Jedz imbir na zdrowie

10. Imbir – nie tylko przyprawaImbir ma pikantny aromat i gości w kuchni na świecie dość często. Imbir jednak był używany przez tysiące lat jako lek na wiele bolączek, ze względu na jego terapeutyczne i zapobiegawcze właściwości: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwymiotne i przeciwutleniające. Ma on również właściwości przeciwrakowe, ponieważ jest antyoksydantem, ma zdolność wywołania apoptozy komórki i hamowania pewnych białek. Alergicy także mogą skorzystać z jego wpływu na hamowanie reakcji alergicznych. Oto więcej korzyści dla zdrowia płynących z imbiru.
Zdjęcie imbiru / Shutterstock

10. Imbir – nie tylko przyprawa
Imbir ma pikantny aromat i gości w kuchni na świecie dość często. Imbir jednak był używany przez tysiące lat jako lek na wiele bolączek, ze względu na jego terapeutyczne i zapobiegawcze właściwości: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwwymiotne i przeciwutleniające. Ma on również właściwości przeciwrakowe, ponieważ jest antyoksydantem, ma zdolność wywołania apoptozy komórki i hamowania pewnych białek. Alergicy także mogą skorzystać z jego wpływu na hamowanie reakcji alergicznych. Oto więcej korzyści dla zdrowia płynących z imbiru.

9. Problemy z oddychaniemAntyhistaminowe właściwości imbiru pomagają leczyć alergię. Można go stosować na kaszel i bolące gardło powiązane z przeziębieniem. Łyżeczka imbiru z miodem efektywnie działa przeciw bólowi gardła, natomiast herbata z dodatkiem imbiru pomaga na zatkany nos.
Zdjęcie autorstwa Unsplash / CC BY

9. Problemy z oddychaniem
Antyhistaminowe właściwości imbiru pomagają leczyć alergię. Można go stosować na kaszel i bolące gardło powiązane z przeziębieniem. Łyżeczka imbiru z miodem efektywnie działa przeciw bólowi gardła, natomiast herbata z dodatkiem imbiru pomaga na zatkany nos.

8. Mdłości i wymiotyŻucie świeżego imbiru złagodzi mdłości i wymioty. Według badań, imbir leczy mdłości po operacjach, świetnie sprawdza się też w przypadku kobiet w ciąży, choroby morskiej lub mdłości po chemioterapii.
Zdjęcie imbiru / Shutterstock

8. Mdłości i wymioty
Żucie świeżego imbiru złagodzi mdłości i wymioty. Według badań, imbir leczy mdłości po operacjach, świetnie sprawdza się też w przypadku kobiet w ciąży, choroby morskiej lub mdłości po chemioterapii.

7. Coś dla niejadkówAby poradzić coś na brak apetytu, zjedz trochę świeżego imbiru przed posiłkiem. Imbir wzmaga apetyt oraz wspomaga trawienie.
Zdjęcie autorstwa slgckgc / CC BY

7. Coś dla niejadków
Aby poradzić coś na brak apetytu, zjedz trochę świeżego imbiru przed posiłkiem. Imbir wzmaga apetyt oraz wspomaga trawienie.

6. Lepsze trawienieJesteś po dużym obiedzie? Zjedz imbir. Pomaga on wchłaniać składniki odżywcze i wspomaga trawienie. Imbir chroni też żołądek przed wrzodami, wspomagając wydzielanie się śluzu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Lepsze trawienie
Jesteś po dużym obiedzie? Zjedz imbir. Pomaga on wchłaniać składniki odżywcze i wspomaga trawienie. Imbir chroni też żołądek przed wrzodami, wspomagając wydzielanie się śluzu.

5. Dobry na wzdęciaImbir dobrze nadaje się na problemy z żołądkiem. Jego właściwości wiatropędne łagodzą wzdęcia.
Zdjęcie autorstwa Will Foster / CC BY

5. Dobry na wzdęcia
Imbir dobrze nadaje się na problemy z żołądkiem. Jego właściwości wiatropędne łagodzą wzdęcia.

4. Ból miesiączkowyImbir spożywany na początku miesiączki może złagodzić objawy bólu menstrualnego w przypadku niektórych kobiet.

4. Ból miesiączkowy
Imbir spożywany na początku miesiączki może złagodzić objawy bólu menstrualnego w przypadku niektórych kobiet.

3. Ból głowyNakładanie rozcieńczonej pasty z imbiru na czoło może pomóc na ból głowy związany z migreną. Imbir może hamować syntezę prostaglandyn, przez co łagodzi ból i zapalenie naczyń krwionośnych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Ból głowy
Nakładanie rozcieńczonej pasty z imbiru na czoło może pomóc na ból głowy związany z migreną. Imbir może hamować syntezę prostaglandyn, przez co łagodzi ból i zapalenie naczyń krwionośnych.

2. Zapalenie stawówDziałanie przeciwzapalne może zmniejszyć ból wywołany zapaleniem stawów u niektórych osób. Aby wspomóc działanie przeciwbólowe, dodaj nieco olejku z imbiru do kąpieli.
Zdjęcie autorstwa Tegula / CC BY

2. Zapalenie stawów
Działanie przeciwzapalne może zmniejszyć ból wywołany zapaleniem stawów u niektórych osób. Aby wspomóc działanie przeciwbólowe, dodaj nieco olejku z imbiru do kąpieli.

1. RakKorzeń imbiru zawiera dużą dawkę antyoksydantów. Może on wywoływać apoptozę (śmierć komórki) oraz hamować niektóre proteiny. Według badań może on w związku z tym być potężną bronią w walce z rakiem.
Zdjęcie imbiru / Shutterstock

1. Rak
Korzeń imbiru zawiera dużą dawkę antyoksydantów. Może on wywoływać apoptozę (śmierć komórki) oraz hamować niektóre proteiny. Według badań może on w związku z tym być potężną bronią w walce z rakiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Zespół rozluźnienia pochwy Problem tysięcy Polek, który łatwo pokonać Co modne w karnawale? Rozświetlone oko, ponętne usta Powiedz NIE zimowej depresji Mocne rzęsy Cała prawda o aparatach ortodontycznych Sport dla każdego Zdrowy tran 12 sposobów na odchudzanie bez diety Zimowe zmagania Jak uchronić się przed efektem jo-jo? Jaka dieta przy biegunce? Cynk - pierwiastek niezbędny dla zdrowej skóry

Popularne w tym tygodniu:

Fakty i mity na temat zdrowego jedzenia. Co jeść, a czego unikać na co dzień? Nadżerka - czy rzeczywiście występuje tak często i jak ją prawidłowo leczyć? Joga dla początkujących do ćwiczenia w domu. Od czego zacząć? Jak zacząć bieganie? Praktyczne wskazówki dotyczące pierwszych treningów Jakie są rodzaje nakładek na zęby? Poznaj zastosowanie i zalety licówek