Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?

Specjalne urządzen ia informują o stanie fizjologicznym organizmu.

Biofeedback to trening mózgu, który dostarcza człowiekowi informacji zwrotnej o zmianach jego stanu fizjologicznego, dzięki czemu można nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, np. fale mózgowe, opór elektryczny skóry (GSR), napięcie mięśni itp. Zmiany te monitorowane są przez odpowiednie urządzenie.

Biofeedback poprawia pamięć i motorykę ciała, zwiększa koncentrację uwagi, polepsza samopoczucie, jest pomocny w leczeniu nałogów. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, w medycynie, w parapsychologii, ale także w sporcie czy biznesie. W Polsce popularność zyskała dzięki Adamowi Małyszowi, który chętnie korzystał z treningu.

Trening mózgu jest jak chodzenie na siłownię. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, jeden raz nie wystarczy – mówi Kafeterii.tv psycholog Barbara Zych. Jeśli osoba chce się nauczyć relaksować, wystarczy 10 sesji, przy leczeniu ADHD, kiedy chcemy nauczyć dziecko kontrolować emocje, niezbędnych będzie co najmniej 30 sesji.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Polska podróżniczka ostro o "człowieku pożartym przez anakondę" Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni