6 rzeczy, na które nie godzą się weganie

7. WeganizmWeganizm to popularny w dzisiejszych czasach styl życia, który polega na całkowitej eliminacji mięsa z codziennej diety. Poza tym weganie decydują się na wprowadzenie innych poważnych zmian w swoim życiu. Zastanawiasz się jakich?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Weganizm
Weganizm to popularny w dzisiejszych czasach styl życia, który polega na całkowitej eliminacji mięsa z codziennej diety. Poza tym weganie decydują się na wprowadzenie innych poważnych zmian w swoim życiu. Zastanawiasz się jakich?

6. Spożywanie nabiałuWeganie rezygnują nie tylko ze spożywania mięsa, lecz także produktów pochodzenia zwierzęcego. Oznacza to, że w ich diecie nie ma miejsca na produkty nabiałowe, takie jak twaróg, jogurty, mleko oraz jaja.
Zdjęcie jogurtu / Shutterstock

6. Spożywanie nabiału
Weganie rezygnują nie tylko ze spożywania mięsa, lecz także produktów pochodzenia zwierzęcego. Oznacza to, że w ich diecie nie ma miejsca na produkty nabiałowe, takie jak twaróg, jogurty, mleko oraz jaja.

5. Rozrywki z udziałem zwierząt
Żaden weganin nie weźmie udziału w rozrywkach, w trakcie których wykorzystywane są zwierzęta, takich jak wyścigi konne czy wizyta w zoo oraz cyrku.

4. Fast foodyFast foody nie bez powodu są unikane na typowej diecie wegańskiej. Produkty te są niekorzystne dla zdrowia, gdyż sprzyjają otyłości oraz związanymi z nią chorobami serca. Poza tym żywność ta jest rakotwórcza.
Zdjęcie hamburgerów / Shutterstock

4. Fast foody
Fast foody nie bez powodu są unikane na typowej diecie wegańskiej. Produkty te są niekorzystne dla zdrowia, gdyż sprzyjają otyłości oraz związanymi z nią chorobami serca. Poza tym żywność ta jest rakotwórcza.

3. Produkty o wysokim stopniu przetworzeniaNa diecie wegańskiej całkowicie eliminuje się żywność mocno przetworzoną. Cukier rafinowany uznawany jest za bardzo szkodliwy składnik, który „karmi raka”. Rzeczywiście nadmierne spożycie cukru prostego może przyczynić się do wzrostu ryzyka wystąpienia wielu nowotworów.
Zdjęcie cukru / Shutterstock

3. Produkty o wysokim stopniu przetworzenia
Na diecie wegańskiej całkowicie eliminuje się żywność mocno przetworzoną. Cukier rafinowany uznawany jest za bardzo szkodliwy składnik, który „karmi raka”. Rzeczywiście nadmierne spożycie cukru prostego może przyczynić się do wzrostu ryzyka wystąpienia wielu nowotworów.

2. Oleje rafinowaneW przypadku diety wegańskiej nie każde tłuszcze płynne uznawane są za zdrowe. Eliminuje się z diety oleje poddane procesom rafinacji na rzecz tych nieprzetworzonych.
Zdjęcie oliwy z oliwek / Shutterstock

2. Oleje rafinowane
W przypadku diety wegańskiej nie każde tłuszcze płynne uznawane są za zdrowe. Eliminuje się z diety oleje poddane procesom rafinacji na rzecz tych nieprzetworzonych.

1. Ubrania z odzwierzęcych surowcówŻaden weganin nie zgodzi się na to, aby zakupić odzież lub inne akcesoria wykonane z surowców pochodzenia zwierzęcego, takich jak: skóra, wełna czy futro.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Ubrania z odzwierzęcych surowców
Żaden weganin nie zgodzi się na to, aby zakupić odzież lub inne akcesoria wykonane z surowców pochodzenia zwierzęcego, takich jak: skóra, wełna czy futro.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Poroże jelenia, masło shea, kolagen, witaminy. Eliksir młodości! Co dziesiąta kobieta cierpi na zaburzenia odżywiania Objawy napięcia przedmiesiączkowego Coaching zdrowia – wsparcie w leczeniu Makijaż na romantyczny spacer Jak radzić sobie z upałami? Jak przygotować się do ciąży? 10 wskazówek 10 sposobów na poprawę metabolizmu Karl Lagerfeld lubi i promuje tylko chude modelki Wyprawa w góry Nietrzymanie moczu. Wstydliwy problem 7 kroków do zadbanych stóp

Popularne w tym tygodniu:

mZdrowie, czyli mobilny lekarz, dietetyk, trener. Jak to działa? Wszystko, co musisz wiedzieć o soczewkach miesięcznych