Mydło wraca do łask
MAGDALENA TRAWIŃSKA • dawno temuTwoja skóra bardzo długo może tryskać świeżością i młodzieńczą witalnością, jeśli jej w tym pomożesz. Tempo starzenia się skóry nie zależy wyłącznie od genów, ale także od sposobu codziennej pielęgnacji. Pierwszym krokiem do zatrzymania na dłużej młodego wyglądu jest prawidłowe mycie twarzy i poprawnie wykonany demakijaż. Ostatnio obok mleczka, śmietanki, żelu i toniku coraz bardziej popularne staje się mydło.
Zwykłe mydła nie nadają się do mycia twarzy ani nawet do częstego mycia rąk – bo powodują łuszczenie się naskórka. Dlatego lekarze, kosmetyczki i inne osoby, których praca wymaga szczególnej higieny rąk, używają delikatnych mydeł. Jest w czym wybierać. Na rynku pojawiają się mydła o fantazyjnych kształtach i rozmaitych zapachach. Różnią się od dawnych szarych mydeł również tym, że nie uczulają, nie przesuszają skóry, ale dokładnie zmywają makijaż, walczą z zanieczyszczeniami i pojawiającymi się zaskórnikami, pozostawiając twarz czystą i świeżą.
Dobierz mydło do swojej cery:
Jeśli masz cerę normalną – do demakijażu potrzebujesz żelu lub mleczka. Wystarczy, że rozprowadzisz je na twarzy i spłuczesz ciepłą wodą. Odblokujesz pory i usuniesz zanieczyszczenia, również myjąc twarz mydłem, ale nie zwykłym, tylko delikatnym, które doskonale nawilża, oczyszcza, chroni przed przesuszaniem i spowalnia zanieczyszczanie się skóry. Dzięki mydłu utrzymasz skórę w lepszej kondycji.
Jeżeli masz skórę mieszaną – najlepszym preparatem do demakijażu będzie mleczko, które musisz zmyć wodą. Do mycia doskonałe są także łagodne mydła syntetyczne lub glicerynowe, bo w przeciwieństwie do toaletowych lub alkalicznych są wzbogacone o składniki nawilżające i dlatego nie wysuszają skóry.
Jeżeli twoja skóra jest tłusta – powinnaś myć twarz żelem z wyciągiem z drzewa herbacianego. Bakterie i wypryski nie mają szans, także gdy używasz mydła. Najlepsze w tym wypadku będą peelingujące kostki z drobinkami enzymatycznymi. Jest to prosty i niewymagający zbyt dużo czasu sposób na lekkie złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Peelingujące mydła polecane są także młodzieży z problemami trądzikowymi. Na zmiękczonej warstwie naskórka rzadziej tworzą się zaskórniki.
Przy cerze suchej najlepsze będzie stosowanie gęstej śmietanki zawierającej antyutleniacze. Po umyciu twarzy nie powinnaś zapominać o toniku, który nawilża i zmywa pozostałe resztki śmietanki kosmetycznej. Twarz możesz myć również mydłem, ale tylko jeśli używasz przegotowanej lub mineralnej wody. Sucha skóra nie znosi połączenia wody z kranu i mydła, bo staje się napięta. Są jednak kobiety, które nie czują, że ich skóra jest czysta, dopóki nie umyją jej mydłem. Jest na to rada. Wystarczy zastosować mydło przetłuszczone z naturalnym pH. Przy suchej skórze nie powinno się stosować mydła i wody z kranu bezpośrednio na skórę. Ale można położyć na nią warstwę oczyszczającego mleczka, a potem umyć mydłem i spłukać wodą – wtedy uniknie się efektu napiętej skóry.
Stosuj peelingujące mydła do mycia ciała…
Drobinki zawarte w mydle peelingującym masują partie ciała. Najlepiej więc wykonywać peeling okrężnymi ruchami. Takie mydła z powodzeniem zastąpią szorstką powierzchnię gąbki. W bardziej przyjemny sposób wymasują ciało, pobudzą krążenie krwi, a tym samym lepiej dotlenią komórki skóry. Kostka mydła jest bardziej poręczna – doskonale mieści się w dłoni. Peelingujące kąpiele odprężają i łagodzą napięcia psychiczne. Dbając o skórę, możesz więc również zapewnić sobie chwilę relaksu.
…i gdy się odchudzasz.
Kostka peelingująca jest bezwzględnie polecana przy zażywaniu preparatów odchudzających i przy stosowaniu kosmetyków antycellulitowych. Peelling wspomaga działanie tych środków – bo dzięki niemu wklepywane preparaty lepiej się wchłaniają.
Tylko Twoja systematyczność w prawidłowym stosowaniu preparatów do demakijażu da efekt czystej, zdrowej i młodej skóry.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze