Jedzenie, które wprawi cię w dobry nastrój

10. Łosoś atlantyckiŁosoś atlantycki jest jednym z najlepszych źródeł jednonienasyconych kwasów tłuszczowych DHA i EPA – 200 gramów tej ryby zapewni dzienną zalecaną dawkę tych podstawowych składników. Tłuszcze zawarte w łososiu wspomagają hormony, które odpowiedzialne są za nastrój.
Zdjęcie autorstwa Alpha / CC BY

10. Łosoś atlantycki
Łosoś atlantycki jest jednym z najlepszych źródeł jednonienasyconych kwasów tłuszczowych DHA i EPA – 200 gramów tej ryby zapewni dzienną zalecaną dawkę tych podstawowych składników. Tłuszcze zawarte w łososiu wspomagają hormony, które odpowiedzialne są za nastrój.

9. Orzechy włoskieTo orzechy najbogatsze w ważne tłuszcze, które wspomagają zdrowie komórek – tylko 10 orzechów dziennie zoptymalizuje skład ściany komórkowej oraz obniży poziom cholesterolu, co z kolei pozytywnie wpłynie na krążenie krwi w ciele.
Zdjęcie autorstwa Ioan Sameli / CC BY

9. Orzechy włoskie
To orzechy najbogatsze w ważne tłuszcze, które wspomagają zdrowie komórek – tylko 10 orzechów dziennie zoptymalizuje skład ściany komórkowej oraz obniży poziom cholesterolu, co z kolei pozytywnie wpłynie na krążenie krwi w ciele.

8. JajkaJajka to dobre źródło choliny, która ma wiele funkcji, m.in. optymalizuje funkcje błony komórkowej oraz neuroprzekaźniki, co – według ekspertów – wiąże się z poziomem energii oraz nastrojem.
Zdjęcie autorstwa John Loo / CC BY

8. Jajka
Jajka to dobre źródło choliny, która ma wiele funkcji, m.in. optymalizuje funkcje błony komórkowej oraz neuroprzekaźniki, co – według ekspertów – wiąże się z poziomem energii oraz nastrojem.

7. Pełnoziarnisty chlebWybierając węglowodany, które mają niski wskaźnik glikemiczny, możemy regulować stężenie glukozy we krwi, co z kolei utrzymuje odpowiedni poziom energii i wpływa pozytywnie na nastrój.
Zdjęcie autorstwa flomo001 / CC BY

7. Pełnoziarnisty chleb
Wybierając węglowodany, które mają niski wskaźnik glikemiczny, możemy regulować stężenie glukozy we krwi, co z kolei utrzymuje odpowiedni poziom energii i wpływa pozytywnie na nastrój.

6. Czerwone mięsoJedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia u kobiet w wieku 24-35 lat jest niedobór żelaza. W czerwonym mięsie znajduje się go dużo, należy więc je jeść 3-4 razy tygodniowo w małych porcjach, aby uzyskać żelazo potrzebne dla optymalnej produkcji energii.
Zdjęcie autorstwa Ronald Sarayudej / CC BY

6. Czerwone mięso
Jedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia u kobiet w wieku 24-35 lat jest niedobór żelaza. W czerwonym mięsie znajduje się go dużo, należy więc je jeść 3-4 razy tygodniowo w małych porcjach, aby uzyskać żelazo potrzebne dla optymalnej produkcji energii.

5. Zielona herbataRegularne picie zielonej herbaty pomoże regulować poziom glukozy we krwi. Co więcej, sprawi, że organizm będzie nawodniony, czujny i pozwoli hamować ochotę na coś słodkiego po posiłku.
Zdjęcie autorstwa Selena N. B. H. / CC BY

5. Zielona herbata
Regularne picie zielonej herbaty pomoże regulować poziom glukozy we krwi. Co więcej, sprawi, że organizm będzie nawodniony, czujny i pozwoli hamować ochotę na coś słodkiego po posiłku.

4. Gorzka czekoladaWszyscy wiedzą, że czekolada polepsza samopoczucie – gorzka czekolada ma wysoką zawartość kakao, co oznacza, że zawiera duże dawki antyoksydantów i fitochemikaliów, które pozytywnie wpływają na zdrowie.
Zdjęcie autorstwa Tim Sackton / CC BY

4. Gorzka czekolada
Wszyscy wiedzą, że czekolada polepsza samopoczucie – gorzka czekolada ma wysoką zawartość kakao, co oznacza, że zawiera duże dawki antyoksydantów i fitochemikaliów, które pozytywnie wpływają na zdrowie.

3. KawaPoczątek dnia z kawą to dla wielu osób poranny rytuał, gdyż kawa sprawia, że mózg i ciało budzą się do działania. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem dziennie to połączenie węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, które dostarczają energii, oraz przypływ kofeiny.
Zdjęcie autorstwa Nickay3111 / CC BY

3. Kawa
Początek dnia z kawą to dla wielu osób poranny rytuał, gdyż kawa sprawia, że mózg i ciało budzą się do działania. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem dziennie to połączenie węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, które dostarczają energii, oraz przypływ kofeiny.

2. WodorostyWodorosty to jedne z najbogatszych źródeł jodyny – minerału, który konieczny jest dla optymalnej pracy tarczycy i metabolizmu. Obie te funkcje ważne są dla utrzymania energii i dobrego nastroju.
Zdjęcie autorstwa HotelMonacoMuenchen / CC BY

2. Wodorosty
Wodorosty to jedne z najbogatszych źródeł jodyny – minerału, który konieczny jest dla optymalnej pracy tarczycy i metabolizmu. Obie te funkcje ważne są dla utrzymania energii i dobrego nastroju.

1. Rośliny strączkoweFasola, czy to czerwona kidney czy soja, dostarcza powolnie trawionych węglowodanów, które pozwalają regulować serotoninę – neuroprzekaźnik poprawiający nastrój.
Zdjęcie autorstwa cookbookman17 / CC BY

1. Rośliny strączkowe
Fasola, czy to czerwona kidney czy soja, dostarcza powolnie trawionych węglowodanów, które pozwalają regulować serotoninę – neuroprzekaźnik poprawiający nastrój.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Zero tolerancji dla konserwantów O prostowaniu zębów bez cenzury Herbatki odchudzające Kolonoskopia - przygotowanie do badania Nadwrażliwość zębów Zatrucia pokarmowe Jestem za chuda! Jak to zmienić? List do dietetyka Poznaj nieznane dotąd właściwości zdrowotne zielonego ogórka Łzy kobiecie, łzy męskie Jak stosować kosmetyki? Jak pokonać senność? Inwestycja w ciało – czy drożej znaczy lepiej?