10 kwiatów, które możesz zjeść

10. Kwiat cukiniiJasnożółte kwiaty cukinii można często spotkać w lecie. Mają one delikatny i nieco słodkawy smak. Klasycznym sposobem na podanie kwiatów cukinii jest nadziewanie ich risotto lub serem i smażenie na głębokim tłuszczu, aż będą chrupiące.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

10. Kwiat cukinii
Jasnożółte kwiaty cukinii można często spotkać w lecie. Mają one delikatny i nieco słodkawy smak. Klasycznym sposobem na podanie kwiatów cukinii jest nadziewanie ich risotto lub serem i smażenie na głębokim tłuszczu, aż będą chrupiące.

9. Tulbagia fioletowaKwiaty i liście tej pięknej purpurowej rośliny są pyszne i lekko czosnkowe, przez co idealnie pasują do sałatek.
Zdjęcie autorstwa Oyoyoy / CC BY

9. Tulbagia fioletowa
Kwiaty i liście tej pięknej purpurowej rośliny są pyszne i lekko czosnkowe, przez co idealnie pasują do sałatek.

8. Ogórecznik lekarskiKwiaty i liście tej niebieskiej rośliny smakują nieco jak ogórek. Możesz śmiało dodawać je do sałatek, zup, a nawet napojów.
Zdjęcie autorstwa Sonja Schlosser / CC BY

8. Ogórecznik lekarski
Kwiaty i liście tej niebieskiej rośliny smakują nieco jak ogórek. Możesz śmiało dodawać je do sałatek, zup, a nawet napojów.

7. LiliowiecLiliowce smakują jak połączenie słodkiej sałaty i zielonej fasolki szparagowej i są nieco pieprzne jak soczysta rzodkiewka. Można je jeść na surowo, w sałatkach lub panierowane.
Zdjęcie autorstwa Manfred Heyde / CC BY

7. Liliowiec
Liliowce smakują jak połączenie słodkiej sałaty i zielonej fasolki szparagowej i są nieco pieprzne jak soczysta rzodkiewka. Można je jeść na surowo, w sałatkach lub panierowane.

6. NasturcjaLiście i kwiaty tej rośliny dodają nieco pieprznego posmaku sałatce, podobnie jak rukiew wodna. Są również przyjemne dla oka, gdyż mają jaskrawy kolor.
Zdjęcie autorstwa gabrielemlink / CC BY

6. Nasturcja
Liście i kwiaty tej rośliny dodają nieco pieprznego posmaku sałatce, podobnie jak rukiew wodna. Są również przyjemne dla oka, gdyż mają jaskrawy kolor.

5. Fiołek ogrodowyFiołki są jednymi z najbardziej popularnych jadalnych kwiatów. Ich słodki smak idealnie nadaje się na dekorację tortu. Warto również dodawać je do sałatek.
Zdjęcie autorstwa AnnaER / CC BY

5. Fiołek ogrodowy
Fiołki są jednymi z najbardziej popularnych jadalnych kwiatów. Ich słodki smak idealnie nadaje się na dekorację tortu. Warto również dodawać je do sałatek.

4. Dziki bezDziki bez najczęściej stosowany jest do napojów, jego smak warto również wykorzystać do zrobienia syropu, dżemu i sorbetu.
Zdjęcie autorstwa Radomil / CC BY

4. Dziki bez
Dziki bez najczęściej stosowany jest do napojów, jego smak warto również wykorzystać do zrobienia syropu, dżemu i sorbetu.

3. HibiskusHibiskus znany jest kuchniom całego świata. Herbata z hibiskusa popularna jest w wielu krajach, np. w Egipcie czy Brazylii. W Meksyku można z łatwością znaleźć suszone kwiaty hibiskusa. Dodanie hibiskusa do koktajlu nada mu ciekawy smak.
Zdjęcie autorstwa Josch13 / CC BY

3. Hibiskus
Hibiskus znany jest kuchniom całego świata. Herbata z hibiskusa popularna jest w wielu krajach, np. w Egipcie czy Brazylii. W Meksyku można z łatwością znaleźć suszone kwiaty hibiskusa. Dodanie hibiskusa do koktajlu nada mu ciekawy smak.

2. LawendaKwiaty lawendy powszechnie używane są jako dodatek do miodu, ciast i herbat. Łączy się je również z serem oraz stosuje jako dekoracje jedzenia.
Zdjęcie autorstwa Antranias / CC BY

2. Lawenda
Kwiaty lawendy powszechnie używane są jako dodatek do miodu, ciast i herbat. Łączy się je również z serem oraz stosuje jako dekoracje jedzenia.

1. RóżaPłatki róż mają delikatny słodki smak. Używa się ich powszechnie do nadania smaku herbacie, deserom oraz dżemom.
Zdjęcie autorstwa LoggaWiggler / CC BY

1. Róża
Płatki róż mają delikatny słodki smak. Używa się ich powszechnie do nadania smaku herbacie, deserom oraz dżemom.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

W Polsce za często usuwa się kobietom macicę? Mezoterapia, czyli sposób na łysienie Wzmacniaj układ odpornościowy Czy moja córka będzie mogła urodzić dziecko? Kawa dobra nie tylko dla relaksu Dyskretnie i bez twojej zgody mąż sprawdzi czy jest biologicznym tatusiem dziecka Niekonwencjonalny sposób zamawiania fast foodów Cała prawda o wybielaniu zębów Sporty ekstremalne Jesienny keep fit Makijaż wiosenny Zdrowe objadanie