Joe's Body Crystal - bath crystal - lavender & vanilla

Kosmetyk
Joe's Body Crystal - bath crystal - lavender & vanilla

Każdy z nas ma te ulubione zapachy, mniej lubiane, takie które ledwie toleruje i wonie, których nie cierpi. Wśród zapachów, które znajdują się na mojej umownej skali pomiędzy "mniej lubiane" a "ledwie tolerowane" znajduje się m. in. lawenda. Nic nie jestem w stanie poradzić na to, że jej zapach już zawsze będzie mi przypominał środek na mole wkładany do szafy (one też nie cierpią lawendy...). Nie przepadam też za wanilią, ponieważ nadmiar jej aromatu w kosmetykach zawsze wywołuje u mnie adekwatny odruch. Nie lubię tych zapachów "solo", ale połączenie może być całkiem przyjemne. W ramach przełamywania niechęci zaczęłam od kupna lawendowo-waniliowej soli do kąpieli.

Opakowanie doskonale wpisuje się w nurt kosmetyków "spożywczych" - prosty pojemnik z przezroczystego plastiku (podobny do pojemników z jogurtem) ujawnia naszym oczom porcję soli w kolorze ciemnego różu - z pewnej odległości wygląda to jak cukierki, a po otwarciu zachęcająco (!) pachnie. Nic więc dziwnego, że producent umieścił informację, że produkt nie nadaje się do spożycia. Zresztą skojarzenia ze słodyczami są jak najbardziej trafne. Poszperałam w internecie i okazało się, że ta węgierska firma poza kosmetykami produkuje też... cukierki i lizaki.

Zastosowałam się do instrukcji i wsypałam równo 3 łyżki stołowe soli do ciepłej wody (no, może trochę więcej niż trzy...). Produkt ma z założenia zmiękczać wodę i nadawać jej piękny zapach. Jest to zgodne z rzeczywistością - kompletnie się na tym nie znam, ale woda rzeczywiście jest przyjemnie "miękka" i pachnąca. Sól nie wytwarza piany (to naturalne, gdy chcę piany używam innych kosmetyków do kąpieli). Barwi wodę w minimalnym stopniu, bardzo naturalnie, bez dziwnych efektów kolorystycznych, które często potrafią skutecznie zniechęcić do kąpieli.

Nie wiem, czy jest to sól lepsza, czy gorsza od innych - mi przypadła do gustu. Przyjemnie się pluska w wannie z jej dodatkiem. Niechęć do wanilii i lawendy na dobrej drodze do przełamania.

W Galerii Centrum kosztuje 9,90 zł za 500 g.

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu.
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Podstawowe fakty
ProducentFelfoldi Potpourri Kft
KategoriaPielęgnacja ciała
RodzajSole i zioła do kąpieli
Przybliżona cena9.00 PLN

Powiązane produkty

Joe's Body Crystal - bath crystal - lavender & vanilla: wypróbuj również

Powiązane Tematy