Pozbądź się złych nawyków

10. Uzależnienie od mediów społecznościowychNa chwilę obecną powszechne stało się korzystanie kilka razy w ciągu dnia z poczty mailowej, Facebooka czy Twittera. I wcale nie jest ważne to, czy jesteśmy w tym momencie w pracy, na uczelni, czy u rodziny na obiedzie. To niekorzystny nawyk, który pochłania duże ilości czasu i zaburza naszą koncentrację. Korzystanie z mediów społęcznościowych należy ograniczać stopniowo w ciągu każdego dnia. Na przykład, jeżeli średnio co 15 minut zaglądasz na Facebooka, to zacznij od ograniczenia wizyt do częstotliwości co 30 minut.
Zdjęcie autorstwa Simon / CC BY

10. Uzależnienie od mediów społecznościowych
Na chwilę obecną powszechne stało się korzystanie kilka razy w ciągu dnia z poczty mailowej, Facebooka czy Twittera. I wcale nie jest ważne to, czy jesteśmy w tym momencie w pracy, na uczelni, czy u rodziny na obiedzie. To niekorzystny nawyk, który pochłania duże ilości czasu i zaburza naszą koncentrację. Korzystanie z mediów społęcznościowych należy ograniczać stopniowo w ciągu każdego dnia. Na przykład, jeżeli średnio co 15 minut zaglądasz na Facebooka, to zacznij od ograniczenia wizyt do częstotliwości co 30 minut.

9. Częste słuchanie muzyki przy użyciu słuchawek dousznychBadania naukowe potwierdzają, że słuchanie muzyki przez słuchawki douszne może upośledzić zmysł słuchu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze słuchawek nausznych albo głośników. Należy również pamiętać o tym, aby muzyka nie grała zbyt głośno.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Częste słuchanie muzyki przy użyciu słuchawek dousznych
Badania naukowe potwierdzają, że słuchanie muzyki przez słuchawki douszne może upośledzić zmysł słuchu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie ze słuchawek nausznych albo głośników. Należy również pamiętać o tym, aby muzyka nie grała zbyt głośno.

8. Palenie papierosówDym tytoniowy niekorzystnie wpływa na cerę, która na skutek działania substancji smolistych staje się szara, zmęczona i pozbawiona blasku. Poza tym, u palaczy zdecydowanie szybciej postępują procesy starzenia. Zwiększone jest również ryzyko zapadalności na nowotwór płuc. Metod umożliwiających rzucenie palenia jest wiele. Należą do nich gumy i plastry nikotynowe, akupunktura czy stymulacja prądem. Oczywiście niezbędna w tym przypadku jest również silna wola.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Palenie papierosów
Dym tytoniowy niekorzystnie wpływa na cerę, która na skutek działania substancji smolistych staje się szara, zmęczona i pozbawiona blasku. Poza tym, u palaczy zdecydowanie szybciej postępują procesy starzenia. Zwiększone jest również ryzyko zapadalności na nowotwór płuc. Metod umożliwiających rzucenie palenia jest wiele. Należą do nich gumy i plastry nikotynowe, akupunktura czy stymulacja prądem. Oczywiście niezbędna w tym przypadku jest również silna wola.

7. Obgryzanie paznokciObgryzanie paznokci to niekorzystny nawyk powstający na tle nerwowym. Warto wiedzieć, że ten tik nerwowy nie tylko często prowadzi do powstawania drobnych ran w obrębie skóry palców, ale również niszczy szkliwo zębów. Istnieje wiele różnych sposobów na obgryzanie paznokci. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnego lakieru do paznokci, który nadaje płytce gorzki smak i powoduje dyskomfort w ustach. Drugi z nich polega na nałożeniu żelu lub akrylu na paznokcie, który je utwardza i uniemożliwia ich obgryzanie.
Zdjęcie autorstwa mydear430 / CC BY

7. Obgryzanie paznokci
Obgryzanie paznokci to niekorzystny nawyk powstający na tle nerwowym. Warto wiedzieć, że ten tik nerwowy nie tylko często prowadzi do powstawania drobnych ran w obrębie skóry palców, ale również niszczy szkliwo zębów. Istnieje wiele różnych sposobów na obgryzanie paznokci. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnego lakieru do paznokci, który nadaje płytce gorzki smak i powoduje dyskomfort w ustach. Drugi z nich polega na nałożeniu żelu lub akrylu na paznokcie, który je utwardza i uniemożliwia ich obgryzanie.

6. ZakupoholizmWiele kobiet jest uzależnionych od częstych zakupów i wydawania na nie sporego majątku. Nawet wówczas, gdy dysponują głównie kartą kredytową, a nie rzeczywistymi środkami pieniężnymi. To znacząco pogarsza sytuację materialną. Eliminacja tego uzależnienia wcale nie jest prosta. Pomocne w tym przypadku może się okazać noszenie w portfelu odliczonej na zakupy gotówki. Dzięki temu wydajemy mniej pieniędzy na ubraniowe zachcianki.
Zdjęcie autorstwa Andi_Graf / CC BY

6. Zakupoholizm
Wiele kobiet jest uzależnionych od częstych zakupów i wydawania na nie sporego majątku. Nawet wówczas, gdy dysponują głównie kartą kredytową, a nie rzeczywistymi środkami pieniężnymi. To znacząco pogarsza sytuację materialną. Eliminacja tego uzależnienia wcale nie jest prosta. Pomocne w tym przypadku może się okazać noszenie w portfelu odliczonej na zakupy gotówki. Dzięki temu wydajemy mniej pieniędzy na ubraniowe zachcianki.

5. Nadmierne spożywanie cukruNiemal każdy miewa w ciągu tygodnia napady silnego łaknienia na zjedzenie czegoś słodkiego, np. batona lub czekolady. Często ma to związek ze stresem, w czasie którego podnosi się we krwi poziom kortyzolu, hormonu zwiększającego apetyt na słodkie rzeczy. Poza tym, często po spożyciu czegoś słodkiego wydzielane są w organizmie hormony szczęścia – endorfiny, które odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować z obecności cukru w diecie. Warto jednak zastąpić niezdrowy cukier prosty cukrami pochodzenia naturalnego, np. tymi znajdującymi się w warzywach, owocach, miodzie czy stewii.
Zdjęcie autorstwa vsmarketinges / CC BY

5. Nadmierne spożywanie cukru
Niemal każdy miewa w ciągu tygodnia napady silnego łaknienia na zjedzenie czegoś słodkiego, np. batona lub czekolady. Często ma to związek ze stresem, w czasie którego podnosi się we krwi poziom kortyzolu, hormonu zwiększającego apetyt na słodkie rzeczy. Poza tym, często po spożyciu czegoś słodkiego wydzielane są w organizmie hormony szczęścia – endorfiny, które odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować z obecności cukru w diecie. Warto jednak zastąpić niezdrowy cukier prosty cukrami pochodzenia naturalnego, np. tymi znajdującymi się w warzywach, owocach, miodzie czy stewii.

4. Skubanie twarzyWiele osób na tle nerwowym często skubie i rozdrapuje różnorodne zmiany skórne, takie jak grudki i krostki. To z kolei może skutkować pojawieniem się trądziku neuropatycznego. Bardzo często w tym przypadku konieczne jest zastosowanie leczenia miejscowego w połączeniu z terapią psychiatryczną.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Skubanie twarzy
Wiele osób na tle nerwowym często skubie i rozdrapuje różnorodne zmiany skórne, takie jak grudki i krostki. To z kolei może skutkować pojawieniem się trądziku neuropatycznego. Bardzo często w tym przypadku konieczne jest zastosowanie leczenia miejscowego w połączeniu z terapią psychiatryczną.

3. Wyciskanie krostekBardzo często wyciskamy pojawiające się na skórze twarzy drobne krostki albo zaskórniki. To z kolei prowadzi do nasilenia stanów zapalnych, a nawet powstania nieestetycznych blizn. Poza tym, nadmierne wyciskanie niedoskonałości skóry może doprowadzić w przyszłości do deformacji porów, które stają się mocno rozszerzone i bardziej widoczne.

3. Wyciskanie krostek
Bardzo często wyciskamy pojawiające się na skórze twarzy drobne krostki albo zaskórniki. To z kolei prowadzi do nasilenia stanów zapalnych, a nawet powstania nieestetycznych blizn. Poza tym, nadmierne wyciskanie niedoskonałości skóry może doprowadzić w przyszłości do deformacji porów, które stają się mocno rozszerzone i bardziej widoczne.

2. Nadmierne spożywanie kawyJedna filiżanka czarnej kawy o poranku pobudza pracę mózgu i zwiększa sprawność psychiczną oraz fizyczną organizmu. Niestety nie dotyczy to kawy z dodatkiem mleka. Warto wiedzieć, że nadmierne spożywanie tego napoju energetycznego może doprowadzić do nadciśnienia, zaburzenia koncentracji oraz snu. Z tego względu warto ograniczyć spożywanie kawy do jednej szklanki w ciągu dnia.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Nadmierne spożywanie kawy
Jedna filiżanka czarnej kawy o poranku pobudza pracę mózgu i zwiększa sprawność psychiczną oraz fizyczną organizmu. Niestety nie dotyczy to kawy z dodatkiem mleka. Warto wiedzieć, że nadmierne spożywanie tego napoju energetycznego może doprowadzić do nadciśnienia, zaburzenia koncentracji oraz snu. Z tego względu warto ograniczyć spożywanie kawy do jednej szklanki w ciągu dnia.

1. Porównywanie siebie do innychBardzo często obniżamy poczucie własnej wartości poprzez porównywanie się do innych, perfekcyjnych naszym zdaniem ludzi. Zamiast tego lepiej skoncentrować się na własnych zaletach i budować pozytywny wizerunek samego siebie.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Porównywanie siebie do innych
Bardzo często obniżamy poczucie własnej wartości poprzez porównywanie się do innych, perfekcyjnych naszym zdaniem ludzi. Zamiast tego lepiej skoncentrować się na własnych zaletach i budować pozytywny wizerunek samego siebie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak rozpoznać nerwicę? Zimą dbaj o stopy i dłonie Przetrwać jesień... Zmarszczki na szyi Ciągłe zmęczenie Nie zmarnuj wakacji! Skorzystaj z probiotyków! Tłuszcze nienasycone 8 obrzydliwych rzeczy, których spożywania nie jesteś świadomy Tłuszcze, które warto dodać do sałatki Jak zaradzić na cienie i opuchniętą skórę pod oczami, przedwczesne zmarszki... Zapalenie zatok Pokrzywka alergiczna