Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe

Ich nadmiar może prowadzić do zakwaszenia organizmu.

To, co jemy, wpływa na gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu. Kiedy jej prawidłowe funkcjonowanie zostaje zaburzone, mówimy o zakwaszeniu. Powoduje je jedzenie zbyt dużej ilości mięsa, żółtych serów, jaj oraz produktów białkowych. By temu zapobiec, należy wprowadzić do diety kasze, owoce i warzywa. To wspomoże naturalny proces alkalizacji.

Gastrolog, dr n. med. Anna Cybulska, opowiedziała też o negatywnym wpływie mleka na funkcjonowanie naszego organizmu. Kiedyś zalecane jako najzdrowszy napój, dziś jest coraz częściej krytykowane.

Źródło zdjęć: Shuterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Jak zadbać o stopy latem? Te błędy pięlęgnacyjne niszczą je najbardziej Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa?