10 sposobów na smutek

10. Zastanów się nad strategiamiJak zazwyczaj radzisz sobie ze stresem? Czy przynosi to zamierzony skutek i czujesz się lepiej? Czy te sposoby są zdrowe? Zadawaj te i inne pytania, aby znaleźć najlepsze dla siebie strategie radzenia sobie ze smutkiem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zastanów się nad strategiami
Jak zazwyczaj radzisz sobie ze stresem? Czy przynosi to zamierzony skutek i czujesz się lepiej? Czy te sposoby są zdrowe? Zadawaj te i inne pytania, aby znaleźć najlepsze dla siebie strategie radzenia sobie ze smutkiem.

9. PłaczWedług niektórych ekspertów płacz to naturalny sposób ciała na radzenie sobie ze stresem. Łzy powodują, że hormony stresu ulatniają się wraz z nimi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Płacz
Według niektórych ekspertów płacz to naturalny sposób ciała na radzenie sobie ze stresem. Łzy powodują, że hormony stresu ulatniają się wraz z nimi.

8. Wyrażaj swój smutekCzasami jesteśmy zupełnie oddzieleni od naszych emocji, tak że nie jesteśmy świadomi tego, że doświadczamy smutku. Zapisuj swoje uczucia w dzienniczku, zaczynaj od „Jest mi smutno, kiedy...” czy „Było mi smutno, kiedy...” (w odniesieniu do dzieciństwa). Czytaj odpowiedzi na głos w samotności lub w obecności bliskiej osoby.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Wyrażaj swój smutek
Czasami jesteśmy zupełnie oddzieleni od naszych emocji, tak że nie jesteśmy świadomi tego, że doświadczamy smutku. Zapisuj swoje uczucia w dzienniczku, zaczynaj od „Jest mi smutno, kiedy...” czy „Było mi smutno, kiedy...” (w odniesieniu do dzieciństwa). Czytaj odpowiedzi na głos w samotności lub w obecności bliskiej osoby.

7. Zapisuj uczucia w dziennikuProwadzenie dziennika i wylewanie na jego strony swoich uczuć może mieć oczyszczający wpływ na psychikę. Możesz również napisać wiersz i namalować wokół niego obrazy, które uchwycą odczuwany smutek. Kreatywne projekty bardzo dobrze się w tym wypadku sprawdzają. Później możesz napisać w dzienniku o tym, jak to jest, kiedy smutek umieści się poza sobą.
Zdjęcie autorstwa JamesDeMers / CC BY

7. Zapisuj uczucia w dzienniku
Prowadzenie dziennika i wylewanie na jego strony swoich uczuć może mieć oczyszczający wpływ na psychikę. Możesz również napisać wiersz i namalować wokół niego obrazy, które uchwycą odczuwany smutek. Kreatywne projekty bardzo dobrze się w tym wypadku sprawdzają. Później możesz napisać w dzienniku o tym, jak to jest, kiedy smutek umieści się poza sobą.

6. Okaż sobie wsparcieZnajdź ciche miejsce, połóż prawą dłoń na sercu, a lewą na brzuchu. Następnie łagodnie wypowiedz te słowa: „ możesz na mnie liczyć, przejmuję się twoim cierpieniem”.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock 

6. Okaż sobie wsparcie
Znajdź ciche miejsce, połóż prawą dłoń na sercu, a lewą na brzuchu. Następnie łagodnie wypowiedz te słowa: „[Twoje imię] możesz na mnie liczyć, przejmuję się twoim cierpieniem”.

5. Porozmawiaj z bliską osobąDzielenie się uczuciami z bliskimi pomaga nie tylko wyrzucić je z siebie, ale może również pomóc nabrać dystansu lub od drugiej strony uzyskać dobre rady, jak rozwiązać dany problem. Poza tym, to świetne uczucie wiedzieć, że ktoś cię wspiera.
Zdjęcie autorstwa John Benson / CC BY

5. Porozmawiaj z bliską osobą
Dzielenie się uczuciami z bliskimi pomaga nie tylko wyrzucić je z siebie, ale może również pomóc nabrać dystansu lub od drugiej strony uzyskać dobre rady, jak rozwiązać dany problem. Poza tym, to świetne uczucie wiedzieć, że ktoś cię wspiera.

4. Idź na spacerAktywność fizyczna sprawia, że w ciele wytwarzają się hormony szczęścia – endorfiny. Przebywanie na zewnątrz również wywoła uczucie wolności, a w otoczeniu drzew i kwiatów człowiek czuje się znacznie lepiej. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, idź do parku lub ogrodu.
Zdjęcie pary / Shutterstock

4. Idź na spacer
Aktywność fizyczna sprawia, że w ciele wytwarzają się hormony szczęścia – endorfiny. Przebywanie na zewnątrz również wywoła uczucie wolności, a w otoczeniu drzew i kwiatów człowiek czuje się znacznie lepiej. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, idź do parku lub ogrodu.

3. Weź prysznic lub kąpielKąpiel lub prysznic to świetny sposób na relaks i chwilowe zapomnienie. Woda działa uspokajająco i odświeżająco – możesz dodać do kąpieli specjalne ziołowe olejki, które mają podobne działanie.
Zdjęcie autorstwa Steven Depolo / CC BY

3. Weź prysznic lub kąpiel
Kąpiel lub prysznic to świetny sposób na relaks i chwilowe zapomnienie. Woda działa uspokajająco i odświeżająco – możesz dodać do kąpieli specjalne ziołowe olejki, które mają podobne działanie.

2. Zastanów się, co cię uspokajaWażne jest, aby mieć różnorodne techniki dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zrób listę rzeczy, które wywołują spokój i daj upust swojemu smutkowi w zdrowy sposób. To może być zawinięcie się w koc i czytanie książki, obejrzenie ulubionej komedii lub głaskanie kota.
Zdjęcie autorstwa will ockenden / CC BY

2. Zastanów się, co cię uspokaja
Ważne jest, aby mieć różnorodne techniki dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zrób listę rzeczy, które wywołują spokój i daj upust swojemu smutkowi w zdrowy sposób. To może być zawinięcie się w koc i czytanie książki, obejrzenie ulubionej komedii lub głaskanie kota.

1. Rozwiązanie problemuPo tym, jak smutek minie, zastanów się, czy możesz rozwiązać sytuację. Jeśli to kłótnia z ukochaną osobą, czy rozmowa będzie rozwiązaniem? Jeśli chodzi o problemy w pracy, co możesz zrobić, aby je naprawić? Ponad wszystko pamiętaj jednak, że po burzy zawsze wychodzi słońce.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Rozwiązanie problemu
Po tym, jak smutek minie, zastanów się, czy możesz rozwiązać sytuację. Jeśli to kłótnia z ukochaną osobą, czy rozmowa będzie rozwiązaniem? Jeśli chodzi o problemy w pracy, co możesz zrobić, aby je naprawić? Ponad wszystko pamiętaj jednak, że po burzy zawsze wychodzi słońce.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jedzenie pełne cukru - unikaj tych produktów! Owoce i warzywa dla diabetyków Trzymaj nerwy na wodzy - pomoże ci w tym glutation Ćwiczenia na grzbiet - scyzoryk Jak pozbyć się wody z organizmu? Poznaj skuteczne i proste metody na walkę z opuchlizną Anoreksja przyszłych mam i jej groźne skutki Siedzący tryb życia równie groźny jak palenie Zabawy andrzejkowe dla dorosłych 5 sekretów młodej skóry Koreanek. Weźmiesz z nich przykład? Masaż tajski - sposób na stres i zmęczone stopy Kinoterapia czyli PSYCHE między kadrami Skąd ten katar?