Piersi w mieście
DOMINIK SOŁOWIEJ • dawno temuJeśli chcesz być pierwsza w mieście, weź udział w tej akcji. Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa Centrum organizuje akcję promującą zdrowie Polek. Będzie można wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć samobadania piersi i uzyskać wiele ciekawych wskazówek na temat tego, jak zdrowo i pięknie żyć. W akcji wezmą udział m.in. brafitterki, makijażyści, tancerze oraz dietetycy.
Jeśli chcesz być pierwsza w mieście, weź udział w tej akcji. Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa Centrum organizuje akcję promującą zdrowie Polek.
Rozpocznie się ona 8 września o godzinie 12.00 tradycyjnie na Nowym Świecie przy ul. Chmielnej. Uczestniczki XV Jubileuszowego Marszu Różowej Wstążki przejdą do Miasta Zdrowia i Urody przed wejściem głównym Pałacu Kultury i Nauki, gdzie o godzinie 12.30 wezmą udział w biciu rekordu Guinnessa w nauce samobadania piersi. O 13.00 odbędzie się pokaz kolekcji Mariusza Przybylskiego „Adam kontra rak piersi”. W Mieście Zdrowia i Urody będzie można wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć samobadania piersi i uzyskać wiele ciekawych wskazówek na temat tego, jak zdrowo i pięknie żyć. W akcji wezmą udział m.in. brafitterki, makijażyści, tancerze oraz dietetycy.
— Obchody naszego Jubileuszu będą podsumowaniem dotychczasowej walki z rakiem piersi i otwarciem nowego rozdziału w życiu organizacji - mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa Centrum.
— Chcemy zwrócić oczy całej Polski na kobiety, ich piękno i zdrowie.
Takie akcje są w Polsce nieodzowne. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, rak piersi to jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Według statystyk co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Dane epidemiologiczne dotyczące 2001 roku wykazują, że w naszym kraju zachorowało na raka piersi około 12 tysięcy kobiet. Rozwiązaniem jest tzw. skrining, czyli badanie przesiewowe, przeprowadzane wśród osób nie posiadających objawów choroby. Dzięki niemu można doprowadzić do zmniejszenia liczby zgonów na raka piersi o niemal 2000 rocznie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze