Mężczyźni kochają botoks!
JADWIGA OLCZAK • dawno temuCoraz częściej na młodym atrakcyjnym wyglądzie zależy mężczyznom, którzy w obawie przed zmarszczkami, będącymi oznaką upływającego czasu, decydują się na botoks. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej wykonywany u mężczyzn ma już nawet swoją nazwę wymyśloną przez użytkowników bro-tox.
Coraz częściej na młodym atrakcyjnym wyglądzie zależy mężczyznom,którzy w obawie przed zmarszczkami, będącymi oznaką upływającegoczasu, decydują się na botoks. Zabieg z użyciem toksyny botulinowejwykonywany u mężczyzn ma już nawet swoją nazwę wymyśloną przezużytkowników bro-tox.
Liczba mężczyzn decydujących się na zabiegi w salonach kosmetycznych wostatnich 15 latach wzrosła dwukrotnie. W 2011 roku w StanachZjednoczonych zainteresowanych botoksem panów było aż 300 tysięcy. Wprzeciwieństwie do Amerykanów Polacy jednak nie potrzebują namowy swoichpartnerek do poddania się zabiegowi.
— Dotychczas z zabiegów z użyciem botoksu korzystali mężczyźnigłównie w wieku 40–50 lat, ale coraz częściej zgłaszają się młodsi, już nawet 30-letni. Co ciekawe, niekoniecznie za namową partnerek. Wbrew pozorom niesą to osoby samotne, czyli tzw. single, ale żyjący w związkach, dobrzewykształceni młodzi ludzie, głównie wolnych zawodów. - mówi drJoanna Wójcik, z bielskiego Gabinetu Medycyny Estetycznej Estina, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Skóra panów starzeje się później, niż skóra kobiet, bo około 40. roku życia, aleza to zmarszczki są głębokie i bardziej widoczne, stąd tak dużezainteresowanie botoksem.
Z doświadczeń lekarzy wykonujących tego typu zabiegi wynika, żemężczyźni są bardziej zdecydowani niż kobiety. Ich decyzja jestprzemyślana, a oni konsekwentnie ją realizują.
— Kobiety potrzebujązapewnienia, że profesjonalnie wykonana iniekcja jest w pełnibezpieczna dla zdrowia i bezbolesna, wyłączając ból ukłucia cienkąigłą jak przy szczepieniu. Natomiast mężczyźni na ogół pytają,kiedy po zabiegu będą mogli uprawiać sport i po jakim czasie będzie można powtórzyć podanie botoksu. Już po pierwszym zabiegu chcą ustalić harmonogram kolejnych wizyt, żeby utrzymać uzyskany efekt. Nie interesują ich powikłania, a jedyne, czego chcą uniknąć to sztucznego, nienaturalnegowyglądu. – przekonuje dr Joanna Wójcik.
Twarz amimiczna po zabiegu, czyli tzw. beton to już przeszłość.Dzisiaj wszystkim zależy na naturalności. Aby uzyskać pożądany efekt,lekarz dopasowuje dawkę toksyny botulinowej indywidualnie do każdegopacjenta.
— Widywana często na twarzach celebrytów „opuchlizna” nie jestzwiązana z podaniem botoksu. Może być efektem zastosowania zbyt dużejilości preparatu do wypełnień, najczęściej kwasu hialuronowego. Nie da się takiej krzywdy człowiekowi zrobić botoksem, bo on nie „napycha” tkanek miękkich twarzy, tylko osłabia mięśnie. – przekonuje dr Joanna Wójcik.
W przypadku pojawienia się skutków niepożądanych nie utrzymują sięone zbyt długo, a mężczyźni nie są nimi przerażeni.
— Wzależności od pożądanego kształtu i pozycji brwi u mężczyzn ikobiet, preparat wstrzykuje się w nieco inne punkty twarzy. U obu płciza to efekt utrzymuje się podobnie długo: od czterech miesięcy wokolicach oczu, do sześciu w przypadku czoła, w zależności od miejscapodania i wysokości dawki. – mówi lekarka.
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają jednak jeden cel — wyglądać namłodszych, wypoczętych i zrelaksowanych. Poza tym panom zależy także nazlikwidowaniu ich ponurego wyglądu dzięki wygładzeniu bruzdyznajdującej się pomiędzy oczami. Chociaż skóra kobiet i mężczyznjest inna, to u obu płci toksyna botulinowa działa tak samo, tyle że umężczyzn ze względu na większą masę mięśniową trzeba zastosowaćjej większą ilość.
Oryginalne preparaty toksyny botulinowej są bezpieczne pod warunkiem, żesą dopuszczone do użytku i stosowane zgodnie z zaleceniami.
Zdaniem drWójcik - Najlepiej zacząć kurację, kiedy zmarszczki nie są jeszczeutrwalone i mają charakter dynamiczny. Świadczy o tym brak wyraźnychpozostających zagięć skóry po zupełnym rozluźnieniu mięśni mimicznych. Kiedy zmarszczki są już widoczne w stanie spoczynku, to nawet po podaniu botoksu całkiem nie znikną, choć ulegną spłyceniu. Nie będą się za to nasilać.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegów z użyciem botoksu:
choroby nerwowo-mięśniowe, choroby z autoimmunoagresji,kuracje antybiotykami z grupy aminoglikozydów, lekami immunosupresyjnymioraz przeciwmalarycznymi, miejscowe infekcje i obrzęki skórne w miejscach wkłuć, równoczesne znieczulenie ogólne lub miejscowe,nadwrażliwość na składnikipreparatu,ciąża i okres karmieniapiersią,ogólny zły stan zdrowia.
Źródło: informacja prasowa Anna Kozera
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze