Szczupli ludzie jedzą te rzeczy codziennie

6. NabiałNa podstawie badań klinicznych wiadomo, że obecność w diecie produktów nabiałowych może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia otyłości czy nadwagi. Produkty te cechują się wysokim poziomem wapnia, który reguluje metabolizm tłuszczów. Obecność w diecie produktów nabiałowych może się również przyczynić do redukcji tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha.
Zdjęcie mleka / Shutterstock

6. Nabiał
Na podstawie badań klinicznych wiadomo, że obecność w diecie produktów nabiałowych może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia otyłości czy nadwagi. Produkty te cechują się wysokim poziomem wapnia, który reguluje metabolizm tłuszczów. Obecność w diecie produktów nabiałowych może się również przyczynić do redukcji tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha.

5. Ostre papryczkiZawarta w ostrych papryczkach kapsaicyna prowadzi do znaczącego przyśpieszenia procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. To z kolei może przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie autorstwa dfespi48 / CC BY

5. Ostre papryczki
Zawarta w ostrych papryczkach kapsaicyna prowadzi do znaczącego przyśpieszenia procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. To z kolei może przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.

4. Zielona herbataOsoby odchudzające się i wypijające każdego dnia 5 filiżanek zielonej herbaty mają szansę na znaczącą utratę wagi. Zawarte w jej składzie katechiny usprawniają proces spalania tłuszczów.
Zdjęcie zielonej herbaty / Shutterstock

4. Zielona herbata
Osoby odchudzające się i wypijające każdego dnia 5 filiżanek zielonej herbaty mają szansę na znaczącą utratę wagi. Zawarte w jej składzie katechiny usprawniają proces spalania tłuszczów.

3. OrzechyGarść orzechów może ci zapewnić uczucie sytości na długi czas. Co więcej, są one bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe, które są zdecydowanie łatwiej przekształcane przez organizm w energię niezbędną do codziennego funkcjonowania.
Zdjęcie autorstwa helee54 / CC BY

3. Orzechy
Garść orzechów może ci zapewnić uczucie sytości na długi czas. Co więcej, są one bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe, które są zdecydowanie łatwiej przekształcane przez organizm w energię niezbędną do codziennego funkcjonowania.

2. Płatki owsianePłatki owsiane są bogatym źródłem węglowodanów złożonych, które zapewniają uczucie sytości na wiele godzin. Dzięki temu miłośnicy owsianki nie czują pokusy podjadania między posiłkami. Badania naukowe sugerują, że osoby odchudzające się i regularnie spożywające owsiankę mogą zrzucić więcej kilogramów niż osoby, które tego nie robią.
Zdjęcie autorstwa Chris Waits / CC BY

2. Płatki owsiane
Płatki owsiane są bogatym źródłem węglowodanów złożonych, które zapewniają uczucie sytości na wiele godzin. Dzięki temu miłośnicy owsianki nie czują pokusy podjadania między posiłkami. Badania naukowe sugerują, że osoby odchudzające się i regularnie spożywające owsiankę mogą zrzucić więcej kilogramów niż osoby, które tego nie robią.

1. AwokadoTo zaskakujące, ale tłusty owoc awokado wywiera korzystny wpływ na sylwetkę. W jego składzie zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe, które regulują poziom cukru we krwi. Dzięki temu nie dochodzi do wystąpienia tzw. wilczego głodu i nie odczuwamy chęci na podjadanie.
Zdjęcie autorstwa Picdream / CC BY

1. Awokado
To zaskakujące, ale tłusty owoc awokado wywiera korzystny wpływ na sylwetkę. W jego składzie zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe, które regulują poziom cukru we krwi. Dzięki temu nie dochodzi do wystąpienia tzw. wilczego głodu i nie odczuwamy chęci na podjadanie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Q10 koenzym młodości Grube matki mają grube córki Sporty, których każda kobieta powinna spróbować tego lata Bolesne miesiączki Poczuj się jak Kleopatra – mleczna kąpiel Nie taka beztroska marihuana Katar sienny Kąpiel stóp i dłoni w winie Superprodukty pomagające zachować zdrowie i opóźniające starzenie Kiedy zaprowadzić dziecko do ortodonty? Smakołyki turysty górskiego Opryszczka wargowa