Jak skutecznie schudnąć po ciąży?

8. Nierealistyczny obrazŚwieżo upieczone mamy są bombardowane zdjęciami sławnych mam, które zdają się szybko wracać do formy z przed ciąży. Niestety taki obraz nie jest zbyt realistyczny, a zbyt szybka utrata wagi nie jest zalecana. Wracanie do formy to powolny proces i ważne jest, aby dbać przy tym o zdrowie i odpowiednią dawkę energii. Oto przydatne wskazówki na utratę wagi po ciąży.
Zdjęcie autorstwa Natasia Causse / CC BY

8. Nierealistyczny obraz
Świeżo upieczone mamy są bombardowane zdjęciami sławnych mam, które zdają się szybko wracać do formy z przed ciąży. Niestety taki obraz nie jest zbyt realistyczny, a zbyt szybka utrata wagi nie jest zalecana. Wracanie do formy to powolny proces i ważne jest, aby dbać przy tym o zdrowie i odpowiednią dawkę energii. Oto przydatne wskazówki na utratę wagi po ciąży.

7. Nie spiesz sięJedną z najważniejszych wskazówek to odczekanie kilku miesięcy zanim zaczniesz się odchudzać, zwłaszcza jeśli karmisz piersią, co zabiera mnóstwo energii i kalorii. Pamiętaj, że przybranie na wadze zajęło ci 9 miesięcy, więc daj sobie trochę czasu na odchudzanie. Utrata wagi za wszelką cenę nie jest zalecana, zwłaszcza jeśli niedawno urodziłaś.
Zdjęcie autorstwa Donnie Ray Jones / CC BY

7. Nie spiesz się
Jedną z najważniejszych wskazówek to odczekanie kilku miesięcy zanim zaczniesz się odchudzać, zwłaszcza jeśli karmisz piersią, co zabiera mnóstwo energii i kalorii. Pamiętaj, że przybranie na wadze zajęło ci 9 miesięcy, więc daj sobie trochę czasu na odchudzanie. Utrata wagi za wszelką cenę nie jest zalecana, zwłaszcza jeśli niedawno urodziłaś.

6. ChodzenieSpacery to świetny rodzaj ćwiczeń dla każdego, a zwłaszcza dla nowych mam. Chodzenie to łagodna forma ćwiczeń i łatwo wykonywać je w ciągu dnia. Kiedy to tylko możliwe idź z dzieckiem na spacer. Spacery są relaksujące, pomogą ci utrzymać formę i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Chodzenie
Spacery to świetny rodzaj ćwiczeń dla każdego, a zwłaszcza dla nowych mam. Chodzenie to łagodna forma ćwiczeń i łatwo wykonywać je w ciągu dnia. Kiedy to tylko możliwe idź z dzieckiem na spacer. Spacery są relaksujące, pomogą ci utrzymać formę i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

5. Zajęcia fitnessNowe mamy mają wiele obowiązków po urodzeniu dziecka, więc rzadko znajdują czas i chęci na ćwiczenia. Jednak warto zapisać się na jogę lub inne zajęcia stworzone specjalnie dla świeżo upieczonych mam. Takie ćwiczenia są łagodne i nie przemęczają za bardzo ciała. Poza tym, to również dobry sposób na poznanie nowych ludzi, szczególnie że większość dnia musisz zajmować się karmieniem dziecka i zmienianiem pieluch.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Zajęcia fitness
Nowe mamy mają wiele obowiązków po urodzeniu dziecka, więc rzadko znajdują czas i chęci na ćwiczenia. Jednak warto zapisać się na jogę lub inne zajęcia stworzone specjalnie dla świeżo upieczonych mam. Takie ćwiczenia są łagodne i nie przemęczają za bardzo ciała. Poza tym, to również dobry sposób na poznanie nowych ludzi, szczególnie że większość dnia musisz zajmować się karmieniem dziecka i zmienianiem pieluch.

4. Nie podążaj za celebrytkamiŻadna z naszych czytelniczek nie da się nabrać na wyretuszowane zdjęcia doskonałych figur celebrytek. Jednakże, bardzo często zdarza nam się oglądać zdjęcia szczupłych gwiazd, które mają kilkutygodniowe dzieci. Pamiętaj, że dobry wygląd to ich praca, a ponadto mają one dostęp do specjalistów od odżywiania i ćwiczeń. Nie czuj się gorzej tylko dlatego, że nie straciłaś od razu tylu kilogramów co one.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Nie podążaj za celebrytkami
Żadna z naszych czytelniczek nie da się nabrać na wyretuszowane zdjęcia doskonałych figur celebrytek. Jednakże, bardzo często zdarza nam się oglądać zdjęcia szczupłych gwiazd, które mają kilkutygodniowe dzieci. Pamiętaj, że dobry wygląd to ich praca, a ponadto mają one dostęp do specjalistów od odżywiania i ćwiczeń. Nie czuj się gorzej tylko dlatego, że nie straciłaś od razu tylu kilogramów co one.

3. Realistyczne oczekiwaniaKiedy chcesz stracić na wadze, należy ułożyć stosowny plan. Opieka nad dzieckiem jest wymagająca, więc nie próbuj bardzo szybko stracić na wadze. Zdecyduj ile kilogramów chcesz stracić (podejdź do tego realistycznie i z umiarem) i zastanów się ile ci to zajmie w tempie 0,5-1 kg tygodniowo. Nie załamuj się, jeśli nie uda ci się w każdym tygodniu osiągnąć wyznaczonego celu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Realistyczne oczekiwania
Kiedy chcesz stracić na wadze, należy ułożyć stosowny plan. Opieka nad dzieckiem jest wymagająca, więc nie próbuj bardzo szybko stracić na wadze. Zdecyduj ile kilogramów chcesz stracić (podejdź do tego realistycznie i z umiarem) i zastanów się ile ci to zajmie w tempie 0,5-1 kg tygodniowo. Nie załamuj się, jeśli nie uda ci się w każdym tygodniu osiągnąć wyznaczonego celu.

2. RegularnośćRegularne ćwiczenia pomogą ci stracić nadprogramowe kilogramy po ciąży. Czasami nie będzie ci się chciało ćwiczyć, jednak postaraj się chodzić codziennie na spacer i chodzić na zajęcia fitness 1 w tygodniu. Pływanie również dobrze się sprawdza – czasami możesz chodzisz na basen z dzieckiem.
Zdjęcie autorstwa McStone / CC BY

2. Regularność
Regularne ćwiczenia pomogą ci stracić nadprogramowe kilogramy po ciąży. Czasami nie będzie ci się chciało ćwiczyć, jednak postaraj się chodzić codziennie na spacer i chodzić na zajęcia fitness 1 w tygodniu. Pływanie również dobrze się sprawdza – czasami możesz chodzisz na basen z dzieckiem.

1. Znajdź towarzyszkęŁatwo jest stracić motywację jeśli ćwiczysz sama, więc może poszukaj towarzyszki do ćwiczeń? Może to być inna młoda mama lub przyjaciółka, która również chce stracić na wadze. Możecie się nawzajem wspierać, a jeśli któraś z was straci motywację, druga będzie mogła pomóc przywrócić utracony entuzjazm!
Zdjęcie autorstwa marymccraft / CC BY

1. Znajdź towarzyszkę
Łatwo jest stracić motywację jeśli ćwiczysz sama, więc może poszukaj towarzyszki do ćwiczeń? Może to być inna młoda mama lub przyjaciółka, która również chce stracić na wadze. Możecie się nawzajem wspierać, a jeśli któraś z was straci motywację, druga będzie mogła pomóc przywrócić utracony entuzjazm!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Przyjaźń czy kochanie? Jak zajść w ciążę? Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Ruszyła KanguroMania – nośmy dziecko w chuście Dlaczego kwas foliowy jest ważny w ciąży? British and American slang with Dr. House Dziecko podczas podróży nie musi się nudzić! Czy wiesz, że... – ciekawe rekordy języka angielskiego (3) Spuchnięte nogi w ciąży Schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym Nawilżacz i oczyszczacz powietrza Śmiechu warte: postanowienia noworoczne

Popularne w tym tygodniu:

O czym pamiętać, dobierając piżamę damską? Kilka wskazówekMATERIAŁ SPONSOROWANY