Body wrapping Vialise – skuteczny kosmetyk redukujący cellulit
MAGDALENA BIAŁOUSZ • dawno temuMateriał sponsorowany przez Vialise Body Wrapping
Body wrapping jest ważną częścią terapii antycellulitowej. Ten zabieg zwiększa działanie kosmetyków, których wybór warto stawiać na pierwszym miejscu. Składniki zawarte w preparatach do zabiegów body wrapping, dzięki ciepłu wytworzonemu pod folią wchłaniają się w pełniejszym zakresie i z powodzeniem redukują cellulit. Chociaż powodów powstawania cellulitu jest wiele, body wrap i inne domowe sposoby na cellulit potrafią skutecznie zlikwidować nierówności na skórze bez względu na ich genezę. Jak przyprowadzić body wrapping w domu i co daje ten zabieg? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Jak działa domowy body wrapping?
Body wrapping, czyli owijanie problematycznych miejsc folią, ma na celu wytworzenie ciepła, które korzystnie oddziałuje na proces wchłaniania składników zaaplikowanego wcześniej kremu. Dzięki temu składniki wchłaniają się szybciej i w lepszym zakresie. Przeznaczamy na tę metodę średnio 25–45 minut. W przypadku zabiegu, jakim jest body wrapping, efekty można zaobserwować nawet już po pierwszym zastosowaniu — o ile cellulit znajduje się w początkowej fazie. Im dłużej zwlekamy z rozpoczęciem kuracji, tym dłużej oczywiście czekamy na zadowalające rezultaty.
Body wrapping — kosmetyki. Jaki preparat wybrać?
W zabiegu body wrapping kosmetyki odgrywają duże znaczenie. Te najlepsze działają kompleksowo na główne problemy związane z cellulitem, jak osłabione mikrokrążenie, zatrzymywanie wody i toksyn oraz nadmiar zmagazynowanego w komórkach tłuszczu. Takie działanie zapewnią im składniki aktywne, które powinny być naturalne. Przykładowo będą to:
• ekstrakt z miłorzębu japońskiego oraz olejek cynamonowy — skutecznie poprawiają mikrokrążenie. A to jedno z głównych zadań, jakie ma do spełnienia body wrapping. Kosmetyki z właśnie tymi składnikami świetnie usprawniają przepływ krwi i zapobiegną obrzękom,
• wyciąg z alg — posiada dużą ilość cennych składników, które odżywiają skórę, a także wzmacniają i detoksykują ciało,
• wyciąg z ruszczyka kolczastego/kasztanowca — obydwie rośliny uszczelniają naczynka, wzmacniają je. Ponadto kasztanowiec skutecznie redukuje obrzęki,
• olej z zielonej kawy — poprawia jędrność i przywraca prawidłowe napięcia ciała,
• kofeina - przyspiesza redukcję tłuszczu i ujędrnia skórę,
• ekstrakt z imbiru — rozgrzewa ciało i przyspiesza rozkład lipidów,
• olej sezamowy — głęboko nawilża, detoksykuje i sprawia, że skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku.
Dlaczego kosmetyki do body wrapping powinny być naturalne? Podczas zabiegu znacznie podnosi się stopień oddziaływania substancji zaaplikowanych na skórę. Gdy stosujemy produkty ze sztucznymi substancjami, może to być dla niej niekorzystne.
Specyfiki, które mają w składzie PEGi, parabeny, silikony czy syntetyczne konserwanty mogą powodować sporo negatywnych konsekwencji: od utraty naturalnego nawilżenia skóry i odporności na czynniki zewnętrzne przez naskórek, po nawet choroby nowotworowe. W przeciwieństwie do tego składniki naturalnego pochodzenia są dobrze tolerowane przez skórę i nie szkodzą jej w żaden sposób – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Vialise Body Wrapping – opinie na temat kosmetyku
W kremie do bodywrappingu Vialise Body Wrapping każdy składnik spełnia określoną rolę. Znajdują się w nim komponenty pobudzające spalanie tłuszczu, stymulujące mikrokrążenie, detoksykujące. Razem tworzą całość, która efektywnie redukuje cellulit. Vialise Body Wrapping jest doskonałym uzupełnieniem dla codziennej pielęgnacji antycellulitowej, poprzez zabiegi body wrapping. Opinie o tym kosmetyku wskazują na jego skuteczne działanie.
Nie wierzyłam, że zwykłe owijanie się folią coś pomoże na cellulit, a jednak po zobaczeniu efektów stosowania Vialise Body Wrapping u koleżanki, zdecydowałam się na jego zakup. Już po jednym zabiegu byłam zaskoczona, że moja skóra na udach się ujędrniła, a cellulit stał się mniej widoczny! Jestem już po kilku domowych zabiegach body wrapping i efekty są coraz lepsze – mówi recenzentka Ewelina
Vialise Body Wrapping umożliwił mi szybki powrót do figury sprzed ciąży. Zaczęłam go używać od razu po skończeniu karmienia. Dzięki temu balsamowi zobaczyłam dużą poprawę stanu mojej skóry, a cellulit znikł prawie całkowicie – mówi recenzentka Adrianna
Body wrapping a inne sposoby na cellulit
Body wrapping pomaga na cellulit, jednak dla szybszych i trwalszych efektów należy działać na kilku poziomach. W pewnych sytuacjach nie jest też wskazane wykonywanie zabiegów body wrapping. Przeciwwskazania dotyczą głównie ciąży, problemów z sercem i nerkami, nadciśnienia, żylaków oraz skłonności do pękających naczynek.
Sposobów na cellulit warto szukać wśród domowych rozwiązań. Ważną częścią zdrowego stylu życia i niwelowania widoczności grudek jest ograniczanie słodyczy i zamienianie ich na pełnowartościową żywność. W diecie powinny dominować warzywa, owoce, ciemne pieczywo, kasze, zdrowe tłuszcze. Dostarczając wszystkich niezbędnych składników odżywczych, zmienią wygląd skóry od środka i przyspieszą przemianę materii. Dla zwiększenia szansy na skuteczność, zaleca się też zwiększenie wysiłku fizycznego (koniecznie regularnego – minimum trzy razy w tygodniu), nawadniania organizmu (1,5–2 litrów dziennie) i wykonywania masaży. Mogą być robione ręcznie, podczas wcierania kosmetyku w miejsca pokryte cellulitem lub z zastosowaniem masażerów. Zaliczamy do nich szorstką gąbkę, rękawicę, roller manualny. Przede wszystkim zaś trzeba stosować kosmetyki antycellulitowe do codziennej pielęgnacji.
Zabiegi na cellulit w klinice — kiedy są potrzebne?
Zabiegi na cellulit w klinice medycyny estetycznej sprawdzą się nawet u tych osób, które mają wieloletni cellulit. Specjalista, oceniając dokładnie sytuację, może zaproponować metodę laserową, która pobudzi komórki nazywane fibroblastami do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Tym samym ciało będzie ulega wygładzeniu i odmłodzeniu. Popularnymi zabiegami są też mezoterapia (dostarczająca głębokim warstwom skóry cennych substancji odżywczych) oraz endermologia LPG (jej celem jest aktywizowanie układów krwionośnego i limfatycznego).
Przed decyzją o zabiegu, warto wypróbować najpierw domowe sposoby i body wrapping. Kosmetyki antycellulitowe mogą bowiem okazać się wystarczająco skuteczne. Jeśli jednak zdecydujemy się skorzystać z działania specjalistycznych urządzeń, warto nie rezygnować z systematycznej pielęgnacji, aby zapewnić sobie jeszcze lepsze rezultaty. Stosowanie kosmetyków jest niezbędne także po zakończeniu serii zabiegów — będą one najlepszym środkiem zapobiegającym nawrotom cellulitu.
Jak się pozbyć cellulitu? O czym warto pamiętać?
Jak się pozbyć cellulitu, który dopiero niedawno stał się widoczny? Domowe sposoby takie jak smarowanie ciała naturalnym kremem, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna są podstawą. Ważny jest także body wrapping. Kosmetyki, które używamy do tego zabiegu muszą mieć w swoim składzie komponenty naturalne. W podejmowaniu kuracji warto stosować się do zasady: im wcześniej, tym lepiej. Walczenie ze zmianami, które mają już kilka lat, może przynieść więcej trudności. Dlatego najlepiej zacząć działać od razu – nieważne, czy mamy 15, 20, czy 45 lat — jeśli zauważamy cellulit, automatycznie zacznijmy stosować sposoby na jego zwalczenie. Jeśli opisane w tekście metody staną się naszą codzienną rutyną, to w naturalny sposób przerodzą się w nawyki, a o pomarańczową skórkę nie trzeba będzie się martwić.
Im bardziej łączymy wymienione sposoby, tym większą mamy szansę na osiągnięcie sukcesu. Kompleksowe podejście do problemu cellulitu jest najlepsze, ponieważ oddziałuje na różne przyczyny jego powstawania. Systematyczna aktywność fizyczna zapewni o wiele lepsze efekty, kiedy stosowana dieta jest lekka i zdrowa, bogata w witaminy i cenne składniki odżywcze. Podobnie jest z pielęgnacją antycellulitową — nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie będziemy prowadzić zdrowego tryb życia.
FAQ
1. Co to jest body wrapping? Czego użyć do jego wykonania?
Body wrapping to owijanie folią wybranych partii ciała, w celu usunięcia z nich cellulitu. Do jego wykonania potrzebna będzie folia oraz dobry kosmetyk na cellulit. Najlepiej naturalny i o skoncentrowanym składzie, jak Vialise Body Wrapping. W jego składzie znajdziemy wysoką koncentrację substancji czynnych, dzięki czemu będzie działał skutecznie.
2. Body wrapping: jakie kosmetyki będą wykazywały najskuteczniejsze działanie?
Naturalne kosmetyki ze składnikami usprawniającymi mikrokrążenie, przyśpieszającymi rozkład lipidów i usuwającymi toksyny. Wszystkie te rodzaje substancji wpływają razem na najczęstsze czynniki powodujące cellulit.
3. Czy ma znaczenie, jaka folia do body wrapping zostanie użyta podczas zabiegu?
Folia ma najmniejsze znaczenie, można użyć równie dobrze folii spożywczej, co kosmetycznej. Doskonale sprawdzi się też bandaż.
4. Jakich kosmetyków lepiej nie używać do przeprowadzenia zabiegu body wrapping?
Nie poleca się mocno naszpikowanych chemicznymi substancjami, jak parabeny, PEGi, syntetyczne konserwanty, silikony. Te substancje nie mają pozytywnego wpływu na stan skóry, a mogą powodować podrażnienie, czy nawet przenikać do krwioobiegu i działać kancerogennie.
5. Body wrapping — jak zrobić w domu ten zabieg?
Domowy body wrapping powinien być poprzedzony oczyszczeniem skóry. Następnie miejsca, z których chcemy usunąć cellulit, pokrywamy warstwą kosmetyku do body wrappingu i owijamy folią lub bandażem. Po odczekaniu 25–45 minut, usuwamy folię i pozostałości kosmetyku.
6. Co oprócz body wrappingu pomoże zlikwidować cellulit?
Warto zmienić tryb życia na zdrowszy: zmienić dietę, zwiększyć aktywność fizyczną. Usuwanie cellulitu wspomoże też odpowiednia pielęgnacja skóry kremami na cellulit i masaże, a także zabiegi medycyny estetycznej.
Bibliografia
1.Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2.Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3.Lonczak A., Cellulit — leczenie i profilaktyka, 2011
4.Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
5.Wollina U, Gildman A, Berger U. Esthetic and cosmetic dermatology, 2008
Materiał sponsorowany przez Vialise Body Wrapping
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze