Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?

Specjalne urządzen ia informują o stanie fizjologicznym organizmu.

Biofeedback to trening mózgu, który dostarcza człowiekowi informacji zwrotnej o zmianach jego stanu fizjologicznego, dzięki czemu można nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, np. fale mózgowe, opór elektryczny skóry (GSR), napięcie mięśni itp. Zmiany te monitorowane są przez odpowiednie urządzenie.

Biofeedback poprawia pamięć i motorykę ciała, zwiększa koncentrację uwagi, polepsza samopoczucie, jest pomocny w leczeniu nałogów. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, w medycynie, w parapsychologii, ale także w sporcie czy biznesie. W Polsce popularność zyskała dzięki Adamowi Małyszowi, który chętnie korzystał z treningu.

Trening mózgu jest jak chodzenie na siłownię. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, jeden raz nie wystarczy – mówi Kafeterii.tv psycholog Barbara Zych. Jeśli osoba chce się nauczyć relaksować, wystarczy 10 sesji, przy leczeniu ADHD, kiedy chcemy nauczyć dziecko kontrolować emocje, niezbędnych będzie co najmniej 30 sesji.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ! Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków