Jak zjadać 5 posiłków dziennie?

8. Dieta na piątkęJeśli na poważnie traktujesz odchudzanie, musisz poprawić metabolizm i jeść mniej kalorii niż spalasz. Osiągnięcie tych dwóch celów związane jest z dietą i ćwiczeniami. Te dwa aspekty są niezwykle ważne, a jeśli chodzi o dietę, to nie jest ważne jedynie to co jesz, ale jak często jesz. Eksperci zalecają spożywanie 5 posiłków dziennie, a dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jak to zrobić.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

8. Dieta na piątkę
Jeśli na poważnie traktujesz odchudzanie, musisz poprawić metabolizm i jeść mniej kalorii niż spalasz. Osiągnięcie tych dwóch celów związane jest z dietą i ćwiczeniami. Te dwa aspekty są niezwykle ważne, a jeśli chodzi o dietę, to nie jest ważne jedynie to co jesz, ale jak często jesz. Eksperci zalecają spożywanie 5 posiłków dziennie, a dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jak to zrobić.

7. Wyrzuć z głowy poczucie winyBędziesz czuła się winna, że jesz częściej i że przez to utyjesz – pamiętaj jednak, że częste jedzenie nie oznacza, że będziesz się przejadać. Pod warunkiem, że posiłki będą zdrowe, spalisz więcej kalorii zmuszając organizm do częstszego trawienia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Wyrzuć z głowy poczucie winy
Będziesz czuła się winna, że jesz częściej i że przez to utyjesz – pamiętaj jednak, że częste jedzenie nie oznacza, że będziesz się przejadać. Pod warunkiem, że posiłki będą zdrowe, spalisz więcej kalorii zmuszając organizm do częstszego trawienia.

6. Uwaga na porcjeAby jeść posiłki 5 razy dziennie musisz zmienić swój styl życia. Zamiast bardzo dużego śniadania i obiadu musisz jeść więcej posiłków i nakładać sobie mniejsze porcje. Zamiast kończyć posiłek kiedy już jesteś pełna, przestawaj jeść kiedy zjadłaś dość dobrze, lecz czujesz, że masz jeszcze miejsce w żołądku.
Zdjęcie autorstwa AllAnd / CC BY

6. Uwaga na porcje
Aby jeść posiłki 5 razy dziennie musisz zmienić swój styl życia. Zamiast bardzo dużego śniadania i obiadu musisz jeść więcej posiłków i nakładać sobie mniejsze porcje. Zamiast kończyć posiłek kiedy już jesteś pełna, przestawaj jeść kiedy zjadłaś dość dobrze, lecz czujesz, że masz jeszcze miejsce w żołądku.

5. ĆwiczeniaKiedy ćwiczysz ciało spala nadprogramowe kalorie a metabolizm się polepsza. W związku z tym polepszy się również apetyt, przez co będziesz w stanie jeść 5 posiłków dziennie. Pamiętaj, że posiłki mają być zdrowe i niskokaloryczne.
Zdjęcie autorstwa Rob / CC BY

5. Ćwiczenia
Kiedy ćwiczysz ciało spala nadprogramowe kalorie a metabolizm się polepsza. W związku z tym polepszy się również apetyt, przez co będziesz w stanie jeść 5 posiłków dziennie. Pamiętaj, że posiłki mają być zdrowe i niskokaloryczne.

4. Co robić, jeśli nie mam czasu?Jest to jeden z podstawowych problemów – często jesteśmy zajęte i nie mamy czasu na zjedzenie obiadu a co dopiero 5 posiłków! Dasz radę, jeśli przyniesiesz ze sobą do pracy zdrowe przekąski i posiłki. Może to być miseczka pokrojonych owoców, domowe smoothie lub błyskawiczna owsianka z suszonymi owocami. Pełnoziarniste kanapki z warzywami i jajkiem to również świetny pomysł.
Zdjęcie autorstwa jen / CC BY

4. Co robić, jeśli nie mam czasu?
Jest to jeden z podstawowych problemów – często jesteśmy zajęte i nie mamy czasu na zjedzenie obiadu a co dopiero 5 posiłków! Dasz radę, jeśli przyniesiesz ze sobą do pracy zdrowe przekąski i posiłki. Może to być miseczka pokrojonych owoców, domowe smoothie lub błyskawiczna owsianka z suszonymi owocami. Pełnoziarniste kanapki z warzywami i jajkiem to również świetny pomysł.

3. Odpowiednie śniadanieAby zjeść 5 posiłków dziennie musisz zwrócić uwagę na to, co jesz podczas każdego z nich. Na śniadanie najlepsze jest połączenie zdrowych protein, pełnego ziarna, błonnika, owoców i warzyw. Owsianka, kanapki z razowego chleba, jajka, owoce, chude mięso, fasola i odtłuszczone mleko - to dobre propozycje. Pamiętaj też, żeby nie spieszyć się przy śniadaniu – to przecież najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii i składników odżywczych na poranne godziny.
Zdjęcie autorstwa Rachel Hathaway / CC BY

3. Odpowiednie śniadanie
Aby zjeść 5 posiłków dziennie musisz zwrócić uwagę na to, co jesz podczas każdego z nich. Na śniadanie najlepsze jest połączenie zdrowych protein, pełnego ziarna, błonnika, owoców i warzyw. Owsianka, kanapki z razowego chleba, jajka, owoce, chude mięso, fasola i odtłuszczone mleko - to dobre propozycje. Pamiętaj też, żeby nie spieszyć się przy śniadaniu – to przecież najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii i składników odżywczych na poranne godziny.

2. A co na kolację?Kolacja powinna być twoim najlżejszym posiłkiem, który jesz 2-3 godziny przed pójściem spać. Kiedy ciało szykuje się do snu, proces trawienia zwalnia, więc nie jest to dobry czas na dostarczanie organizmowi kalorii. Połączenie chudego białka i złożonych węglowodanów będzie dobrym wyborem.
Zdjęcie twarożku / Shutterstock

2. A co na kolację?
Kolacja powinna być twoim najlżejszym posiłkiem, który jesz 2-3 godziny przed pójściem spać. Kiedy ciało szykuje się do snu, proces trawienia zwalnia, więc nie jest to dobry czas na dostarczanie organizmowi kalorii. Połączenie chudego białka i złożonych węglowodanów będzie dobrym wyborem.

1. Najważniejszy posiłekŚniadanie jest ważne, ale jest jeszcze ważniejszy dla ciebie posiłek – to co jesz po ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń ciało spala kalorie, więc należy jeść po nich węglowodany, które uzupełnia straconą energię i białka, które mają pozytywny wpływ na mięśnie.
Zdjęcie autorstwa Jennifer / CC BY

1. Najważniejszy posiłek
Śniadanie jest ważne, ale jest jeszcze ważniejszy dla ciebie posiłek – to co jesz po ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń ciało spala kalorie, więc należy jeść po nich węglowodany, które uzupełnia straconą energię i białka, które mają pozytywny wpływ na mięśnie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Nikotyna płata figle mózgowi Zgaga. Boryka się z nią aż 67% Polaków! Rozpuszczanie kamieni żółciowych Poczucie własnej wartości Bezpieczne opalanie Ciąża czy tylko PMS? Zaburzenia odżywiania Wychowanie dzieci dawniej i dziś Moc przyjaźni Świąd Na czym polega homeopatia? Żelazo w diecie

Popularne w tym tygodniu:

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka?