Nie bój się pajączków
JADWIGA OLCZAK • dawno temuPojawienie się na twarzy pajączków, czyli pękających naczynek, zazwyczaj krępuje i powoduje niezadowolenie z wyglądu. Poza tym mogą one być początkiem schorzenia, jakim jest trądzik różowaty. Wbrew pozorom problem ten znany jest nie tylko kobietom, ale i mężczyznom. Każdy więc, kto ma cerę naczynkową, powinien wiedzieć jak ją pielęgnować, aby nie dopuścić do pojawiania się nowych pajączków.
Powody pękania naczynek
alergia,zmiany hormonalne, często pajączki pojawiają w związku z menopauzą,nadciśnienie tętnicze,choroby układu pokarmowego, wrażliwość odziedziczona po członkach rodziny,niekorzystnie wpływają także różne zjawiska atmosferyczne w postaci wiatru, mrozu, a także wahania temperatur i zbyt długie eksponowanie twarzy na działanie promieni słonecznych.
Sposoby dbania o cerę naczynkową:
właściwa domowa pielęgnacja. Przede wszystkim należy zadbać o kupno odpowiedniego kremu zawierającego filtry UV do całorocznego, a nie tylko letniego stosowania. Dobrze byłoby, aby krem ochładzał skórę oraz maskował zaczerwienienia, co można sprawdzić po jego zielonkawym kolorze. Zawarte w kremach związki obkurczają naczynia krwionośne i łagodzą podrażnienia. Dzięki stosowaniu kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej pajączki stają się mniej widoczne. zatuszowanie widocznych pajączków poprzez makijaż. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków uda się ukryć rozszerzone naczynka, a dodatkowo zaczerwieniania staną się niewidoczne. Skóra nabierze jednolitej barwy. W tym celu najpierw należy użyć zielonego korektora, a następnie w przypadku rozszerzonych porów podkładu liftingującego. Na koniec potrzebny będzie sypki puder. Na policzki można nałożyć bronzer w delikatnym odcieniu lub puder odrobinę ciemniejszy od tego, który został rozprowadzony na całej twarzy.wizyta w gabinecie kosmetycznym w celu konsultacji z doświadczonym specjalistą, który udzieli rad, jak dbać o tego typu cerę oraz podpowie, które stosowane dotąd kosmetyki wyeliminować, aby zawarte w nich szkodliwe składniki nie podrażniały skóry.łagodzące i nawilżające zabiegi stosowane w gabinetach kosmetycznych — Cryodermie®, zabiegi z witaminą K lub rutyną. Dr n. med. Małgorzata Setkowicz, lekarz dermatolog w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED wyjaśnia: Cryodermie® polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą elektronicznie stabilizowanego chłodzenia. Kosmetyki oparte na bazie wód termalnych wprowadzane są przy temperaturze -5° C. W efekcie skóra staje się idealnie nawilżona, a równowaga hydrolipidowa zostaje przywrócona.wykorzystanie możliwości lasera. Dzięki niemu możliwe jest zamykanie czerwonych naczyń na twarzy oraz niebieskich na nogach, usuwanie naczyniaków płaskich, gwiaździstych, starczych. Poza tym działanie lasera regeneruje skórę oraz opóźnia procesy starzenia poprzez pobudzenie kolagenu do odnowy. Zabiegi laserowe są nie tylko całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne, ale przede wszystkim bardzo skuteczne. W zależności od stopnia uszkodzenia skóry lekarze dobierają energię emitowaną przez laser. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Tuż przed zabiegiem nie wolno zażywać światłoczułych leków np. antybiotyków, dziurawca, nagietka, kremów zawierających retinol, izotretinoiny, kwasy owocowe i witaminę C. Zabiegowi nie można się poddać również wtedy, gdy na skórze jest świeża opalenizna.
Więcej: DER-MED
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze