Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?

Specjalne urządzen ia informują o stanie fizjologicznym organizmu.

Biofeedback to trening mózgu, który dostarcza człowiekowi informacji zwrotnej o zmianach jego stanu fizjologicznego, dzięki czemu można nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, np. fale mózgowe, opór elektryczny skóry (GSR), napięcie mięśni itp. Zmiany te monitorowane są przez odpowiednie urządzenie.

Biofeedback poprawia pamięć i motorykę ciała, zwiększa koncentrację uwagi, polepsza samopoczucie, jest pomocny w leczeniu nałogów. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, w medycynie, w parapsychologii, ale także w sporcie czy biznesie. W Polsce popularność zyskała dzięki Adamowi Małyszowi, który chętnie korzystał z treningu.

Trening mózgu jest jak chodzenie na siłownię. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, jeden raz nie wystarczy – mówi Kafeterii.tv psycholog Barbara Zych. Jeśli osoba chce się nauczyć relaksować, wystarczy 10 sesji, przy leczeniu ADHD, kiedy chcemy nauczyć dziecko kontrolować emocje, niezbędnych będzie co najmniej 30 sesji.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Reakcje ZNANYCH MUZYKÓW na "50 Twarzy Greya" Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Jak wybrać dobry jogurt? Istotną cechą jest konsystencja