Schudnij w udach w prosty sposób

10. Polki nie są zadowolone ze swoich ud?Dane statystyczne sugerują, że mniej więcej co piąta kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich ud. Panie twierdzą, że ich uda są zbyt szerokie, zbyt umięśnione albo nagromadzona jest w ich obrębie zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Polki nie są zadowolone ze swoich ud?
Dane statystyczne sugerują, że mniej więcej co piąta kobieta nie jest zadowolona z wyglądu swoich ud. Panie twierdzą, że ich uda są zbyt szerokie, zbyt umięśnione albo nagromadzona jest w ich obrębie zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej.

9. W jaki sposób sprawdzić, co odpowiada za niekorzystny wygląd ud?Wystarczy wykonać prosty test, aby przekonać się, czy obfite uda są wynikiem nadmiaru odłożonej w ich obrębie tkanki tłuszczowej, czy raczej zbyt intensywnych ćwiczeń. Wyprostuj nogę, napnij mięśnie i chwyć fałd skóry. Jeśli zaobserwujesz sporą ilość luźnej tkanki, to znaczy, że w celu wyszczuplenia ud konieczna będzie redukcja wagi oraz wzmocnienie mięśni. Z kolei w momencie, gdy po napięciu mięśni ciężko będzie uchwycić fałd skóry będzie to oznaka zbyt mocno rozbudowanych mięśni.
Zdjęcie uda / Shutterstock

9. W jaki sposób sprawdzić, co odpowiada za niekorzystny wygląd ud?
Wystarczy wykonać prosty test, aby przekonać się, czy obfite uda są wynikiem nadmiaru odłożonej w ich obrębie tkanki tłuszczowej, czy raczej zbyt intensywnych ćwiczeń. Wyprostuj nogę, napnij mięśnie i chwyć fałd skóry. Jeśli zaobserwujesz sporą ilość luźnej tkanki, to znaczy, że w celu wyszczuplenia ud konieczna będzie redukcja wagi oraz wzmocnienie mięśni. Z kolei w momencie, gdy po napięciu mięśni ciężko będzie uchwycić fałd skóry będzie to oznaka zbyt mocno rozbudowanych mięśni.

8. Ogranicz ćwiczenia polegającego na wykonywaniu przysiadówTo ćwiczenie może nie być korzystne, jeśli w obrębie twoich nóg dostrzegalny jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Regularnie wykonywane przysiady wzmocnią mięśnie oraz zwiększą ich objętość. Niestety uda mogą się wtedy wydawać szersze, gdyż na nogach ciągle będzie obecny tłuszczyk. Pracę nad rzeźbą mięśni warto rozpocząć po redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Ogranicz ćwiczenia polegającego na wykonywaniu przysiadów
To ćwiczenie może nie być korzystne, jeśli w obrębie twoich nóg dostrzegalny jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Regularnie wykonywane przysiady wzmocnią mięśnie oraz zwiększą ich objętość. Niestety uda mogą się wtedy wydawać szersze, gdyż na nogach ciągle będzie obecny tłuszczyk. Pracę nad rzeźbą mięśni warto rozpocząć po redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

7. Unikaj zbyt częstego wykonywania wykroków do przoduW trakcie częstego wykonywania ćwiczenia z wykrokiem nogi do przodu, podobnie jak w czasie przysiadów, dochodzi do wzmożonej pracy białych włókien mięśniowych, które mogą się rozrastać.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Unikaj zbyt częstego wykonywania wykroków do przodu
W trakcie częstego wykonywania ćwiczenia z wykrokiem nogi do przodu, podobnie jak w czasie przysiadów, dochodzi do wzmożonej pracy białych włókien mięśniowych, które mogą się rozrastać.

6. Wykonuj ćwiczenia cardioW trakcie ćwiczeń cardio (jazda na rowerze, ćwiczenia na orbitreku, bieganie) dochodzi do wzmożonego spalania tkanki tłuszczowej. To idealny sposób na redukcję obwodów ciała, a tym samym wysmuklenie ciała.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

6. Wykonuj ćwiczenia cardio
W trakcie ćwiczeń cardio (jazda na rowerze, ćwiczenia na orbitreku, bieganie) dochodzi do wzmożonego spalania tkanki tłuszczowej. To idealny sposób na redukcję obwodów ciała, a tym samym wysmuklenie ciała.

5. Kontroluj czas ćwiczeńDługotrwały wysiłek cardio umożliwi redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej bez ryzyka niekontrolowanego rozbudowania mięśni. Jest to związane z tym, że w momencie rozciągniętego w czasie wysiłku fizycznego intensywnie pracują czerwone włókna mięśniowe, które mają bardzo ograniczone możliwości wzrostu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Kontroluj czas ćwiczeń
Długotrwały wysiłek cardio umożliwi redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej bez ryzyka niekontrolowanego rozbudowania mięśni. Jest to związane z tym, że w momencie rozciągniętego w czasie wysiłku fizycznego intensywnie pracują czerwone włókna mięśniowe, które mają bardzo ograniczone możliwości wzrostu.

4. Wzmocnij mięśnieW momencie, gdy zrzucisz zbędne kilogramy, skoncentruj się na wzmacnianiu poszczególnych grup mięśniowych. Dzięki temu twoje nogi zyskają na jędrności oraz ładnej rzeźbie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Wzmocnij mięśnie
W momencie, gdy zrzucisz zbędne kilogramy, skoncentruj się na wzmacnianiu poszczególnych grup mięśniowych. Dzięki temu twoje nogi zyskają na jędrności oraz ładnej rzeźbie.

3. Uzbrój się w cierpliwośćProces znaczącej redukcji tkanki tłuszczowej z okolic ud może trwać wiele miesięcy. To bardzo ważne, aby w międzyczasie nie zniechęcać się i nie rezygnować z aktywności fizycznej oraz racjonalnej diety tylko dlatego, że efekty nie są widoczne od razu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Uzbrój się w cierpliwość
Proces znaczącej redukcji tkanki tłuszczowej z okolic ud może trwać wiele miesięcy. To bardzo ważne, aby w międzyczasie nie zniechęcać się i nie rezygnować z aktywności fizycznej oraz racjonalnej diety tylko dlatego, że efekty nie są widoczne od razu.

2. Wykonuj masażeRegularnie wykonywany masaż nóg może wspomóc redukcję obwodów nóg u osób aktywnych fizycznie, które przestrzegają zasad racjonalnego odżywiania. Można go wykonać w profesjonalnym gabinecie fizjoterapeutycznym lub samodzielnie w warunkach domowych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Wykonuj masaże
Regularnie wykonywany masaż nóg może wspomóc redukcję obwodów nóg u osób aktywnych fizycznie, które przestrzegają zasad racjonalnego odżywiania. Można go wykonać w profesjonalnym gabinecie fizjoterapeutycznym lub samodzielnie w warunkach domowych.

1. Stosuj kosmetyki na bazie kofeinyStosowanie kosmetyków zawierających w składzie wysokie stężenie kofeiny to idealny sposób wspomagania wyszczuplania ciała przy regularnej aktywności fizycznej. Kofeina stymuluje mikrokrążenie, a tym samym usprawnia procesy eliminacji złogów tłuszczowych w organizmie.
Zdjęcie kawy / Shutterstock

1. Stosuj kosmetyki na bazie kofeiny
Stosowanie kosmetyków zawierających w składzie wysokie stężenie kofeiny to idealny sposób wspomagania wyszczuplania ciała przy regularnej aktywności fizycznej. Kofeina stymuluje mikrokrążenie, a tym samym usprawnia procesy eliminacji złogów tłuszczowych w organizmie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Funkcjonowanie społeczne chorych na depresję Dlaczego warto mieć przyjaciół? Najlepsza gra wstępna Piękna po 40. Pięć zasad gwiazd „Plus size” wraca do mody? Nocni pożeracze, anarchiści i czekoladoholicy Strach przed bezpłodnością… Twój kolor oczu mówi o stanie twojego zdrowia więcej niż myślisz! Serial i film na kanale CBS Reality pod patronatem Parenting.pl i abcZdrowie.pl Dieta wysokokaloryczna Popraw swoją kondycję już dziś! Ładna bielizna dodaje pewności siebie