Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe

Ich nadmiar może prowadzić do zakwaszenia organizmu.

To, co jemy, wpływa na gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu. Kiedy jej prawidłowe funkcjonowanie zostaje zaburzone, mówimy o zakwaszeniu. Powoduje je jedzenie zbyt dużej ilości mięsa, żółtych serów, jaj oraz produktów białkowych. By temu zapobiec, należy wprowadzić do diety kasze, owoce i warzywa. To wspomoże naturalny proces alkalizacji.

Gastrolog, dr n. med. Anna Cybulska, opowiedziała też o negatywnym wpływie mleka na funkcjonowanie naszego organizmu. Kiedyś zalecane jako najzdrowszy napój, dziś jest coraz częściej krytykowane.

Źródło zdjęć: Shuterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku"