7 gwiazd, które chorują na cukrzycę

7. Nie jesteś samCukrzyca typu 1 to choroba, która polega na tym, że organizm nie wytwarza insuliny – hormonu, który przetwarza glukozę na energię. Na cukrzycę cierpią w Polsce około 3 miliony osób. Jeśli dotyczy to ciebie, pamiętaj, że nie jesteś sam i masz całkiem sławne towarzystwo.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

7. Nie jesteś sam
Cukrzyca typu 1 to choroba, która polega na tym, że organizm nie wytwarza insuliny – hormonu, który przetwarza glukozę na energię. Na cukrzycę cierpią w Polsce około 3 miliony osób. Jeśli dotyczy to ciebie, pamiętaj, że nie jesteś sam i masz całkiem sławne towarzystwo.

6. Halle BerryOscarowa aktorka znana z filmów „Czekając na wyrok”, „X-Men” i „Śmierć nadejdzie jutro” ma cukrzycę. W 1989 roku, obecnie 48-letnia aktorka zapadła w śpiączkę cukrzycową podczas nagrywania serialu telewizyjnego, po czym została zdiagnozowana u niej cukrzyca typu 1. Od tamtego momentu aktorka otwarcie mówi o swojej chorobie i jej kontrolowaniu.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

6. Halle Berry
Oscarowa aktorka znana z filmów „Czekając na wyrok”, „X-Men” i „Śmierć nadejdzie jutro” ma cukrzycę. W 1989 roku, obecnie 48-letnia aktorka zapadła w śpiączkę cukrzycową podczas nagrywania serialu telewizyjnego, po czym została zdiagnozowana u niej cukrzyca typu 1. Od tamtego momentu aktorka otwarcie mówi o swojej chorobie i jej kontrolowaniu.

5. Nick Jonas2005 rok był dla młodego idola nastolatek bardzo ważny, gdyż powstała wtedy grupa Jonas Brothers oraz Nick dowiedział się o swojej cukrzycy. Mimo że kontrolowanie choroby czasami jest wymagające, szczególnie kiedy ma się napięty harmonogram koncertów, Nick jest optymistą i stara się inspirować innych młodych diabetyków.
Zdjęcie autorstwa Drama League / CC BY

5. Nick Jonas
2005 rok był dla młodego idola nastolatek bardzo ważny, gdyż powstała wtedy grupa Jonas Brothers oraz Nick dowiedział się o swojej cukrzycy. Mimo że kontrolowanie choroby czasami jest wymagające, szczególnie kiedy ma się napięty harmonogram koncertów, Nick jest optymistą i stara się inspirować innych młodych diabetyków.

4. Tom HanksOscarowy aktor ogłosił, że ma cukrzycę typu 2, kiedy w październiku 2013 David Letterman w swoim talk-show skomentował jego szczupłą sylwetkę. Hanks powiedział, że chorobę można kontrolować i żartował, że nie może osiągnąć wagi swoich lat licealnych, kiedy to ważył jedynie 43 kilogramy.
Zdjęcie autorstwa Featureflash's / Shutterstock

4. Tom Hanks
Oscarowy aktor ogłosił, że ma cukrzycę typu 2, kiedy w październiku 2013 David Letterman w swoim talk-show skomentował jego szczupłą sylwetkę. Hanks powiedział, że chorobę można kontrolować i żartował, że nie może osiągnąć wagi swoich lat licealnych, kiedy to ważył jedynie 43 kilogramy.

3. Larry KingProwadzący popularny amerykański talk-show ma cukrzycę typu 2. Cukrzyca podnosi ryzyko chorób serca, udaru, chorób nerek i innych poważnych problemów zdrowotnych. King poddał się operacji wszczepienia by-passów. Cukrzyca jednak nie była jedynym powodem: King był nałogowym palaczem, a palenie jest szkodliwe dla serca. Teraz jednak King dba o cukrzycę, nie pali i wspomaga swoje serce i resztę ciała.
Zdjęcie autorstwa Petty Officer 1st Class Chad J. McNeeley

3. Larry King
Prowadzący popularny amerykański talk-show ma cukrzycę typu 2. Cukrzyca podnosi ryzyko chorób serca, udaru, chorób nerek i innych poważnych problemów zdrowotnych. King poddał się operacji wszczepienia by-passów. Cukrzyca jednak nie była jedynym powodem: King był nałogowym palaczem, a palenie jest szkodliwe dla serca. Teraz jednak King dba o cukrzycę, nie pali i wspomaga swoje serce i resztę ciała.

2. Salma HayekAktorka cierpiała z powodu cukrzycy ciężarnych, kiedy była w ciąży z córką Valentiną. Hayek ma historię cukrzycy w rodzinie. Eksperci twierdzą, że w 24-28 tygodniu ciąży powinno się badać pacjentki na obecność cukrzycy ciążowej, a ryzyko sprawdzane jest już na pierwszej wizycie prenatalnej. Cukrzyca ciążowa zazwyczaj przechodzi po urodzeniu dziecka, jednak zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 lub kolejnej cukrzycy ciążowej.
Zdjęcie autorstwa Georges Biard / CC BY

2. Salma Hayek
Aktorka cierpiała z powodu cukrzycy ciężarnych, kiedy była w ciąży z córką Valentiną. Hayek ma historię cukrzycy w rodzinie. Eksperci twierdzą, że w 24-28 tygodniu ciąży powinno się badać pacjentki na obecność cukrzycy ciążowej, a ryzyko sprawdzane jest już na pierwszej wizycie prenatalnej. Cukrzyca ciążowa zazwyczaj przechodzi po urodzeniu dziecka, jednak zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 lub kolejnej cukrzycy ciążowej.

1. Elizabeth TaylorRzekomo u legendy kina zdiagnozowano cukrzycę typu 1, chociaż nigdy oficjalnie tego nie potwierdziła. Oscarowa aktorka zmarła w 2011 roku w wieku 79 lat i do tej pory nie jest wiadomo, czy faktycznie chorowała, czy nie.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

1. Elizabeth Taylor
Rzekomo u legendy kina zdiagnozowano cukrzycę typu 1, chociaż nigdy oficjalnie tego nie potwierdziła. Oscarowa aktorka zmarła w 2011 roku w wieku 79 lat i do tej pory nie jest wiadomo, czy faktycznie chorowała, czy nie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Poznaj 6 niebywałych korzyści niesionych przez yerba mate! Trądzik na plecach to już nie problem! Mamy na niego sposób Ból nogi po tabletkach i plastrach Stereotyp twardego faceta utrudnia leczenie depresji Kevin Spacey w roli psychiatry Łuszczyca. Naucz się z nią żyć. Zaburzenia snu Odchudzanie bez wyrzeczeń Piling medyczny Mózg kobiety i mężczyzny inaczej postrzega piękno Metoda objawowo-termiczna Uważaj na produkty bez cukru. Niszczą zęby!