Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?

Specjalne urządzen ia informują o stanie fizjologicznym organizmu.

Biofeedback to trening mózgu, który dostarcza człowiekowi informacji zwrotnej o zmianach jego stanu fizjologicznego, dzięki czemu można nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, np. fale mózgowe, opór elektryczny skóry (GSR), napięcie mięśni itp. Zmiany te monitorowane są przez odpowiednie urządzenie.

Biofeedback poprawia pamięć i motorykę ciała, zwiększa koncentrację uwagi, polepsza samopoczucie, jest pomocny w leczeniu nałogów. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, w medycynie, w parapsychologii, ale także w sporcie czy biznesie. W Polsce popularność zyskała dzięki Adamowi Małyszowi, który chętnie korzystał z treningu.

Trening mózgu jest jak chodzenie na siłownię. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, jeden raz nie wystarczy – mówi Kafeterii.tv psycholog Barbara Zych. Jeśli osoba chce się nauczyć relaksować, wystarczy 10 sesji, przy leczeniu ADHD, kiedy chcemy nauczyć dziecko kontrolować emocje, niezbędnych będzie co najmniej 30 sesji.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nastolatka z Polski poświęciła się POMOCY INDYJSKIM DZIECIOM! Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe