cierpią w Polsce około 3 miliony osób. Jeśli dotyczy to ciebie, pamiętaj, że nie jesteś sam i masz całkiem sławne towarzystwo.

6. Halle BerryOscarowa aktorka znana z filmów „Czekając na wyrok”, „X-Men” i „Śmierć nadejdzie jutro” ma cukrzycę. W 1989 roku, obecnie 48-letnia aktorka zapadła w śpiączkę cukrzycową podczas nagrywania serialu telewizyjnego, po czym została zdiagnozowana u niej cukrzyca typu 1. Od tamtego momentu aktorka otwarcie mówi o swojej chorobie i jej kontrolowaniu.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

6. Halle Berry
Oscarowa aktorka znana z filmów „Czekając na wyrok”, „X-Men” i „Śmierć nadejdzie jutro” ma cukrzycę. W 1989 roku, obecnie 48-letnia aktorka zapadła w śpiączkę cukrzycową podczas nagrywania serialu telewizyjnego, po czym została zdiagnozowana u niej cukrzyca typu 1. Od tamtego momentu aktorka otwarcie mówi o swojej chorobie i jej kontrolowaniu.

5. Nick Jonas2005 rok był dla młodego idola nastolatek bardzo ważny, gdyż powstała wtedy grupa Jonas Brothers oraz Nick dowiedział się o swojej cukrzycy. Mimo że kontrolowanie choroby czasami jest wymagające, szczególnie kiedy ma się napięty harmonogram koncertów, Nick jest optymistą i stara się inspirować innych młodych diabetyków.
Zdjęcie autorstwa Drama League / CC BY

5. Nick Jonas
2005 rok był dla młodego idola nastolatek bardzo ważny, gdyż powstała wtedy grupa Jonas Brothers oraz Nick dowiedział się o swojej cukrzycy. Mimo że kontrolowanie choroby czasami jest wymagające, szczególnie kiedy ma się napięty harmonogram koncertów, Nick jest optymistą i stara się inspirować innych młodych diabetyków.

4. Tom HanksOscarowy aktor ogłosił, że ma cukrzycę typu 2, kiedy w październiku 2013 David Letterman w swoim talk-show skomentował jego szczupłą sylwetkę. Hanks powiedział, że chorobę można kontrolować i żartował, że nie może osiągnąć wagi swoich lat licealnych, kiedy to ważył jedynie 43 kilogramy.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

4. Tom Hanks
Oscarowy aktor ogłosił, że ma cukrzycę typu 2, kiedy w październiku 2013 David Letterman w swoim talk-show skomentował jego szczupłą sylwetkę. Hanks powiedział, że chorobę można kontrolować i żartował, że nie może osiągnąć wagi swoich lat licealnych, kiedy to ważył jedynie 43 kilogramy.

3. Larry KingProwadzący popularny amerykański talk-show ma cukrzycę typu 2. Cukrzyca podnosi ryzyko chorób serca, udaru, chorób nerek i innych poważnych problemów zdrowotnych. King poddał się operacji wszczepienia by-passów. Cukrzyca jednak nie była jedynym powodem: King był nałogowym palaczem, a palenie jest szkodliwe dla serca. Teraz jednak King dba o cukrzycę, nie pali i wspomaga swoje serce i resztę ciała.
Zdjęcie autorstwa Petty Officer 1st Class Chad J. McNeeley

3. Larry King
Prowadzący popularny amerykański talk-show ma cukrzycę typu 2. Cukrzyca podnosi ryzyko chorób serca, udaru, chorób nerek i innych poważnych problemów zdrowotnych. King poddał się operacji wszczepienia by-passów. Cukrzyca jednak nie była jedynym powodem: King był nałogowym palaczem, a palenie jest szkodliwe dla serca. Teraz jednak King dba o cukrzycę, nie pali i wspomaga swoje serce i resztę ciała.

2. Salma HayekAktorka cierpiała z powodu cukrzycy ciężarnych, kiedy była w ciąży z córką Valentiną. Hayek ma historię cukrzycy w rodzinie. Eksperci twierdzą, że w 24-28 tygodniu ciąży powinno się badać pacjentki na obecność cukrzycy ciążowej, a ryzyko sprawdzane jest już na pierwszej wizycie prenatalnej. Cukrzyca ciążowa zazwyczaj przechodzi po urodzeniu dziecka, jednak zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 lub kolejnej cukrzycy ciążowej.
Zdjęcie autorstwa Georges Biard / CC BY

2. Salma Hayek
Aktorka cierpiała z powodu cukrzycy ciężarnych, kiedy była w ciąży z córką Valentiną. Hayek ma historię cukrzycy w rodzinie. Eksperci twierdzą, że w 24-28 tygodniu ciąży powinno się badać pacjentki na obecność cukrzycy ciążowej, a ryzyko sprawdzane jest już na pierwszej wizycie prenatalnej. Cukrzyca ciążowa zazwyczaj przechodzi po urodzeniu dziecka, jednak zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 lub kolejnej cukrzycy ciążowej.

1. Elizabeth TaylorRzekomo u legendy kina zdiagnozowano cukrzycę typu 1, chociaż nigdy oficjalnie tego nie potwierdziła. Oscarowa aktorka zmarła w 2011 roku w wieku 79 lat i do tej pory nie jest wiadomo, czy faktycznie chorowała, czy nie.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

1. Elizabeth Taylor
Rzekomo u legendy kina zdiagnozowano cukrzycę typu 1, chociaż nigdy oficjalnie tego nie potwierdziła. Oscarowa aktorka zmarła w 2011 roku w wieku 79 lat i do tej pory nie jest wiadomo, czy faktycznie chorowała, czy nie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Trzydziestotygodniowy embrion potrafi się uczyć Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela? Uzależnienie od narkotyków Wrastający paznokieć Pięć dowodów na to, że tyjesz przez swoich przyjaciół! Pośladki w ruch, czyli zmysłowa bachata... Na czym polega badanie ginekologiczne? 10 sposobów jak zniszczyć sobie uśmiech Stosunek na dobry sen Kino nie sprzyja diecie Kobieta ekologiczna Czy on naprawdę sam się nie domyśli? Czyli psychologiczne różnice między kobietą i mężczyzną