Jedzenie, które wprawi cię w dobry nastrój

10. Łosoś atlantyckiŁosoś atlantycki jest jednym z najlepszych źródeł jednonienasyconych kwasów tłuszczowych DHA i EPA – 200 gramów tej ryby zapewni dzienną zalecaną dawkę tych podstawowych składników. Tłuszcze zawarte w łososiu wspomagają hormony, które odpowiedzialne są za nastrój.
Zdjęcie autorstwa Alpha / CC BY

10. Łosoś atlantycki
Łosoś atlantycki jest jednym z najlepszych źródeł jednonienasyconych kwasów tłuszczowych DHA i EPA – 200 gramów tej ryby zapewni dzienną zalecaną dawkę tych podstawowych składników. Tłuszcze zawarte w łososiu wspomagają hormony, które odpowiedzialne są za nastrój.

9. Orzechy włoskieTo orzechy najbogatsze w ważne tłuszcze, które wspomagają zdrowie komórek – tylko 10 orzechów dziennie zoptymalizuje skład ściany komórkowej oraz obniży poziom cholesterolu, co z kolei pozytywnie wpłynie na krążenie krwi w ciele.
Zdjęcie autorstwa Ioan Sameli / CC BY

9. Orzechy włoskie
To orzechy najbogatsze w ważne tłuszcze, które wspomagają zdrowie komórek – tylko 10 orzechów dziennie zoptymalizuje skład ściany komórkowej oraz obniży poziom cholesterolu, co z kolei pozytywnie wpłynie na krążenie krwi w ciele.

8. JajkaJajka to dobre źródło choliny, która ma wiele funkcji, m.in. optymalizuje funkcje błony komórkowej oraz neuroprzekaźniki, co – według ekspertów – wiąże się z poziomem energii oraz nastrojem.
Zdjęcie autorstwa John Loo / CC BY

8. Jajka
Jajka to dobre źródło choliny, która ma wiele funkcji, m.in. optymalizuje funkcje błony komórkowej oraz neuroprzekaźniki, co – według ekspertów – wiąże się z poziomem energii oraz nastrojem.

7. Pełnoziarnisty chlebWybierając węglowodany, które mają niski wskaźnik glikemiczny, możemy regulować stężenie glukozy we krwi, co z kolei utrzymuje odpowiedni poziom energii i wpływa pozytywnie na nastrój.
Zdjęcie autorstwa flomo001 / CC BY

7. Pełnoziarnisty chleb
Wybierając węglowodany, które mają niski wskaźnik glikemiczny, możemy regulować stężenie glukozy we krwi, co z kolei utrzymuje odpowiedni poziom energii i wpływa pozytywnie na nastrój.

6. Czerwone mięsoJedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia u kobiet w wieku 24-35 lat jest niedobór żelaza. W czerwonym mięsie znajduje się go dużo, należy więc je jeść 3-4 razy tygodniowo w małych porcjach, aby uzyskać żelazo potrzebne dla optymalnej produkcji energii.
Zdjęcie autorstwa Ronald Sarayudej / CC BY

6. Czerwone mięso
Jedną z najczęstszych przyczyn zmęczenia u kobiet w wieku 24-35 lat jest niedobór żelaza. W czerwonym mięsie znajduje się go dużo, należy więc je jeść 3-4 razy tygodniowo w małych porcjach, aby uzyskać żelazo potrzebne dla optymalnej produkcji energii.

5. Zielona herbataRegularne picie zielonej herbaty pomoże regulować poziom glukozy we krwi. Co więcej, sprawi, że organizm będzie nawodniony, czujny i pozwoli hamować ochotę na coś słodkiego po posiłku.
Zdjęcie autorstwa Selena N. B. H. / CC BY

5. Zielona herbata
Regularne picie zielonej herbaty pomoże regulować poziom glukozy we krwi. Co więcej, sprawi, że organizm będzie nawodniony, czujny i pozwoli hamować ochotę na coś słodkiego po posiłku.

4. Gorzka czekoladaWszyscy wiedzą, że czekolada polepsza samopoczucie – gorzka czekolada ma wysoką zawartość kakao, co oznacza, że zawiera duże dawki antyoksydantów i fitochemikaliów, które pozytywnie wpływają na zdrowie.
Zdjęcie autorstwa Tim Sackton / CC BY

4. Gorzka czekolada
Wszyscy wiedzą, że czekolada polepsza samopoczucie – gorzka czekolada ma wysoką zawartość kakao, co oznacza, że zawiera duże dawki antyoksydantów i fitochemikaliów, które pozytywnie wpływają na zdrowie.

3. KawaPoczątek dnia z kawą to dla wielu osób poranny rytuał, gdyż kawa sprawia, że mózg i ciało budzą się do działania. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem dziennie to połączenie węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, które dostarczają energii, oraz przypływ kofeiny.
Zdjęcie autorstwa Nickay3111 / CC BY

3. Kawa
Początek dnia z kawą to dla wielu osób poranny rytuał, gdyż kawa sprawia, że mózg i ciało budzą się do działania. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem dziennie to połączenie węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, które dostarczają energii, oraz przypływ kofeiny.

2. WodorostyWodorosty to jedne z najbogatszych źródeł jodyny – minerału, który konieczny jest dla optymalnej pracy tarczycy i metabolizmu. Obie te funkcje ważne są dla utrzymania energii i dobrego nastroju.
Zdjęcie autorstwa HotelMonacoMuenchen / CC BY

2. Wodorosty
Wodorosty to jedne z najbogatszych źródeł jodyny – minerału, który konieczny jest dla optymalnej pracy tarczycy i metabolizmu. Obie te funkcje ważne są dla utrzymania energii i dobrego nastroju.

1. Rośliny strączkoweFasola, czy to czerwona kidney czy soja, dostarcza powolnie trawionych węglowodanów, które pozwalają regulować serotoninę – neuroprzekaźnik poprawiający nastrój.
Zdjęcie autorstwa cookbookman17 / CC BY

1. Rośliny strączkowe
Fasola, czy to czerwona kidney czy soja, dostarcza powolnie trawionych węglowodanów, które pozwalają regulować serotoninę – neuroprzekaźnik poprawiający nastrój.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Ziołowe kuracje na pajączki Mięśniaki a płodność kobiety Zadbaj o higienę intymną! Weź udział w akcji testowania żelu Tańcz! Taniec uzdrawia ciało i duszę Niezwykła siła sugestii Jak wyszczuplić uda? Polacy rekordowo aktywni w walce z nikotynizmem Bladość skóry Veno TERAPIA – na bolące i opuchnięte nogi Wyższe IQ twojego dziecka Pogoń za przyjemnością kieruje większością naszych decyzji Osoby cierpiące na bezsenność powinny unikać łóżka